2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie bieżącej konserwacji cieków naturalnych na terenie ZZ w Kole
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie bieżącej konserwacji (utrzymanie) cieków naturalnych i urządzeń wodnych w celu utrzymania i poprawy ich sprawności technicznej. Cieki i urządzenia wodne objęte utrzymaniem w 2025 roku położone są w Wielkopolsce i są pod nadzorem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni w Kole. Prace polegać będą m. in. na ręcznym ścinaniu średniej gęstości krzaków/gałęzi drzew, usuwaniu roślin pływających i korzeniących się w dnie cieku, uporządkowaniu terenu. Zamówienie zostało podzielone na 5 części. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części, z podaniem ich lokalizacji określają załączniki do SWZ: - Opis przedmiotu zamówienia, - Mapki lokalizacyjne, - Wzór umowy. Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia Nadzoru przyrodniczego polegającego na prowadzeniu prac utrzymaniowych na ciekach pod kątem obecności gniazd zwierząt objętych ochroną gatunkową oraz pod kątem występowania stanowisk chronionych gatunków roślin. Nadzór przyrodniczy musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. O ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Prace utrzymaniowe należy realizować z zastosowaniem zasad dobrych praktyk zawartych w następujących publikacjach: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania • Dobre praktyki utrzymania rzek • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych
Interne Kennung: P.ROZ.2710.51.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: część 1 – NW Turek
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie bieżącego utrzymania wód śródlądowych jako mienia Skarbu Państwa na terenie Nadzoru Wodnego Turek, uwzględniające zagospodarowanie zlewni i funkcje cieków, wykonywane w celu poprawy ich sprawności, obejmujące: - Konserwacja Strugi Janiszewskiej w km 0+000-0+670; 6+520-10+600 - Konserwacja Strugi Chrząblickiej w km 0+000-2+800 Konserwacja ww. cieków wykonywana w ramach obowiązku utrzymania wód publicznych ma na celu zapewnienie należytego stanu technicznego koryt cieków naturalnych, przywrócenie ich przepustowości oraz zabezpieczenie gruntów przed lokalnymi podtopieniami, poprzez umożliwienie właściwego odpływu wód z terenów przyległych do ww. cieków. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części, z podaniem ich lokalizacji określają załączniki do SWZ: - Opis przedmiotu zamówienia, - Mapki lokalizacyjne, - Wzór umowy. Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia Nadzoru przyrodniczego polegającego na prowadzeniu prac utrzymaniowych na ciekach pod kątem obecności gniazd zwierząt objętych ochroną gatunkową oraz pod kątem występowania stanowisk chronionych gatunków roślin. Nadzór przyrodniczy musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. O ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Prace utrzymaniowe należy realizować z zastosowaniem zasad dobrych praktyk zawartych w następujących publikacjach: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania • Dobre praktyki utrzymania rzek • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0003
Titel: część 2 – NW Koło
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest bieżące utrzymanie wód śródlądowych jako mienia Skarbu Państwa na terenie Nadzoru Wodnego Koło wykonywane w celu poprawy ich sprawności, obejmujące: Konserwacja cieku pn. Kanał Ulgi od 0+000 do 2+500 na terenie miasta Koło Konserwacja ww. cieku wykonywana w ramach obowiązku utrzymania wód publicznych ma na celu zapewnienie należytego stanu technicznego koryta cieku naturalnego, przywrócenie jego przepustowości skutkujące poprawą warunków przepływu wód wezbraniowych w obrębie międzywala rzeki Warty na wysokości miasta Koło oraz zapewnienie ciągłości zasilania podmokłych terenów zalewowych w międzywalu rzeki Warty, sprzyjające walorom przyrodniczym obszaru NATURA 2000. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części, z podaniem ich lokalizacji określają załączniki do SWZ: - Opis przedmiotu zamówienia, - Mapki lokalizacyjne, - Wzór umowy. Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia Nadzoru przyrodniczego polegającego na prowadzeniu prac utrzymaniowych na ciekach pod kątem obecności gniazd zwierząt objętych ochroną gatunkową oraz pod kątem występowania stanowisk chronionych gatunków roślin. Nadzór przyrodniczy musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. O ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Prace utrzymaniowe należy realizować z zastosowaniem zasad dobrych praktyk zawartych w następujących publikacjach: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania • Dobre praktyki utrzymania rzek • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0004
Titel: część 3 – NW Konin
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie bieżącego utrzymania wód śródlądowych jako mienia Skarbu Państwa na terenie Nadzoru Wodnego Konin, uwzględniające zagospodarowanie zlewni i funkcje cieków, wykonywane w celu poprawy ich sprawności, obejmujące: - Konserwacja cieku pn. Kanał Główny w km 0+750-12+100 Konserwacja ww. cieku wykonywana w ramach obowiązku utrzymania wód publicznych ma na celu zapewnienie należytego stanu technicznego koryta cieku naturalnego, przywrócenie jego przepustowości oraz zabezpieczenie gruntów przed lokalnymi podtopieniami, poprzez umożliwienie właściwego odpływu wód z terenów przyległych do ww. cieku. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części, z podaniem ich lokalizacji określają załączniki do SWZ: - Opis przedmiotu zamówienia, - Mapki lokalizacyjne, - Wzór umowy. Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia Nadzoru przyrodniczego polegającego na prowadzeniu prac utrzymaniowych na ciekach pod kątem obecności gniazd zwierząt objętych ochroną gatunkową oraz pod kątem występowania stanowisk chronionych gatunków roślin. Nadzór przyrodniczy musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. O ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Prace utrzymaniowe należy realizować z zastosowaniem zasad dobrych praktyk zawartych w następujących publikacjach: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania • Dobre praktyki utrzymania rzek • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0005
Titel: część 4 – NW Słupca
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie prac konserwacyjnych cieków naturalnych na terenie Nadzoru Wodnego Słupca obejmujących: - Konserwacja cieku pn. Struga Bawół - Konserwacja cieku pn. Meszna Konserwacja ww. cieków wykonywana w ramach obowiązku utrzymania wód publicznych ma na celu zapewnienie należytych stanów technicznych koryt cieków naturalnych, przywrócenie ich przepustowości oraz zabezpieczenie gruntów przed lokalnymi podtopieniami, poprzez umożliwienie właściwego odpływu wód z terenów przyległych do ww. cieków. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części, z podaniem ich lokalizacji określają załączniki do SWZ: - Opis przedmiotu zamówienia, - Mapki lokalizacyjne, - Wzór umowy. Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia Nadzoru przyrodniczego polegającego na prowadzeniu prac utrzymaniowych na ciekach pod kątem obecności gniazd zwierząt objętych ochroną gatunkową oraz pod kątem występowania stanowisk chronionych gatunków roślin. Nadzór przyrodniczy musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. O ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Prace utrzymaniowe należy realizować z zastosowaniem zasad dobrych praktyk zawartych w następujących publikacjach: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania • Dobre praktyki utrzymania rzek • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0006
Titel: część 5 – NW Środa Wlkp.
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie bieżącego utrzymania wód śródlądowych jako mienia Skarbu Państwa na terenie Nadzoru Wodnego Środa Wielkopolska, uwzględniające zagospodarowanie zlewni i funkcje cieków, wykonywane w celu poprawy ich sprawności, obejmujące: - Konserwacja Moskawy w km od 21+300 do 25+100 - Konserwacja Strugi Średzkiej w km 0+000-1+500 i od 10+000 do 11+400 Konserwacja ww. cieków wykonywana w ramach obowiązku utrzymania wód publicznych ma na celu zapewnienie należytego stanu technicznego koryt cieków naturalnych, przywrócenie ich przepustowości oraz zabezpieczenie gruntów przed lokalnymi podtopieniami, poprzez umożliwienie właściwego odpływu wód z terenów przyległych do ww. cieków. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części, z podaniem ich lokalizacji określają załączniki do SWZ: - Opis przedmiotu zamówienia, - Mapki lokalizacyjne, - Wzór umowy. Wskazane załączniki zawierają wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia co wypełnia przesłanki art. 246 ust. 2 ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia Nadzoru przyrodniczego polegającego na prowadzeniu prac utrzymaniowych na ciekach pod kątem obecności gniazd zwierząt objętych ochroną gatunkową oraz pod kątem występowania stanowisk chronionych gatunków roślin. Nadzór przyrodniczy musi być realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. O ochronie przyrody, ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Prace utrzymaniowe należy realizować z zastosowaniem zasad dobrych praktyk zawartych w następujących publikacjach: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania • Dobre praktyki utrzymania rzek • Renaturyzacja wód – podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych
Interne Kennung: Część 5