2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Hillerød Dagbehandlingsskole i Alsønderup
Beschreibung: Udbud med forhandling
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Inddragende Byggeri - Hillerød Heldagsskole i Alsønderup
Beschreibung: Projektet vedrører ombygning og renovering af Hillerød Vest Skolen, afd. Alsønderup. Formålet med ombygningen og renoveringen af Hillerød Vest Skolen, afd. Alsønderup, er Hillerød Kommunes beslutning om at samle Hillerød Dagbehandlingsskole (HDS) på én lokation, der samtidig skal placeres tæt på almenskolen. Projektet udbydes i Inddragende Byggeri i hovedentreprise med en hovedentrepriseaftale og en totalrådgiveraftale.
Interne Kennung: Inddragende Byggeri - Hillerød Heldagsskole i Alsønderup totalrådgivning og hovedentreprise