See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Legnica w roku 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa i łowiectwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Legnica w roku 2024.
Interne Kennung: SA.270.29.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - leśnictwa: Górzyca, Zaborów, Miłoradzice, Gospodarstwo Łowieckie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz łowiectwa, do wykonania na terenie leśnictw: Górzyca, Zaborów, Miłoradzice oraz Gospodarstwo Łowieckie w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa łowiectwa, zagospodarowania turystycznego oraz nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją Nr 161 Dyrektora Generalnego LP z dnia 12 września 2023 r; Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej” wprowadzony do stosowania w jednostkach nadzorowanych przez RDLP we Wrocławiu pismem Zn. spr. EP.011.24.2023 z dnia 07.08.2023 Na podstawie zarządzenia nr 27/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Legnica z dnia 17.10.2023 zostanie utworzone nowe leśnictwo o nazwie „Gorzelin”. Obszar administracyjny leśnictwa Gorzelin obejmuje oddziały: Leśnictwo przekazujące Górzyca, oddziały do przekazania 8-9, 38, 55-57, 74-77, 92-97, Leśnictwo przyjmujące Gorzelin. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”) z wyjątkiem szkółki leśnej w Miłogostowicach (13-13-1-06-274-o-00), łowiectwa (obwód łowiecki 130), obsługi PAD (13-13-1-06-311-t-00) i dostrzegalni przeciwpożarowych zlokalizowanych w oddziałach (13-13-2-11-146-m-00) i (13-13-1-03-172-c-00). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Więcej szczegółów zawiera rozdział 3 SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - leśnictwa: Raszówka, Jaroszówka, Mierzowice, Szkółka Leśna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, do wykonania na terenie leśnictw: Raszówka, Jaroszówka, Mierzowice, Szkółka Leśna w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów) Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją Nr 161 Dyrektora Generalnego LP z dnia 12 września 2023 r; Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej” wprowadzony do stosowania w jednostkach nadzorowanych przez RDLP we Wrocławiu pismem Zn. spr. EP.011.24.2023 z dnia 07.08.2023 Na podstawie zarządzenia nr 27/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Legnica z dnia 17.10.2023 zostanie utworzone nowe leśnictwo o nazwie „Gorzelin”. Obszar administracyjny leśnictwa Gorzelin obejmuje oddziały: Leśnictwo przekazujące Raszówka, oddziały do przekazania 1-7, 110-115, 118-123, 146-147, Leśnictwo przyjmujące Gorzelin. Natomiast z leśnictwa Dobrzejów oddziały od 257 do 266 zostaną włączone do obszaru leśnictwa Raszówka. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”) z wyjątkiem szkółki leśnej w Miłogostowicach (13-13-1-06-274-o-00), łowiectwa (obwód łowiecki 130), obsługi PAD (13-13-1-06-311-t-00) i dostrzegalni przeciwpożarowych zlokalizowanych w oddziałach (13-13-2-11-146-m-00) i (13-13-1-03-172-c-00). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Szcz. inf. zawiera roz. 3 SWZ.
Interne Kennung: SA.270.29.2023 - Pakiet 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - leśnictwa: Zimna Woda, Lubiatów, Szczytniki, Gorzelin, PAD i dostrzegalnie p.poż.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz obsługi PAD i dostrzegalni p.poż.,do wykonania na terenie leśnictw:Zimna Woda,Lubiatów,Szczytniki,Gorzelin,PAD i dostrzegalnie p.poż. w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz obsługi PAD i dostrzegalni p.poż wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów) Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją Nr 161 Dyrektora Generalnego LP z dnia 12 września 2023 r; Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej” wprowadzony do stosowania w jednostkach nadzorowanych przez RDLP we Wrocławiu pismem Zn. spr. EP.011.24.2023 z dnia 07.08.2023 Na podstawie zarządzenia nr 27/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Legnica z dnia 17.10.2023 zostanie utworzone nowe leśnictwo o nazwie „Gorzelin”. Obszar administracyjny leśnictwa Gorzelin obejmuje oddziały: Leśnictwo przekazujące Górzyca oddziały do przekazania 8-9, 38, 55-57, 74-77, 92-97 Leśnictwo przyjmujące Gorzelin, Leśnictwo przekazujące Raszówka, oddziały do przekazania 1-7, 110-115, 118-123, 146-147, Leśnictwo przyjmujące Gorzelin. Leśnictwo przekazujące Karczewiska Oddziały do przekazania 116-117, 124-132, 148-155 Leśnictwo przyjmujące Gorzelin. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”) z wyjątkiem szkółki leśnej w Miłogostowicach (13-13-1-06-274-o-00), łowiectwa (obwód łowiecki 130), obsługi PAD (13-13-1-06-311-t-00) i dostrzegalni przeciwpożarowych zlokalizowanych w oddziałach (13-13-2-11-146-m-00) i (13-13-1-03-172-c-00). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt. Szcz inf. zawiera rozdz. 3 SWZ
Interne Kennung: SA.270.29.2023 - Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - leśnictwa: Karczewiska, Motyczyn, Dobrzejów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1356 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie leśnictw: Karczewiska, Motyczyn, Dobrzejów w roku 2024. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał) Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów) Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją Nr 161 Dyrektora Generalnego LP z dnia 12 września 2023 r; Załącznik nr 3.2. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej” wprowadzony do stosowania w jednostkach nadzorowanych przez RDLP we Wrocławiu pismem Zn. spr. EP.011.24.2023 z dnia 07.08.2023 Na podstawie zarządzenia nr 27/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Legnica z dnia 17.10.2023 zostanie utworzone nowe leśnictwo o nazwie „Gorzelin”. Obszar administracyjny leśnictwa Gorzelin obejmuje oddziały: Leśnictwo przekazujące Karczewiska Oddziały do przekazania 116-117, 124-132, 148-155 Leśnictwo przyjmujące Gorzelin. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”) z wyjątkiem szkółki leśnej w Miłogostowicach (13-13-1-06-274-o-00), łowiectwa (obwód łowiecki 130), obsługi PAD (13-13-1-06-311-t-00) i dostrzegalni przeciwpożarowych zlokalizowanych w oddziałach (13-13-2-11-146-m-00) i (13-13-1-03-172-c-00). Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Szcz inf. zawiera rozdz. 3 SWZ.
Interne Kennung: SA.270.29.2023 - Pakiet 4