See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Stary Sącz w ramach projektu kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – (Fundusze Europejskie FENIKS 2021-2027)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego z podziałem na 10 zadań. Dokumentacja winna zawierać ( dotyczy wszystkich zadań ): 1.projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych. 2.projekt wykonawczy 3.Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: a) Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458), b) Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, d) Dokumentacja będzie przekazana w trzech egzemplarzach w wersji papierowej. Ponadto Wykonawca dostarczy dokumentację w wersji elektronicznej w formacie .pdf, formacie .dwg – dla części rysunkowej (zawierająca przynajmniej rysunki planu sytuacyjnego w układzie współrzędnych PUWG 1992) oraz .docx i .xlsx (dla części opisowej) na nośniku elektronicznym. 4. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: a) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko), b) Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane), c) Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu Oddziaływania Przedsięwzięcia na Środowisko) , d) Decyzja wodnoprawna, e) Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1), f) Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2), g) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. h) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów. 5. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: a) Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, b) Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. 6. Dokumentacja projektowa winna być opracowana zgodnie z: Podręcznikiem wdrażania projektu – załącznik nr 2.1 7. Dokumentacja projektowa musi być opracowana w oparciu o: a) Ustawę Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U.2023 poz.1605 z późn. zm.) b) Ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U.2024 poz.725 z późn. zm.), c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy zakresu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz.U.2021 poz.2454 z póź.zm), d) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2021 poz.2280 z póź.zm), e) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.2003 nr 120 poz.1126 ), f) Dokumentację należy opracować z uwzględnieniem obowiązujących w Lasach Państwowych dokumentów – zgodnie z załącznikiem nr 2.2 do SWZ uregulowania wewnętrzne Lasów Państwowych g) Do podstawowych obowiązków projektanta należą czynności określone w Prawie budowlanym art.20. 8. Przedmiot zamówienia podzielono na następujące etapy: a) Etap I – wykonanie koncepcji projektowej - przedstawienie wstępnych rozwiązań (minimum dwóch wariantów) projektowych wraz z wstępnym oszacowaniem kosztów - najpóźniej do 60 dni od dnia podpisania umowy z Wykonawcą w tym 5 dni roboczych na dokonanie przez Zamawiającego wyboru odpowiedniej koncepcji b) Etap II – wykonanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót do 460 dni licząc od dnia zatwierdzenia wersji koncepcyjnej; c) Etap III - sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją - od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2028 roku
Vorherige Bekanntmachung: 252961-2025
Interne Kennung: SA.270.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania pt: Przebudowa istniejącego przepustu w leśnictwie Obidza ( nr inw. INW/23/PRZ01)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla 1.1Numer rozliczeniowy zadania: 03-24-2.1-02 1.2 Nazwa zadania: Przebudowa istniejącego przepustu w leśnictwie Obidza ( nr.inw. INW/23/PRZ01) 1.3 Lokalizacja: Leśnictwo Obidza , oddz. 03-24-1-07-102-a, 03-24-1-07-111a , dane adresowe: Małopolskie, Nowosądecki, Łącko, obręb Obidza nr działki 1717/3, 1730. 1.4 Opis: Przebudowa przepustu w leśnictwie Obidza, oddział 111a, 102 a na potoku Majdan. Przepust o długości około 7 metrów. Przebudowa przepustu na łukowo-kołowy lub ramowy żelbetowy o zwiększonym świetle. Wlot i wylot przepustu zabezpieczony obudową kamienną. Brzeg na wlocie do przepustu zabezpieczony kaszycą na długości około 5 metrów oraz zabezpieczenie brzegu na wylocie na długości około 7 metrów. 2. Dokumentacja winna zawierać ( dotyczy wszystkich zadań ): a) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych. b) projekt wykonawczy 3.Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: a) Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458), b) Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, d) Dokumentacja będzie przekazana w trzech egzemplarzach w wersji papierowej. Ponadto Wykonawca dostarczy dokumentację w wersji elektronicznej w formacie .pdf, formacie .dwg – dla części rysunkowej (zawierająca przynajmniej rysunki planu sytuacyjnego w układzie współrzędnych PUWG 1992) oraz .docx i .xlsx (dla części opisowej) na nośniku elektronicznym. 4. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: a) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko), b) Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane), c) Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu Oddziaływania Przedsięwzięcia na Środowisko) , d) Decyzja wodnoprawna, e) Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1), f) Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2), g) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. h) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów. 5. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: a) Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, b) Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. 6. Dokumentacja projektowa winna być opracowana zgodnie z: Podręcznikiem wdrażania projektu – załącznik nr 2.1 7. Dokumentacja projektowa musi być opracowana w oparciu o: a) Ustawę Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U.2023 poz.1605 z późn. zm.) b) Ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U.2024 poz.725 z późn. zm.), c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy zakresu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz.U.2021 poz.2454 z póź.zm), d) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2021 poz.2280 z póź.zm), e) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.2003 nr 120 poz.1126 ), f) Dokumentację należy opracować z uwzględnieniem obowiązujących w Lasach Państwowych dokumentów – zgodnie z załącznikiem nr 2.2 do SWZ uregulowania wewnętrzne Lasów Państwowych g) Do podstawowych obowiązków projektanta należą czynności określone w Prawie budowlanym art.20.
Interne Kennung: Zadanie nr 2 Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla Przebudowa istniejącego przepustu w leśnictwie Obidza
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania pt: Umocnienie brzegu potoku w leśnictwie Gaboń oddział 63x ( nr.inw.INW/23/UM01)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla 1.1 Numer rozliczeniowy zadania: 03-24-2.1-06 1.2 Nazwa zadania: Umocnienie brzegu potoku w leśnictwie Gaboń oddział 63x ( nr.inw.INW/23/UM01) 1.3 Lokalizacja: leśnictwo Gaboń, oddz.03-24-1-06-63-bx, dane adresowe: małopolskie, nowosądecki, Stary Sącz, obręb Gaboń nr. działki: 940/3 1.4 Opis: Wykonie umocnienie brzegu potoku w leśnictwie Gaboń w oddziale 63 bx narzutem kamiennym na długości 30 mb o wysokości w najszerszym miejscu 7mb w najniższym 1 mb. 2. Dokumentacja winna zawierać ( dotyczy wszystkich zadań ): a) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych. b) projekt wykonawczy 3.Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: a) Kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458), b) Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawierać jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych) a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej, d) Dokumentacja będzie przekazana w trzech egzemplarzach w wersji papierowej. Ponadto Wykonawca dostarczy dokumentację w wersji elektronicznej w formacie .pdf, formacie .dwg – dla części rysunkowej (zawierająca przynajmniej rysunki planu sytuacyjnego w układzie współrzędnych PUWG 1992) oraz .docx i .xlsx (dla części opisowej) na nośniku elektronicznym. 4. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: a) Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko), b) Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane), c) Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu Oddziaływania Przedsięwzięcia na Środowisko) , d) Decyzja wodnoprawna, e) Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1), f) Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2), g) Prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót. h) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów. 5. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: a) Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, b) Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. 6. Dokumentacja projektowa winna być opracowana zgodnie z: Podręcznikiem wdrażania projektu – załącznik nr 2.1 7. Dokumentacja projektowa musi być opracowana w oparciu o: a) Ustawę Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U.2023 poz.1605 z późn. zm.) b) Ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U.2024 poz.725 z późn. zm.), c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy zakresu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz.U.2021 poz.2454 z póź.zm), d) Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2021 poz.2280 z póź.zm), e) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.2003 nr 120 poz.1126 ), f) Dokumentację należy opracować z uwzględnieniem obowiązujących w Lasach Państwowych dokumentów – zgodnie z załącznikiem nr 2.2 do SWZ uregulowania wewnętrzne Lasów Państwowych g) Do podstawowych obowiązków projektanta należą czynności określone w Prawie budowlanym art.20.
Interne Kennung: Zadanie nr 6 Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla umocnienie brzegu potoku w leśnictwie Gaboń