478923-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Gartenbau – Yttre skötsel och snöröjning 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Yttre skötsel och snöröjning 2026
Beschreibung: Upphandlingen avser entreprenader omfattande yttre markskötsel inkl. snöröjning och halkbekämpning inom Treklöverns fastigheter belägna i Klippan, Östra Ljungby, Stidsvig och Ljungbyhed i Klippans kommun. I entreprenaden ingår att ha beredskap under vintersäsongen nov-mars inkluderande bevaknings- och utkallningsansvar. Planerad avtalsstart 2026-10-01.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135095:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001