477473-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Einweghandschuhe – Furnizare mănuși chirurgicale sterile și mănuși medicale de examinare pentru Spitalul Clinic Filantropia București
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare mănuși chirurgicale sterile și mănuși medicale de examinare pentru Spitalul Clinic Filantropia București
Beschreibung: Obiectul achiziției constă în încheierea acordurilor-cadru ce au ca obiect: Furnizare mănuși chirurgicale sterile și mănuși medicale de examinare pentru Spitalul Clinic Filantropia București, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Interne Kennung: 4532388/2026/9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18424300 Einweghandschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: MANUSI CHIRURGICALE STERILE
Beschreibung: Furnizare MANUSI CHIRURGICALE STERILE, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru sunt: – Mănuși chirurgicale sterile din latex nepudrate: minim 100.000 perechi – maxim 300.000 perechi; – Mănuși chirurgicale sterile fără latex nepudrate fără efect citotoxic: minim 1.200 perechi – maxim 4.800 perechi. Cantitățile minime și maxime estimate aferente celui mai mare contract subsecvent sunt: – Mănuși chirurgicale sterile din latex nepudrate: minim 5.000 perechi – maxim 30.000 perechi; – Mănuși chirurgicale sterile fără latex nepudrate fără efect citotoxic: minim 200 perechi – maxim 400 perechi.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: MANUSI MEDICALE DE EXAMINARE
Beschreibung: Furnizare MANUSI MEDICALE DE EXAMINARE, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru sunt: – Mănuși examinare din nitril antimicrobiene: minim 1.000.000 bucăți – maxim 3.000.000 bucăți; – Mănuși examinare din nitril biodegradabile: minim 1.200 bucăți – maxim 4.800 bucăți. Cantitățile minime și maxime estimate aferente celui mai mare contract subsecvent sunt: – Mănuși examinare din nitril antimicrobiene: minim 50.000 bucăți – maxim 300.000 bucăți; – Mănuși examinare din nitril biodegradabile: minim 200 bucăți – maxim 400 bucăți.
Interne Kennung: 2