479225-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie prestarea serviciului de “asigurare personal – conducători auto”, necesar transportului personalului pentru îndeplinirea în bune condiții a activităților specifice a compartimentelor/direcțiilor din cadrul Primăriei municipiului Constanţa și o mai bună gestionare a utilizării autovehiculelor și a consumului de carburant necesar funcționării acestora. Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79620000 Überlassung von Personal einschließlich Zeitarbeitskräfte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziției îl constituie prestarea serviciului de “asigurare personal – conducători auto”, necesar transportului personalului pentru îndeplinirea în bune condiții a activităților specifice a compartimentelor/direcțiilor din cadrul Primăriei municipiului Constanţa și o mai bună gestionare a utilizării autovehiculelor și a consumului de carburant necesar funcționării acestora. Valoare minima totala acord cadru = 1.909.158,18 Lei fara TVA Valoare maxima totala acord cadru = 4.772.895,46 Lei fara TVA Valoarea minima estimata contract subsecvent: 477.289,55 lei fara TVA Valoarea maxima estimata contract subsecvent: 1.193.223,86 Cantitatile minime si maxime sunt prevazute si detaliate in caietul de sarcini. Autoritatea contractantă necunoscând cantităţile exacte, apeleaza la încheierea unui acordul cadru, ce va fi urmat de semnarea de contracte subsecvente în funcție de necesitățile autorității contractante cu o frecvență a contractelor subsecvente de 1 (un) contract pe an ori intenționează să achiziționeze servicii care au făcut obiectul prezentului acord-cadru, cu respectarea condițiilor esențiale stabilite la încheierea acestuia..
Interne Kennung: 1
479225-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Υπηρεσίες διάθεσης προσωπικού όπου περιλαμβάνεται προσωρινό προσωπικό – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό0
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79620000 Υπηρεσίες διάθεσης προσωπικού όπου περιλαμβάνεται προσωρινό προσωπικό
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
479225-2026 - Competition
Romania – Supply services of personnel including temporary staff – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier0
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79620000 Supply services of personnel including temporary staff
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
479225-2026 - Hange
Rumeenia – Personali (sh ajutiste töötajate) värbamise teenused – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus0
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 79620000 Personali (sh ajutiste töötajate) värbamise teenused
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
479225-2026 - Verseny
Románia – Személyzettel és ideiglenes személyzettel való ellátási szolgáltatások – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító0
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79620000 Személyzettel és ideiglenes személyzettel való ellátási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
479225-2026 - Konkurss
Rumānija – Personāla, tostarp pagaidu personāla, nodrošināšanas pakalpojumi – Serviciul de asigurare personal – conducători auto
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators0
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79620000 Personāla, tostarp pagaidu personāla, nodrošināšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1