478730-2025 - Wettbewerb
Belgien – Risikoverwaltungsversicherungen – Afsluiten van meerdere verzekeringscontracten ter dekking van diverse risico's voor de periode 2026-2031
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAfsluiten van meerdere verzekeringscontracten ter dekking van diverse risico's voor de periode 2026-2031
BeschreibungAfsluiten van meerdere verzekeringscontracten ter dekking van diverse risico's voor de periode 2026-2031
Interne KennungPPP0AK-4435/5880/2025-2149
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66517300 Risikoverwaltungsversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPerceel 1: arbeids, en lichamelijke ongevallenverzekeringen
BeschreibungDit perceel omvat alle verzekeringspolissen die gerelateerd zijn aan de risico's en gezondheid van individuen die verbonden zijn aan de Provincie Oost-Vlaanderen . Deze omvatten onder andere: Perceel Luik Omschrijving Raming 1J in € Raming 6J in € 1 Arbeids, - en ongevallenverzekeringen € 840.000 € 5.040.000 A. Personeel POV Contractuelen (AO) € 300.000 € 1.800.000 B. Personeel POV Statutairen (AO) € 520.000 € 3.120.000 C. Leden van Provinciale commissies (LO) € 2.500 € 15.000 D. Leden comités en jury’s (LO) € 2.500 € 15.000 F. Lesgevers aan provinciale schoolinstellingen (LO) € 2.500 € 15.000 G. Provincieraadsleden (LO) € 2.500 € 15.000 H. Leden van de bestendige deputatie 24/7 (LO) € 2.500 € 15.000 I. Vrijwillige medew. en pers.verbonden aan POV (LO)€ 2.500 € 15.000 J. personen verbonden aan POV (LO) € 2.500 € 15.000 K. Onbezoldigde schoolstagiairs Provinc. scholen (LO)€ 2.500 € 15.000 De huidige verzekering Arbeidsongevallen bevat volgende belangrijke polisvoorwaarden die we wensen hernomen te zien in de nieuwe polis: 1) Statutaire personeelsleden Bij gunning in 2021 werd er door de Provincie Oost-Vlaanderen beslist om bijkomend de dekking arbeidsongevallen voor de statutaire medewerkers mee te verzekeren en dit vanaf 1/1/2022. In de periode voor 1/1/2022 was er enkel en alleen een polis afgesloten voor de contractuele medewerkers. 2) Excedent Wet De arbeidsongevallenwetgeving voorziet een wettelijk plafond van 50.627,76€. Elke verzekeringsnemer is vrij om ook boven het plafond te verzekeren (Excedent wet of bovenwettelijk plafond). Op dit ogenblik is het Excedent Wet plafond vastgesteld op 150.000,00 €. Is dit op dag van vandaag nog voldoende om ook volledige dekking te voorzien? Welk plafond wenst deputatie te verzekeren? 3) Patronale bijdragen: Bij gunning in 2021 werd er door de Provincie Oost-Vlaanderen beslist om de patronale bijdragen niet mee te verzekeren. Hierdoor worden de patronale bijdragen bij een schadegeval met langdurige afwezigheid niet terugbetaald aan de Provincie. Patronale bijdragen zijn gemiddeld 30 % van de loonmassa. Wanneer deze dus meeverzekerd worden, stijgt de loonmassa met 30 % en bijgevolg ook de premie met gemiddeld 30 %. 4) De schadestatistiek De schadestatistiek voor de periode 2020-2024 is break-even met een gemiddelde S/P ratio van 70,38%. Na de vorige aanbesteding zijn de jaren 2022-2023 zeer gunstig. Voor 2024 zien we een negatieve ratio van 131,49 %. De sterke stijging van loon en premie vanaf 2022 heeft te maken dat vanaf 2022 ook de statutaire medewerkers verzekerd zijn in de polis arbeidsongevallen. We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66517300 Risikoverwaltungsversicherungen
LosLOT-0002
TitelPerceel 2: Hospitalisatieverzekering
BeschreibungPerceel 2: Hospitalisatieverzekering
Interne Kennung2025-2149_2
LosLOT-0003
TitelPerceel 3 : Brand-en aanverwante gevaren voor de gebouwen en inboedel in eigendom of huur door de Provincie oost-Vlaanderen - Perceel Leider
BeschreibungHet betreft een verzekering tegen brand en aanverwante gevaren voor: * Alle gebouwen in eigendom van de Provincie Oost-Vlaanderen (oa. scholen / administraties / domeinen / Provinciehuis ) en hun inboedel * Alle gebouwen / sites gehuurd of in gebruik en waarvoor er een brandverzekeringsverplichting is ten hoofde van de Provincie Oost-Vlaanderen * Er is een up-to-date inventaris (Excel-file) beschikbaar van al deze gebouwen met een bijhorende waardering. * We wensen de mogelijkheid te hebben om te kunnen differentiëren in de mate waarin we bepaalde gebouwen en hun inboedel meer en minder willen verzekerd zien. * Dit is een verzekeringspolis met zeer veel mogelijke voorwaarden en technische clausules (reeds vervat in de huidige polis). Deze dienen te worden herzien/ge-hervalueerd/aangepast/aangevuld indien nodig geacht. * Voor deze verzekering zijn ook meerdere varianten mogelijk die een belangrijke invloed kunnen hebben op de te hanteren premie-voeten en dus jaarlijkse kosten, zoals: => Niveau/hoogte van vrijstellingen => Niveau/hoogte van Interventielimieten => al dan niet bijnemen van een Rechtsbijstandsverzekering bij dezelfde verzekeraar _______________________________________________________________________________________________________________________________________________ We wensen qua aanbestedingsmethodiek met dezelfde werkwijze/ principe te werken als bij de totstandkoming van de huidige Brandverzekeringspolis en dat is deze verzekering uit te splitsen in 2 percelen: 1 Perceel brandverzekering voor de leider + 1 Perceel brandverzekering voor de medeverzekeraar. Iedere inschrijver kan als leider en/of als medeverzekeraar een bindende offerte indienen. Indien een inschrijver-leider, ongeacht het resultaat, ook de interesse heeft om als medeverzekeraar op te treden, dient hij ook in deze fase een bindende offerte aan te bieden als medeverzekeraar. Indien een inschrijver een offerte indient voor dit perceel, zal hij/zij rekening houden met de technische clausules en de daaraan verbonden gunningscriteria in het lastenboek. De inschrijvers dienen bij de inschrijving een minimaal onderschrijvingspercentage van 35,00% binnen de hoofdstructuur van de polis (verzekerd kapitalen en premies) aan te bieden. Deze leidende verzekeraar zal in een eerste ronde aangeduid worden op basis van de beoordeling van de gunningscriteria. Ook de medeverzekeraar dient een offerte aan te bieden conform de basisvoorwaarden en gunningscriteria. Deze offerte is bindend. Op het moment van de eerste ronde wordt een rangschikking gemaakt van de medeverzekeraars voor de basisvoorwaarden. Indien uit de eerste ronde een leidende verzekeraar aangeduid wordt enkel voor de basisvoorwaarden, zal deze rangschikking gehanteerd worden om de eventueel ontbrekende capaciteiten aan te vullen tot een onderschrijving van 100,00%. ______________________________________________________________________________________________________________________________________________ Schadestatistiek van de lopende brandverzekering: De schadestatistiek is verlieslatend voor de periode 2020-2024 met een gemiddelde S/P ratio van 97 %. Deze negatieve ratio is voornamelijk te wijten aan schadegevallen van het jaar 2022: Deze omvatten oa. => een dossier vandalisme van 27/11/2022 met een totale schadelast van 100.000,00 € => een schadedossier storm van 19/01/2022, welke nog onder voorbehoud is bij Axa, met een reserve van 251.510,78 € __________________________________________________________________________________________________________________________________________ We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_3
LosLOT-0004
TitelPerceel 4 : Brand-en aanverwante gevaren voor de gebouwen en inboedel in eigendom of huur door de Provincie oost-Vlaanderen - Perceel Medeverzekeraar
BeschreibungHet betreft een verzekering tegen brand en aanverwante gevaren voor: * Alle gebouwen in eigendom van de Provincie Oost-Vlaanderen (oa. scholen / administraties / domeinen / Provinciehuis ) en hun inboedel * Alle gebouwen / sites gehuurd of in gebruik en waarvoor er een brandverzekeringsverplichting is ten hoofde van de Provincie Oost-Vlaanderen * Er is een up-to-date inventaris (Excel-file) beschikbaar van al deze gebouwen met een bijhorende waardering. * We wensen de mogelijkheid te hebben om te kunnen differentiëren in de mate waarin we bepaalde gebouwen en hun inboedel meer en minder willen verzekerd zien. * Dit is een verzekeringspolis met zeer veel mogelijke voorwaarden en technische clausules (reeds vervat in de huidige polis). Deze dienen te worden herzien/ge-hervalueerd/aangepast/aangevuld indien nodig geacht. * Voor deze verzekering zijn ook meerdere varianten mogelijk die een belangrijke invloed kunnen hebben op de te hanteren premie-voeten en dus jaarlijkse kosten, zoals: => Niveau/hoogte van vrijstellingen => Niveau/hoogte van Interventielimieten => al dan niet bijnemen van een Rechtsbijstandsverzekering bij dezelfde verzekeraar _______________________________________________________________________________________________________________________________________________ We wensen qua aanbestedingsmethodiek met dezelfde werkwijze/ principe te werken als bij de totstandkoming van de huidige Brandverzekeringspolis en dat is deze verzekering uit te splitsen in 2 percelen: 1 Perceel brandverzekering voor de leider + 1 Perceel brandverzekering voor de medeverzekeraar. Iedere inschrijver kan als leider en/of als medeverzekeraar een bindende offerte indienen. Indien een inschrijver-leider, ongeacht het resultaat, ook de interesse heeft om als medeverzekeraar op te treden, dient hij ook in deze fase een bindende offerte aan te bieden als medeverzekeraar. Indien een inschrijver een offerte indient voor dit perceel, zal hij/zij rekening houden met de technische clausules en de daaraan verbonden gunningscriteria in het lastenboek. De inschrijvers dienen bij de inschrijving een minimaal onderschrijvingspercentage van 35,00% binnen de hoofdstructuur van de polis (verzekerd kapitalen en premies) aan te bieden. Deze leidende verzekeraar zal in een eerste ronde aangeduid worden op basis van de beoordeling van de gunningscriteria. Ook de medeverzekeraar dient een offerte aan te bieden conform de basisvoorwaarden en gunningscriteria. Deze offerte is bindend. Op het moment van de eerste ronde wordt een rangschikking gemaakt van de medeverzekeraars voor de basisvoorwaarden. Indien uit de eerste ronde een leidende verzekeraar aangeduid wordt enkel voor de basisvoorwaarden, zal deze rangschikking gehanteerd worden om de eventueel ontbrekende capaciteiten aan te vullen tot een onderschrijving van 100,00%. ______________________________________________________________________________________________________________________________________________ Schadestatistiek van de lopende brandverzekering: De schadestatistiek is verlieslatend voor de periode 2020-2024 met een gemiddelde S/P ratio van 97 %. Deze negatieve ratio is voornamelijk te wijten aan schadegevallen van het jaar 2022: Deze omvatten oa. => een dossier vandalisme van 27/11/2022 met een totale schadelast van 100.000,00 € => een schadedossier storm van 19/01/2022, welke nog onder voorbehoud is bij Axa, met een reserve van 251.510,78 € _____________________________________________________________________________________________________________________________________________ We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_4
LosLOT-0005
TitelPerceel 5 : Diverse verzekeringen materiële schade- niet brand
BeschreibungHet betreft een aantal verzekeringen voor materiële schade (andere dan brand en aanverwante risico's) van diverse aard waaronder: A. Alle risico's "Electronica" € 8.500 € 51.000 B. Alle risico's kunst (+ abonnementspolis) € 25.000 € 150.000 C. Globale verzekering diefstal / waarden € 6.000 € 36.000 D. Bagageverzekering € 1.500 € 9.000 _______________________________________________________________________________________________________________________ 1) Schadestatistieken lopende polissen: Bij de recente analyse van de schadestatistieken van de Alle risico polissen is gebleken dat de schadehistoriek op veel van de lopende polissen blanco of bijzonder gunstig is. Dit roept de vraag op of het nog wenselijk is om al het materieel te blijven verzekeren in een alle risico polis. Er dient dus kritisch te worden gekeken naar de inhoud van de te verzekeren goederen, de waarde die ze hebben, de te verwachte levensduur, de mate van waardeverlies op korte termijn enzomeer. Het is goed mogelijk dat het niet langer kostenefficiënt is om alles volledig en in dezelfde mate te blijven verzekeren. Beter zou kunnen zijn dat enkel het essentiële en kostbare materieel blijvend wordt verzekerd en dat voor ouder of minder gebruikte stukken de overweging wordt gemaakt om deze uit de polissen te halen. 2) Voordelen van een alle risico polis: * Volledige dekking bij verlies of schade: ook door eigen fout of vandalisme * Financiële voorspelbaarheid: omdat de schade wordt opgevangen door de verzekering * Gemoedsrust: zeker bij kostbaar of veelgebruikt materieel 3) Nadelen en overwegingen van dit type verzekeringen: * Premielast * Dubbele dekking of onnodige verzekering vooral bij ouder of weinig gebruikt materieel ________________________________________________________________________________________________________________________ We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_5
LosLOT-0006
TitelPerceel 6 : Diverse verzekeringen aansprakelijkheid
BeschreibungDit perceel betreft diverse verzekeringen gerelateerd aan aansprakelijkheid waaronder: A. Algemene Burgerlijke aansprakelijkheid € 100.000 € 600.000 B. Objectieve aansprakelijkheid € 75.000 € 450.000 C. BA mandatarissen € 10.000 € 60.000 D. BA en CA ingebruikname gebouwen € 20.000 € 120.000 F. BA notarisambt € 5.000 € 30.000 G. Burgerlijke, bedrijfs-en beroepsaansprakelijkheid van studiebureaus, architecten en raadgevende ingenieurs € 35.000 € 210.000 H. BA boten € 3.500 € 21.000 I. BA & LO diverse activiteiten € 1.500 € 9.000 ___________________________________________________________________________________________________________________________ Het gros van de diverse lopende polissen werd reeds opgestart sedert 2021 en lopen contractueel af per 31/12/2025. De schadestatistieken zijn negatief en er is een nood aan een betere wederzijdse communicatie (oorzaak, remedie, preventie) van de diverse individuele dossiers die zwaar wegen schadestatistieken __________________________________________________________________________________________________________________________ We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_6
LosLOT-0007
TitelPerceel 7 : Verzekeringen voertuigen en rollend materieel (Vloot)
BeschreibungDit perceel betreft: A. Voertuigen € 90.000 € 540.000 B. Omnium dienstverplaatsingen € 32.500 € 195.000 C. Fietsen € 2.500 € 15.000 __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Momenteel zitten de verzekeringen voor de vloot gespreid over meerdere polissen en is de schadestatistiek eerder richting break-even. Niettemin blijft een samenvoeging van de diverse polissen in 1 overkoepelende polis te prefereren. De lopende polis "omnium dienstverplaatsingen" is verlieslatend omdat er heel veel diverse (kleinere) schadedossiers aan privé-voertuigen zijn waarvan de oorzaak/bewijslast moeilijk te achterhalen zijn. Dit is enerzijds wat inherent aan dit soort van verzekeringen, anderzijds is dit een relatief dure polis. De oplossing zou kunnen zijn om te sleutelen aan diverse prijsbepalende variabelen zoals, oa: 1) De mate waarin er nog omnium dekking dient te worden gegeven 2) De hoogte van de vrijstellingen (mogelijk momenteel té laag ingesteld waardoor de drempel naar aangiftes laag blijft) __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_7
LosLOT-0008
Titelperceel 8 : Verzekering reizen
Beschreibungperceel 8 : Verzekering reizen
Interne Kennung2025-2149_8
LosLOT-0009
TitelPerceel 9 : verzekeringen rechtsbijstand
BeschreibungHet betreft (optionele) rechtsbijstandverzekeringen bij: A. Arbeids-en ongevallen € 20.000 € 120.000 B. Brand € 15.000 € 90.000 C. Aansprakelijkheid € 15.000 € 90.000 D. Vloot € 15.000 € 90.000 ______________________________________________________________________________________________________________ 1) Huidige situatie : Tijdens de aanbestedingsprocedure in 2021 is er beslist om de verzekering rechtsbijstand afzonderlijk aan te besteden en dit voor de vloot als voor de BA-polis van CVO Paulo. Na ontvangst van de offertes en de analyse van de offertes is er gekozen om beide polissen (Rechtsbijstand bij vloot en rechtsbijstand bij BA CVO) af te sluiten bij Euromex. Euromex is een verzekeringsmaatschappij gespecialiseerd in rechtsbijstand en eveneens onafhankelijk van de hoofdverzekeraars AXA (Vloot) en Ethias (BA). Een belangrijk aandachtspunt bij dit soort verzekeringen is de permanente inhoudelijke synchronisatie van de te dekken items. Verwittigen AXA en Ethias wel tijdig Euromex van de wijzigingen in hun dekkingen (toevoegingen en schrappingen)? Voor de schoolpolis van CVO Paulo voegt Ethias altijd rechtsbijstand toe aan de schoolpolis, waardoor er een dubbele dekking lopende is. Er dient dus te worden beslist of men opteert voor : 1) geen aparte rechtsbijstand 2) een rechtsbijstand bij dezelfde verzekeraar, inbegrepen in de polis 3) een aparte rechtsbijstand bij een derde verzekeraar _________________________________________________________________________________________________________________ We vragen aan de verzekeraars om ons de diverse variabelen mee te geven die de aanbesteder kan aanwenden om de aangeboden premievoet te kunnen beïnvloeden zoals bij voorbeeld (niet limitatieve lijst): niveau van vrijstelling; interventielimiet, schade/premie ratio, weglaten van bepaalde dekkingen,...
Interne Kennung2025-2149_9