478412-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Operationshandschuhe – OP handsker
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOP handsker
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker for Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark. Region Syddanmark deltager på option. Produkterne er fordelt på 6 delaftaler. Der forventes at blive indgået paralelle rammeaftaler med 2 leverandører på delaftalerne 1, 2, 4 og 5. På delaftale 3 og 6 vil der blive indgået rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung26002596
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141420 Operationshandschuhe
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Operationshandske, standard, latex.
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, standard, latex til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung1-0
Optionen
Beschreibung der OptionenRegion Hovedstaden tildeler desuden Fællesregional Rammekontrakt, hvorpå Region Syddanmark efterfølgende kan vælge at tilslutte sig.
LosLOT-0002
Titel2. Operationshandske, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske, latex.
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske, latex til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung2-1
LosLOT-0003
Titel3. Operationshandske, mikrokirurgi, tynd, latex.
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, mikrokirurgi, tynd til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung3-2
LosLOT-0004
Titel4. Operationshandske, dobbelthandske i par, syntetisk.
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, dobbelthandske i par, syntetisk til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung4-3
LosLOT-0005
Titel5. Operationshandske, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske inkl. trelagshandske til cementering.
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, dobbelthandske i sæt, m. skiftehandske inkl. trelagshandske til cementering til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås paralelle rammeaftaler med 2 leverandører.
Interne Kennung5-4
LosLOT-0006
Titel6. Operationshandske, acceleratorfri, syntetisk.
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af operationshandsker, acceleratorfri til Region Hovedstaden, Region Sjælland og Region Syddanmark (option). Der indgås rammeaftale med én leverandør.
Interne Kennung6-5