478652-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028
BeschreibungKompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028 - patrz LOT-0001
Interne KennungMZK.PZ-251-06/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI. Informacja o przesłankach wykluczenia z postępowania: Z postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający wykluczy Wykonawcę, wobec którego zachodzi co najmniej jedna z przesłanek wykluczenia określonych w: 1) art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026r. poz. 793, dalej również: ustawa Pzp), z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4, 2) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 i 7 ustawy Pzp, 3) art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L229 z 31.7.2014 r., str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). II. Informacje dodatkowe w zakresie przesłanek wykluczenia z postępowania: 1. Na potwierdzenie braku przesłanek wykluczenia określonych w treści ogłoszenia Wykonawca dołącza do oferty oświadczenia: 1) potwierdzające na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej JEDZ. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 2) dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (w przypadku Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o realizację zamówienia, z uwzględnieniem podwykonawcy, dostawcy, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia – Załącznik nr 7 do SWZ); 2. Na potwierdzenie braku przesłanki wykluczenia, o której mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: - oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4. W przypadkach, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 lub 7 ustawy Pzp, Zamawiający nie wykluczy Wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka albo sytuacja ekonomiczna lub finansowa Wykonawcy, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jest wystarczająca do wykonania zamówienia. 5. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 6. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w cytowanym powyżej przepisie nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. 7. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 8. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenia zamówienia publicznego, żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej dostawy energii elektrycznej, obejmującej sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej, zgodnie z przepisami ustawy z dnia z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (dalej: PE) do obiektów Zamawiającego w zakresie zamówienia podstawowego (gwarantowanego) z prawem opcji ilościowej. Parametry jakościowe energii elektrycznej określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 919 ze zm.). 2. Przedmiot zamówienia obejmuje sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla punktów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Sp. z o. o. w latach 2027-2028 określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający lokalizacje oraz opis punktów odbioru energii elektrycznej wraz z mocą umowną i szacowanym (prognozowanym) zużyciem w każdym roku obowiązania umowy zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 4. Szacowane (prognozowane) zużycie energii elektrycznej w poszczególnych grupach taryfowych: 1) w okresie od 1.01.2027r. do 31.12.2027r.: a) C11 - 1.230,00 kWh (4 Punkty Poboru), b) C12a - 152.509,00 kWh (12 Punktów Poboru), c) C21 - 12.448,00 kWh (1 Punkt Poboru), d) C23 - 192.000,00 kWh (1 Punkt Poboru), e) B23 - 12.901.813,00 kWh (12 Punktów Poboru). 2) w okresie od 1.01.2028r. do 31.12.2028r.: a) C11 - 1.230,00 kWh (4 Punkty Poboru), b) C12a - 152.509,00 kWh (12 Punktów Poboru), c) C21 - 12.448,00 kWh (1 Punkt Poboru), d) C23 - 192.000,00 kWh (1 Punkt Poboru), e) B23 - 13.781.813,00 kWh (12 Punktów Poboru). 5. Wykonawca musi mieć zawartą oraz obowiązującą umowę, tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z lokalnym OSD, na podstawie, której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego wskazanych w Załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający zaznacza, że dla punktów wskazanych w Załączniku nr 1 do SWZ rolę OSD pełni: ENERGA Operator S.A. 6. Zamawiający wymaga, aby w przedmiocie dostawy udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, przekraczał 50% całkowitej wartości produktów objętych ofertą. Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia w tym zakresie w formularzu oferty (Załącznik nr 2 do SWZ). Zgodnie z art. 393 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE nie przekracza 50% całkowitej wartości produktów objętych ofertą.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający informuje, że: 1) Podstawowy, gwarantowany przez Zamawiającego, zakres zamówienia stanowi 85% łącznego szacowanego zapotrzebowania ilościowego dla każdego roku obowiązywania umowy (dla wszystkich Punktów Poboru) wynikającego z zapotrzebowania dla poszczególnych Punktów Poboru określonego w Załączniku nr 1 do SWZ. 2) Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje opcję do maksymalnej wysokości 120% łącznego szacowanego zapotrzebowania ilościowego dla każdego roku obowiązywania umowy (dla wszystkich Punktów Poboru) wynikającego z szacowanego zapotrzebowania dla poszczególnych Punktów Poboru określonego w Załączniku nr 1 do SWZ. 3) Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji ilościowej, o której mowa w pkt 2 w każdym roku obowiązywania umowy w przypadku, gdy wskutek inwestycji budowlanych wybudowane zostaną nowe Punkty Poboru, Zamawiający przejmie nowe Punkty Poboru lub nastąpi zwiększenie zapotrzebowania na energię elektryczną w istniejących Punktach Poboru. W przypadku wykonania prawa opcji przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do sprzedaży energii elektrycznej po cenach jednostkowych wynikających z oferty i zlecenia zakupu energii elektrycznej konwencjonalnej w oparciu o indeks terminowy oraz świadczenia usługi dystrybucji energii elektrycznej na warunkach zaakceptowanych w ofercie przy uwzględnieniu zwiększenia ilości Punktów Poboru wskutek inwestycji budowlanych lub przejęcia nowych Punktów Poboru lub zwiększenia zapotrzebowania na energię w istniejących Punktach Poboru. Okolicznością uprawniającą do skorzystania z opcji jest odpowiednio wpis w dzienniku budowy zakończenia inwestycji, w związku z którą wybudowane zostały nowe Punkty Poboru, przejęcie nowych Punktów Poboru przez Zamawiającego lub zwiększenie zapotrzebowania na energię elektryczną w istniejących Punktach Poboru, przy czym w przypadku nowych Punktów Poboru Zamawiający realizuje prawo opcji poprzez złożenie oświadczenia w formie pisemnej o skorzystaniu z prawa opcji na adres Wykonawcy wskazany w umowie. Z prawa opcji Zamawiający ma możliwość skorzystania w każdym momencie obowiązywania niniejszej umowy. Wykonawca powinien przystąpić do wykonania prawa opcji w zakresie objętym oświadczeniem Zamawiającego w terminie 24 godzin od dnia otrzymania oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji.