See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Forhøjelse af værdi på rammeaftale for transporttasker
Beschreibung: Ved udbudsbekendtgørelse nr. 108391-2023 udbød FMI en rammeaftale vedrørende indkøb af transporttasker mv. Rammeaftalen havde en estimeret værdi på EUR 4.800.000,00. Rammeaftalen blev indgået med Precision Technic Defense A/S. FMI har på grund af uforudsete omstændigheder som følge af udviklingen af de sikkerhedspolitiske og geopolitiske forhold behov for at forhøje rammeaftalens estimerede værdi og udvide rammeaftalens økonomiske ramme med 30 % svarende til et yderligere træk på rammeaftalen på yderligere EUR 1.440.000,00. Rammeaftalens værdi vil med udvidelsen således være på totalt EUR 6.240.000,00. Rammeaftalens vilkår i øvrigt ændres ikke.
Vorherige Bekanntmachung: 108391-2023
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18930000 Säcke und Beutel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör, 18900000 Gepäck, Sattlerwaren, Säcke und Taschen, 18920000 Gepäck
5. Los
Los: LOT-0000