See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale på vedligehold af dykpumpeboringer
Beschreibung: Rammeaftalen omhandler levering af vedligehold af dykpumpeboringer. Hovedvægten vil ligge på hhv. syring og mekanisk rensning af dykpumpeboringer og i mindre grad på rensning af teknisk udstyr og udskiftning af tekniske installationer Rammeaftalen omfatter ikke regenerering af hævertboringer herunder levetidsforlængelse af hævertboringerne. Rammeaftalens omfang er nærmere beskrevet i vedlagte udbudsmateriale.
Interne Kennung: 24.02-11792
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: -
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50511000 Reparatur und Wartung von Pumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43134100 Tauchpumpen, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 65130000 Betrieb von Wasserversorgungsunternehmen, 76431500 Beaufsichtigung von Schachtbohrungen, 90733400 Behandlung von Oberflächengewässern
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er ingen optioner.