See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nyt Mosede Fort
Beschreibung: Nyt Mosede Fort skal revitalisere det eksisterende museum og integreres harmonisk og respektfuldt med det fredede fortidsminde. Projektet består af fire hovedelementer: 1. Ny museumsbygning, 2. Plads til fællesskaber, 3. Plads til udstilling og 4. Løft af det fredede fortidsminde. Dette er baggrunden for gennemførelse af nærværende projektkonkurrence med henblik på indgåelse af Totalrådgiveraftale baseret på ABR18.
Vorherige Bekanntmachung: 278478-2025
Interne Kennung: Projektkonkurrence - Nyt Mosede Fort
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nærværende udbud er en lukket projektkonkurrence med henblik på udpegning af én vinder af projektkonkurrence. Herefter påtænkes tildeling af Totalrådgiverkontrakt til vinderen af projektkonkurrencen efter gennemførelse af udbud med forhandling uden forudgående offentliggørelse i overensstemmelse med Udbudslovens § 82.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Nyt Mosede Fort skal revitalisere det eksisterende museum og integreres harmonisk og respektfuldt med det fredede fortidsminde. Projektet består af fire hovedelementer: 1. Ny museumsbygning, 2. Plads til fællesskaber, 3. Plads til udstilling og 4. Løft af det fredede fortidsminde. Dette er baggrunden for gennemførelse nærværende projektkonkurrence med henblik på indgåelse af Totalrådgiveraftale baseret på ABR18.