2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, wdrożenie i utrzymanie oprogramowania dla synoptyków na potrzeby wizualizacji obserwacji, pomiarów, wyników modeli numerycznych i opracowywania prognoz na potrzeby biur prognoz lotniczych IMGW-PIB
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa, wdrożenie i utrzymanie oprogramowania dla synoptyków na potrzeby wizualizacji obserwacji, pomiarów, wyników modeli numerycznych i opracowywania prognoz na potrzeby biur prognoz lotniczych IMGW-PIB”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Etap I – opracowanie i przedstawienie Zamawiającemu projektu wdrożenia systemu wsparcia synoptyka oraz harmonogramu szczegółowego realizacji przedmiotu zamówienia; 2) Etap II – przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu analizy przedwdrożeniowej obejmującej dokumentację analityczną i dokumentację techniczną systemu wsparcia synoptyka; 3) Etap III – dostawę, instalację, konfigurację i wdrożenie w infrastrukturze Zamawiającego systemu wsparcia synoptyka wraz z migracją i integracją danych obserwacyjnych i modelowych dostępnych u Zamawiającego z systemem, w tym: a) dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie: - 2 sztuk serwerów; - oprogramowania wraz z udzieleniem/dostarczeniem licencji na oprogramowanie; b) przeprowadzenie testów systemu i wdrożenie systemu; c) dostarczenie dokumentacji powdrożeniowej systemu; 4) Etap IV – przeprowadzenie szkoleń dla użytkowników i administratorów systemu i uruchomienie systemu do pracy operacyjnej; 5) Etap V – udzielenie gwarancji oraz świadczenie usługi wsparcia technicznego (utrzymania) systemu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawy realizowane w ramach „prawa opcji”. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokupienia na czas nieoznaczony (wieczyste) licencje niewyłączne do oprogramowania, w tym licencje na pełną funkcjonalność systemu dla 12 stacji roboczych z zainstalowaną aplikacją w postaci klienta dla systemu Windows 10 lub nowszego oraz 5 licencji na dostęp do oprogramowania za pomocą przeglądarki internetowej. Wykorzystanie uprawnień z zakresu „prawa opcji” będzie uzależnione wyłącznie od potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu niezrealizowania zamówienia określonego w ramach prawa opcji.
Interne Kennung: WZP.270.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Dostawa, wdrożenie i utrzymanie oprogramowania dla synoptyków na potrzeby wizualizacji obserwacji, pomiarów, wyników modeli numerycznych i opracowywania prognoz na potrzeby biur prognoz lotniczych IMGW-PIB.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa, wdrożenie i utrzymanie oprogramowania dla synoptyków na potrzeby wizualizacji obserwacji, pomiarów, wyników modeli numerycznych i opracowywania prognoz na potrzeby biur prognoz lotniczych IMGW-PIB”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Etap I – opracowanie i przedstawienie Zamawiającemu projektu wdrożenia systemu wsparcia synoptyka oraz harmonogramu szczegółowego realizacji przedmiotu zamówienia; 2) Etap II – przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu analizy przedwdrożeniowej obejmującej dokumentację analityczną i dokumentację techniczną systemu wsparcia synoptyka; 3) Etap III – dostawę, instalację, konfigurację i wdrożenie w infrastrukturze Zamawiającego systemu wsparcia synoptyka wraz z migracją i integracją danych obserwacyjnych i modelowych dostępnych u Zamawiającego z systemem, w tym: a) dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie: - 2 sztuk serwerów; - oprogramowania wraz z udzieleniem/dostarczeniem licencji na oprogramowanie; b) przeprowadzenie testów systemu i wdrożenie systemu; c) dostarczenie dokumentacji powdrożeniowej systemu; 4) Etap IV – przeprowadzenie szkoleń dla użytkowników i administratorów systemu i uruchomienie systemu do pracy operacyjnej; 5) Etap V – udzielenie gwarancji oraz świadczenie usługi wsparcia technicznego (utrzymania) systemu. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiot zamówienia obejmuje również dostawy realizowane w ramach „prawa opcji”. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokupienia na czas nieoznaczony (wieczyste) licencje niewyłączne do oprogramowania, w tym licencje na pełną funkcjonalność systemu dla 12 stacji roboczych z zainstalowaną aplikacją w postaci klienta dla systemu Windows 10 lub nowszego oraz 5 licencji na dostęp do oprogramowania za pomocą przeglądarki internetowej. Wykorzystanie uprawnień z zakresu „prawa opcji” będzie uzależnione wyłącznie od potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu niezrealizowania zamówienia określonego w ramach prawa opcji.