See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Puńsk oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na rok 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) odbieranie i zagospodarowanie całej masy odpadów komunalnych powstałych i zebranych bezpośrednio z terenów wszystkich nieruchomości, zamieszkałych, niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, które zamieszkałe są jedynie przez część roku, położonych w granicach Gminy Puńsk 2) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Puńsk, ul. A. Mickiewicza 23, 16-515 Puńsk oraz zagospodarowanie odpadów zebranych w tym punkcie, w sposób zgodny z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r. poz. 699 ze zm.) oraz przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2022 roku poz. 1297) i obowiązującym Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Podlaskiego na lata 2016 – 2022 oraz dostarczenie pojemników do tego punktu i dostosowaniem ich do poszczególnych zbieranych frakcji, 3) Wykonawca zapewnia urządzenia do gromadzenia selektywnej zbiórki odpadów w PSZOK-u: kontenery, pojemniki lub worki oraz worki dla mieszkańców na selektywną zbiórkę następujących frakcji: - papier - szkło - metale i tworzywa sztuczne - bioodpady zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Puńsk oraz uchwałą w sprawie określenia sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów, 4) odbiór i zagospodarowanie popiołu i żużlu z palenisk domowych z pojemników ogólnodostępnych z miejscowości Puńsk osada i Smolany. 2. Przedmiot zamówienia musi być realizowany w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297) zapisami aktualnego Planu Gospodarki Odpadami Województwa Podlaskiego na lata 2016-2022 oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Puńsk i uchwałą Rady Gminy Puńsk w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wskazane powyżej akty prawa miejscowego doprecyzowują zakres obowiązków ciążących na Wykonawcy, z tym zastrzeżeniem, ze zapisami niniejszej SWZ Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę szerszy zakres obowiązków niż wynikające np. z aktów prawa miejscowego. W takim przypadku zakres obowiązków w pierwszej kolejności doprecyzowuje SWZ. 3. Dane dotyczące Gminy Puńsk. Ogólna charakterystyka Gminy Puńsk niezbędna do wyceny zamówienia: 1) Powierzchnia Gminy Puńsk: 13 837 ha 2) Liczba mieszkańców zameldowanych na dzień 23.10.2024 r. : 4 031 osób. 3) Szacunkowa liczba osób mieszkających na terenie gminy: 3040 osób (stan na 23.10.2024 r. na podstawie złożonych deklaracji), 4) Szacunkowa liczba nieruchomości zamieszkałych : 1060 5) Szacunkowa liczba nieruchomości niezamieszkałych: 71 a) pojemnik 60 l. – 28 nieruchomości b) pojemnik 120 l. – 23 nieruchomości c) pojemnik 240 l. – 7 nieruchomości d) pojemnik 1100 l. – 13 nieruchomości 6) Szacunkowa liczba nieruchomości domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jedynie przez część roku: 25 W trakcie trwania umowy liczba nieruchomości i liczba mieszkańców może ulec zmianie około +\- 5%. 7) Długość dróg gminnych i powiatowych wynosi około 199 km,
Vorherige Bekanntmachung: 647132-2024
Interne Kennung: ZP.271.9.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) odbieranie i zagospodarowanie całej masy odpadów komunalnych powstałych i zebranych bezpośrednio z terenów wszystkich nieruchomości, zamieszkałych, niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, które zamieszkałe są jedynie przez część roku, położonych w granicach Gminy Puńsk 2) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Puńsk, ul. A. Mickiewicza 23, 16-515 Puńsk oraz zagospodarowanie odpadów zebranych w tym punkcie, w sposób zgodny z hierarchią postępowania z odpadami o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2022 r. poz. 699 ze zm.) oraz przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2022 roku poz. 1297) i obowiązującym Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Podlaskiego na lata 2016 – 2022 oraz dostarczenie pojemników do tego punktu i dostosowaniem ich do poszczególnych zbieranych frakcji, 3) Wykonawca zapewnia urządzenia do gromadzenia selektywnej zbiórki odpadów w PSZOK-u: kontenery, pojemniki lub worki oraz worki dla mieszkańców na selektywną zbiórkę następujących frakcji: - papier - szkło - metale i tworzywa sztuczne - bioodpady zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Puńsk oraz uchwałą w sprawie określenia sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów, 4) odbiór i zagospodarowanie popiołu i żużlu z palenisk domowych z pojemników ogólnodostępnych z miejscowości Puńsk osada i Smolany. 2. Przedmiot zamówienia musi być realizowany w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2022 r. poz. 1297) zapisami aktualnego Planu Gospodarki Odpadami Województwa Podlaskiego na lata 2016-2022 oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Puńsk i uchwałą Rady Gminy Puńsk w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wskazane powyżej akty prawa miejscowego doprecyzowują zakres obowiązków ciążących na Wykonawcy, z tym zastrzeżeniem, ze zapisami niniejszej SWZ Zamawiający może nałożyć na Wykonawcę szerszy zakres obowiązków niż wynikające np. z aktów prawa miejscowego. W takim przypadku zakres obowiązków w pierwszej kolejności doprecyzowuje SWZ. 3. Dane dotyczące Gminy Puńsk. Ogólna charakterystyka Gminy Puńsk niezbędna do wyceny zamówienia: 1) Powierzchnia Gminy Puńsk: 13 837 ha 2) Liczba mieszkańców zameldowanych na dzień 23.10.2024 r. : 4 031 osób. 3) Szacunkowa liczba osób mieszkających na terenie gminy: 3040 osób (stan na 23.10.2024 r. na podstawie złożonych deklaracji), 4) Szacunkowa liczba nieruchomości zamieszkałych : 1060 5) Szacunkowa liczba nieruchomości niezamieszkałych: 71 a) pojemnik 60 l. – 28 nieruchomości b) pojemnik 120 l. – 23 nieruchomości c) pojemnik 240 l. – 7 nieruchomości d) pojemnik 1100 l. – 13 nieruchomości 6) Szacunkowa liczba nieruchomości domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe jedynie przez część roku: 25 W trakcie trwania umowy liczba nieruchomości i liczba mieszkańców może ulec zmianie około +\- 5%. 7) Długość dróg gminnych i powiatowych wynosi około 199 km, Przewiduje się, iż w 2025 r. ilość odpadów zebranych średnio miesięcznie będzie wynosić 72,08 Mg/m-c, co za tym idzie szacowana ilość odpadów w 2025 roku wynosi 865,00 Mg. Tabela przestawiająca szacowaną ilość odpadów komunalnych w na rok 2025 z podziałem na frakcje.
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung