2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wymiana izolacji termicznej na sieci napowietrznej w Koronowie (w kierunku komory K-20) – fragment II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Wymiana izolacji termicznej na sieci napowietrznej w Koronowie (w kierunku komory K-20) – fragment II. Zakres prac: Przedmiotem zadania jest wymiana izolacji termicznej wraz z powłokami ochronnymi na napowietrznej sieci cieplnej 2xDN200 (zakres zaznaczony na mapie - załącznik nr 7 do SWZ), odbywająca się w formie jednej z zastosowanych (wybranych) technologii uwzględniających charakter izolowanych elementów tj.: a) dla odcinków prostych rurociągu należy wykonać poprzez: o nałożenie na rurę przewodową płaszcza osłonowego z blachy stalowej a następnie wypełnienie przestrzeni między rurą stalową a osłonową pianką poliuretanową wytworzoną przez agregat do pianowania lub o montaż łupin z pianki PUR a następnie płaszcza z blachy stalowej ocynkowanej w formie niezespolonej lub o montaż prefabrykowanych łupin izolacyjnych wykonanych z pianki PUR, zespolonych z płaszczem z blachy stalowej ocynkowanej stanowiących prefabrykowany system izolacji lub o montaż mat z wełny mineralnej, z jednostronnym obszyciem siatką z drutu stalowego ocynkowanego i pokryciem po stronie siatki welonem z włókien rozproszonych, a następnie płaszcza osłonowego z blachy ocynkowanej, z wykonaniem wzmocnienia płaszcza stalowego poprzez montaż dodatkowych arkuszy blachy o gr. 2mm, wygiętymi na kształt płaszcza i montowanymi bezpośrednio pod właściwym płaszczem osłonowym w górnych częściach rurociągu. Wykonanie dodatkowej stalowej konstrukcji wsporczej podtrzymującej na miejscu całą izolację z wełny mineralnej. b) dla kształtek rurociągów takich jak kolana i łuki rurowe oraz trójniki i armatura, należy zastosować izolację (tożsamą z izolacją odcinków prostych) poprzez: o bezpośredni wtrysk izolacji w postaci pianki poliuretanowej, wytwarzanej przez agregat do pianowania, do kolan osłonowych, lub o montaż elementów prefabrykowanych z pianki PUR z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej, ewentualnie wykonanie izolacji jako konstrukcji segmentowych, przy czym styki muszą być spojone pianką PUR lub o montaż izolacji w postaci mat z wełny mineralnej z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej. c) Dla armatury należy wykonać poprzez: o montaż izolacji z wykorzystaniem pianki PUR jako materiału izolacyjnego, z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej, przy czym musi być zapewniona możliwość jej wielokrotnego demontażu bez utraty właściwości izolacyjnych i funkcjonalnych (zastosowanie zatrzasków, zawiasów) lub o montaż izolacji w postaci mat z wełny mineralnej z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej, przy czym musi być zapewniona możliwość jej wielokrotnego demontażu bez utraty właściwości izolacyjnych i funkcjonalnych (zastosowanie zatrzasków, zawiasów) d) dla izolacji podpór ślizgowych i punktów stałych należy zastosować izolację spełniającą wymagania materiałowe STWiORB – zał. nr 1 i WT załącznik nr 6 do SWZ. Zakres robót a) demontaż i utylizacja istniejącej izolacji cieplnej wraz z powłokami ochronnymi; b) zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów na minimum 25% powierzchni; c) montaż izolacji wraz ze wszystkimi niezbędnymi robotami towarzyszącymi; d) regeneracja elementów i konstrukcji betonowych (żelbetowych) będących konstrukcjami wsporczymi w postaci punktów stałych oraz podpór ślizgowych; e) regeneracja elementów i konstrukcji stalowych będących konstrukcjami wsporczymi w postaci kratownic przestrzennych f) wykonanie badań połączeń spawanych rurociągów w miejscach wskazanych przez zamawiającego, metodami nieniszczącymi tj. metodą ultradźwiękową lub radiograficzną – (2 spoiny na każde 100 metrów rurociągu). Służby eksploatacyjne Zamawiającego, inspektor nadzoru, inne uprawnione osoby mają prawo wezwać Wykonawcę do wyrywkowej kontroli wskazanych spawów metodą uzgodnioną przez Zamawiającego. Nie dopuszcza się wykonania badań połączeń spawanych wyłącznie metodą wizualną; g) Prace tymczasowe i towarzyszące – w tym prace porządkowe i odtworzeniowe po zakończeniu głównych prac modernizacyjnych. W ramach prac towarzyszących należy wykonać: o zabezpieczenie budowy pod względem BHP, o tymczasowe przejścia i daszki dla pieszych na ciągach pieszych, o zabezpieczenie terenu na czas budowy, o przygotowanie i organizacja placu budowy o tymczasowe gromadzenie odpadów wytworzonych w trakcie prowadzenia prac w tym elementów powstałych na skutek demontażu izolacji rurociągu a następnie ich utylizacja przez firmy do tego uprawnione, o prace geodezyjne, o opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu jeżeli zajdzie taka potrzeba o zmiany organizacji ruchu oraz jej utrzymanie przez cały okres trwania budowy. o wszelkie opłaty za zajęcia terenów o teren należy przywrócić do stanu istniejącego. Płaszcz ochronny należy wyposażyć w oznakowanie z logo „KPEC”. Wzór i konstrukcja znaków musi być zgodna z wymaganiami dla logo firmowego KPEC Sp. z o.o. Znak firmowy wielkości formatu A6 należy rozmieszczać w ilości minimum 2 napisów na 2 m² płaszcza, symetrycznie po obu stronach sieci ciepłowniczej. Technologia wykonania znaku firmowego musi zapewniać oznakowanie płaszcza w sposób trwały. Badanie spawów należy przeprowadzić metodą nieniszczącą, zgodnie z opisem w STWiORB, załącznikiem nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i w załącznikach do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 214038-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca składa ofertę oraz dokumenty, do których złożenia wraz z ofertą jest zobowiązany na mocy Ustawy PZP, za pośrednictwem „Formularza składania oferty” dostępnego na www.platformazakupowa.pl w miejscu publikacji ogłoszenia i dokumentacji przetargowej. 2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ofertę należy złożyć w oryginale. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia skanu oferty. Zalecane jest ponumerowanie kartek oferty oraz podanie daty jej sporządzenia. 3. Do upływu terminu składania ofert Wykonawca winien złożyć podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym: a) wypełniony formularz oferty, przygotowany według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, b) wypełnione oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP – JEDZ, przygotowane według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, c) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale IX SWZ pkt 4 ppkt 3), do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, d) pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych (CEIDG, KRS). e) Przedmiotowe środki dowodowe 4. Wykonawcy zobowiązani są zapoznać się dokładnie z postanowieniami SWZ wraz z załącznikami i przygotować ofertę zgodnie z jej wymogami. Oferta musi odpowiadać treści niniejszej SWZ. 5. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zaleca się, aby przy sporządzaniu oferty korzystać z wzorów przygotowanych przez Zamawiającego (dotyczy to formularza oferty czy wzorów oświadczeń). Wykonawca może przedstawić ofertę na swoich formularzach z zastrzeżeniem, że muszą one być zgodne z wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszym SWZ oraz zawierać wszystkie informacje określone w przygotowanych wzorach. 6. Oferta oraz dokumenty składane wraz z ofertą muszą być podpisane przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy/Wykonawców. Wszelkie czynności Wykonawcy związane ze złożeniem wymaganych dokumentów, w tym m.in. składanie oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy czy poświadczanie kopii dokumentów za zgodność z oryginałem, muszą być dokonywane przez osobę(y) reprezentujące Wykonawcę zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze. 7. Jeżeli osoba(y) podpisująca(y) ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty. Pełnomocnictwo to musi być złożone w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 8. W przypadku oferty składanej wspólnie przez Wykonawców, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (pożądanym jest załączenie również stosownej umowy). Pełnomocnictwo to musi być złożone w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi. 9. Wykonawcy ponoszą wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyników postępowania przetargowego. Koszty opracowania i złożenia oferty oraz uczestnictwa w przetargu obciążają wyłącznie Wykonawcę. 10. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 11. Z uwagi na to, że złożona oferta zostaje zaszyfrowana, nie ma możliwości zmiany oferty poprzez jej edycję, a wyłącznie poprzez wycofanie oferty i złożenie nowej za pośrednictwem „Formularza składania oferty”. Złożenie nowej oferty w miejsce wycofanej należy wykonać przed upływem terminu składania ofert. 12. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert określonym w niniejszej SWZ wycofać ofertę za pośrednictwem „Formularza składania oferty”. W przypadku rezygnacji Wykonawcy z udziału w postepowaniu przed upływem terminu składania ofert, wraz z wycofaniem oferty Wykonawca winien złożyć wniosek o zwrot wniesionego wadium. Zamawiający zwróci wadium w terminie wskazanym w Rozdziale XII SWZ, pkt 10 ppkt a). 13. Informacje wymagane od Wykonawców niniejszą SWZ, a stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, spełniające przesłanki określone w art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 85), które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać załączone w osobnym miejscu w „Formularzu składania ofert” przeznaczonym na zamieszczenie tajemnicy przedsiębiorstwa. Zaleca się, aby każdy dokument zawierający tajemnicę przedsiębiorstwa, został zamieszczony w odrębnym pliku. Wykonawca zastrzegając tajemnicę przedsiębiorstwa zobowiązany jest dołączyć do oferty uzasadnienie odnośnie do charakteru zastrzeżonych w niej informacji podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Uzasadnienie ma na celu udowodnienie spełnienia przesłanek określonych w przywołanym powyżej przepisie. Zaleca się, aby uzasadnienie, o którym mowa powyżej było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie pozostałym uczestnikom postępowania. Wykonawca nie może zastrzec informacji podawanych przy otwarciu ofert. Brak zastrzeżenia oznaczać będzie, że wszelkie złożone przez Wykonawcę informacje są jawne i mogą być udostępniane. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych – na potwierdzenie zgodności oferowanych technologii i materiałów z wymaganiami określonymi w rozdziale VI SWZ. Szczegóły znajdują się w SWZ i załącznikach do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45442200 Auftrag von Korrosionsschutzschichten, 45262100 Gerüstarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Wymiana izolacji termicznej na sieci napowietrznej w Koronowie (w kierunku komory K-20) – fragment II. Zakres prac: Przedmiotem zadania jest wymiana izolacji termicznej wraz z powłokami ochronnymi na napowietrznej sieci cieplnej 2xDN200 (zakres zaznaczony na mapie - załącznik nr 7 do SWZ), odbywająca się w formie jednej z zastosowanych (wybranych) technologii uwzględniających charakter izolowanych elementów tj.: a) dla odcinków prostych rurociągu należy wykonać poprzez: o nałożenie na rurę przewodową płaszcza osłonowego z blachy stalowej a następnie wypełnienie przestrzeni między rurą stalową a osłonową pianką poliuretanową wytworzoną przez agregat do pianowania lub o montaż łupin z pianki PUR a następnie płaszcza z blachy stalowej ocynkowanej w formie niezespolonej lub o montaż prefabrykowanych łupin izolacyjnych wykonanych z pianki PUR, zespolonych z płaszczem z blachy stalowej ocynkowanej stanowiących prefabrykowany system izolacji lub o montaż mat z wełny mineralnej, z jednostronnym obszyciem siatką z drutu stalowego ocynkowanego i pokryciem po stronie siatki welonem z włókien rozproszonych, a następnie płaszcza osłonowego z blachy ocynkowanej, z wykonaniem wzmocnienia płaszcza stalowego poprzez montaż dodatkowych arkuszy blachy o gr. 2mm, wygiętymi na kształt płaszcza i montowanymi bezpośrednio pod właściwym płaszczem osłonowym w górnych częściach rurociągu. Wykonanie dodatkowej stalowej konstrukcji wsporczej podtrzymującej na miejscu całą izolację z wełny mineralnej. b) dla kształtek rurociągów takich jak kolana i łuki rurowe oraz trójniki i armatura, należy zastosować izolację (tożsamą z izolacją odcinków prostych) poprzez: o bezpośredni wtrysk izolacji w postaci pianki poliuretanowej, wytwarzanej przez agregat do pianowania, do kolan osłonowych, lub o montaż elementów prefabrykowanych z pianki PUR z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej, ewentualnie wykonanie izolacji jako konstrukcji segmentowych, przy czym styki muszą być spojone pianką PUR lub o montaż izolacji w postaci mat z wełny mineralnej z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej. c) Dla armatury należy wykonać poprzez: o montaż izolacji z wykorzystaniem pianki PUR jako materiału izolacyjnego, z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej, przy czym musi być zapewniona możliwość jej wielokrotnego demontażu bez utraty właściwości izolacyjnych i funkcjonalnych (zastosowanie zatrzasków, zawiasów) lub o montaż izolacji w postaci mat z wełny mineralnej z osłoną z blachy stalowej ocynkowanej, przy czym musi być zapewniona możliwość jej wielokrotnego demontażu bez utraty właściwości izolacyjnych i funkcjonalnych (zastosowanie zatrzasków, zawiasów) d) dla izolacji podpór ślizgowych i punktów stałych należy zastosować izolację spełniającą wymagania materiałowe STWiORB – zał. nr 1 i WT załącznik nr 6 do SWZ. Zakres robót a) demontaż i utylizacja istniejącej izolacji cieplnej wraz z powłokami ochronnymi; b) zabezpieczenie antykorozyjne rurociągów na minimum 25% powierzchni; c) montaż izolacji wraz ze wszystkimi niezbędnymi robotami towarzyszącymi; d) regeneracja elementów i konstrukcji betonowych (żelbetowych) będących konstrukcjami wsporczymi w postaci punktów stałych oraz podpór ślizgowych; e) regeneracja elementów i konstrukcji stalowych będących konstrukcjami wsporczymi w postaci kratownic przestrzennych f) wykonanie badań połączeń spawanych rurociągów w miejscach wskazanych przez zamawiającego, metodami nieniszczącymi tj. metodą ultradźwiękową lub radiograficzną – (2 spoiny na każde 100 metrów rurociągu). Służby eksploatacyjne Zamawiającego, inspektor nadzoru, inne uprawnione osoby mają prawo wezwać Wykonawcę do wyrywkowej kontroli wskazanych spawów metodą uzgodnioną przez Zamawiającego. Nie dopuszcza się wykonania badań połączeń spawanych wyłącznie metodą wizualną; g) Prace tymczasowe i towarzyszące – w tym prace porządkowe i odtworzeniowe po zakończeniu głównych prac modernizacyjnych. W ramach prac towarzyszących należy wykonać: o zabezpieczenie budowy pod względem BHP, o tymczasowe przejścia i daszki dla pieszych na ciągach pieszych, o zabezpieczenie terenu na czas budowy, o przygotowanie i organizacja placu budowy o tymczasowe gromadzenie odpadów wytworzonych w trakcie prowadzenia prac w tym elementów powstałych na skutek demontażu izolacji rurociągu a następnie ich utylizacja przez firmy do tego uprawnione, o prace geodezyjne, o opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu jeżeli zajdzie taka potrzeba o zmiany organizacji ruchu oraz jej utrzymanie przez cały okres trwania budowy. o wszelkie opłaty za zajęcia terenów o teren należy przywrócić do stanu istniejącego. Płaszcz ochronny należy wyposażyć w oznakowanie z logo „KPEC”. Wzór i konstrukcja znaków musi być zgodna z wymaganiami dla logo firmowego KPEC Sp. z o.o. Znak firmowy wielkości formatu A6 należy rozmieszczać w ilości minimum 2 napisów na 2 m² płaszcza, symetrycznie po obu stronach sieci ciepłowniczej. Technologia wykonania znaku firmowego musi zapewniać oznakowanie płaszcza w sposób trwały. Badanie spawów należy przeprowadzić metodą nieniszczącą, zgodnie z opisem w STWiORB, załącznikiem nr 1 do SWZ. Szczegółowy opis znajduje się w SWZ i załącznikach do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45442200 Auftrag von Korrosionsschutzschichten, 45262100 Gerüstarbeiten