477142-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu bankowego długoterminowego w łącznej kwocie 27.136.641,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaciągnięcie kredytu bankowego długoterminowego w łącznej kwocie 27.136.641,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu bankowego długoterminowego w łącznej kwocie 27.136.641,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów zgodnie z Uchwałą nr XI/146/2025 Rady Miejskiej Władysławowa z dnia 26 lutego 2025 roku. Parametry kredytu: 1) maksymalna kwota kredytu 27 136 641,00 zł, 2) spłata kredytu w latach 2029 – 2038 (spłata rat kapitałowych), 3) karencja w spłacie rat kapitałowych do 31.12.2028 r., 4) kredyt zostanie uruchomiony, tj. oddany do dyspozycji Zamawiającego w transzach, maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez Zamawiającego; 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej bez dodatkowych opłat i prowizji, 6) rozliczenia kredytu pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich (PLN), 7) rodzaj oprocentowania: oprocentowanie kredytu w okresie spłaty będzie oparte na zmiennej stawce WIBOR 3M plus stała marża proponowana przez Bank (marża stała przez cały okres spłaty kredytu), 8) spłata rat kredytu (kapitału) nastąpi po upływie okresu karencji w 39 ratach kwartalnych i jednej (ostatniej) racie wyrównującej, 9) spłata odsetek od uruchomionego kredytu następowała będzie kwartalnie – w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał. Pierwsze odsetki płatne będą w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał, w którym zostanie uruchomiona pierwsza transza kredytu, 10) naliczenie odsetek – tylko od faktycznie wykorzystanego kredytu. Zmienność stawki WIBOR 3M, która ma stanowić podstawę oprocentowania kredytu w okresie kredytowania ustalana będzie dla kolejnych okresów obrachunkowych wg notowań na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego lub z ostatniego dnia roboczego przed tą datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowań i mająca zastosowanie od 1-go dnia kalendarzowego następnego kwartału, 11) płatność zobowiązań Zamawiającego z tytułu spłaty kredytu oraz z tytułu obsługi kredytu regulowane będą kwartalnie w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał, według zmiennej stopy procentowej WIBOR 3M, powiększonej o marżę Wykonawcy. Odsetki będą naliczane od kwoty uruchomionego kredytu, 12) o kwocie należnych odsetek Zamawiający będzie informowany drogą mailową na adres: skarbnik@wladyslawowo.pl w terminie 5 dni roboczych przed terminem wymagalności, przy czym odsetki od kredytu stają się wymagalne w ostatnim dniu każdego okresu odsetkowego, 13) odsetki z tytułu niespłaconej w terminie raty kredytu obliczane będą w oparciu o wysokość odsetek ustawowych obowiązujących w danym okresie, 14) odsetki od zaciągniętego kredytu nie będą kapitalizowane, 15) przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, natomiast rok 365 dni, 16) zabezpieczenie spłaty kredytu i odsetek będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. Niedopuszczalne są w tym zakresie inne zapisy w umowie kredytowej, w tym także o poddaniu się egzekucji na podstawie art. 97 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Bankowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1646 ze zm.), 17) źródło pokrycia spłaty – dochody budżetu gminy, 18) w zakresie opłat i prowizji Zamawiający dopuszcza jedynie płatność z tytułu prowizji od uruchomionej transzy kredytu, płatnej w dniu uruchomienia transzy, która nie może być wyższa niż 0,1% kwoty uruchomionej transzy, 19) Zamawiający zastrzega sobie prawo, bez ponoszenia dodatkowych kosztów do: a) wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części, b) wcześniejszej spłaty poszczególnych rat w ramach danego roku budżetowego, 20) Zamawiający zastrzega sobie możliwość, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, do wydłużenia spłaty kredytu gdy ulegną zmianie warunki prawne lub finansowe Zamawiającego mające wpływ na spłatę. Wydłużenie terminu spłaty kredytu wymaga zgodnych oświadczeń woli Zamawiającego i Wykonawcy. Oświadczenie, dla swej ważności, wymaga formy pisemnej w postaci aneksu do umowy, 2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: główny 66113000-5 Usługi udzielania kredytu. 3. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 4. UWAGA! Dla porównania oceny ofert, koszt obsługi kredytu należy obliczyć zgodnie z postanowieniami opisanymi w Rozdziale XV SWZ.
Interne KennungZP.271.21.RFB.25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający przewiduje zastosowanie tzw. PROCEDURY ODWRÓCONEJ, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu bankowego długoterminowego w łącznej kwocie 27.136.641,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów zgodnie z Uchwałą nr XI/146/2025 Rady Miejskiej Władysławowa z dnia 26 lutego 2025 roku. Parametry kredytu: 1) maksymalna kwota kredytu 27 136 641,00 zł, 2) spłata kredytu w latach 2029 – 2038 (spłata rat kapitałowych), 3) karencja w spłacie rat kapitałowych do 31.12.2028 r., 4) kredyt zostanie uruchomiony, tj. oddany do dyspozycji Zamawiającego w transzach, maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez Zamawiającego; 5) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej bez dodatkowych opłat i prowizji, 6) rozliczenia kredytu pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich (PLN), 7) rodzaj oprocentowania: oprocentowanie kredytu w okresie spłaty będzie oparte na zmiennej stawce WIBOR 3M plus stała marża proponowana przez Bank (marża stała przez cały okres spłaty kredytu), 8) spłata rat kredytu (kapitału) nastąpi po upływie okresu karencji w 39 ratach kwartalnych i jednej (ostatniej) racie wyrównującej, 9) spłata odsetek od uruchomionego kredytu następowała będzie kwartalnie – w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał. Pierwsze odsetki płatne będą w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał, w którym zostanie uruchomiona pierwsza transza kredytu, 10) naliczenie odsetek – tylko od faktycznie wykorzystanego kredytu. Zmienność stawki WIBOR 3M, która ma stanowić podstawę oprocentowania kredytu w okresie kredytowania ustalana będzie dla kolejnych okresów obrachunkowych wg notowań na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego lub z ostatniego dnia roboczego przed tą datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowań i mająca zastosowanie od 1-go dnia kalendarzowego następnego kwartału, 11) płatność zobowiązań Zamawiającego z tytułu spłaty kredytu oraz z tytułu obsługi kredytu regulowane będą kwartalnie w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał, według zmiennej stopy procentowej WIBOR 3M, powiększonej o marżę Wykonawcy. Odsetki będą naliczane od kwoty uruchomionego kredytu, 12) o kwocie należnych odsetek Zamawiający będzie informowany drogą mailową na adres: skarbnik@wladyslawowo.pl w terminie 5 dni roboczych przed terminem wymagalności, przy czym odsetki od kredytu stają się wymagalne w ostatnim dniu każdego okresu odsetkowego, 13) odsetki z tytułu niespłaconej w terminie raty kredytu obliczane będą w oparciu o wysokość odsetek ustawowych obowiązujących w danym okresie, 14) odsetki od zaciągniętego kredytu nie będą kapitalizowane, 15) przy naliczaniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, natomiast rok 365 dni, 16) zabezpieczenie spłaty kredytu i odsetek będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. Niedopuszczalne są w tym zakresie inne zapisy w umowie kredytowej, w tym także o poddaniu się egzekucji na podstawie art. 97 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Bankowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1646 ze zm.), 17) źródło pokrycia spłaty – dochody budżetu gminy, 18) w zakresie opłat i prowizji Zamawiający dopuszcza jedynie płatność z tytułu prowizji od uruchomionej transzy kredytu, płatnej w dniu uruchomienia transzy, która nie może być wyższa niż 0,1% kwoty uruchomionej transzy, 19) Zamawiający zastrzega sobie prawo, bez ponoszenia dodatkowych kosztów do: a) uruchomienia kredytu w kilku transzach b) wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części, c) wcześniejszej spłaty poszczególnych rat w ramach danego roku budżetowego, 20) Zamawiający zastrzega sobie możliwość, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, do wydłużenia spłaty kredytu gdy ulegną zmianie warunki prawne lub finansowe Zamawiającego mające wpływ na spłatę. Wydłużenie terminu spłaty kredytu wymaga zgodnych oświadczeń woli Zamawiającego i Wykonawcy. Oświadczenie, dla swej ważności, wymaga formy pisemnej w postaci aneksu do umowy, 21) Prowizja i odsetki naliczane będą tylko od faktycznie wykorzystanego zadłużenia 2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: główny 66113000-5 Usługi udzielania kredytu. 3. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 4. UWAGA! Dla porównania oceny ofert, koszt obsługi kredytu należy obliczyć zgodnie z postanowieniami opisanymi w Rozdziale XV SWZ.