477363-2026 - Wettbewerb
Schweden – Datenbankdienste – Juridisk Rättsdatabastjänst
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Juridisk Rättsdatabastjänst
Beschreibung: Upphandlingsmyndigheten är i behov av juridisk rättsdatabastjänst för att ge myndighetens medarbetare tillgång till lättillgänglig och sammanhållen juridisk information. Behovet inkluderar både bred och specifik juridisk information, samt ett antal juridiska ämnesområden. Upphandlingen är indelad i två delområden - allmän rättsdatabas och upphandlingsrättslig databas.
Interne Kennung: UHM-2026-0051
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72320000 Datenbankdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Interne Kennung: 1923008-0
Los: LOT-0002
Titel: Allmän rättsdatabas
Beschreibung: Enligt upphandlingsdokument
Interne Kennung: 1923009-1
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 1928481-2
Los: LOT-0004
Titel: Upphandlingsrätt
Interne Kennung: 1923010-3