2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modyfikacja inwestycji pn. "Budowa bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych"
Beschreibung: Zamawiający jest w trakcie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Budowa bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych” – dalej „Instalacja”. Wstępnie planuje się przekazanie do eksploatacji Inwestycji w II kwartale 2027 r. Zamawiający rozważa wprowadzenie do realizowanej Inwestycji modyfikacji, które umożliwią: 1) zwiększenie wydajności termicznej i masowej realizowanej Instalacji, przy wykorzystaniu już dostarczonych w ramach Inwestycji urządzeń i instalacji, o ile będzie to technicznie wykonalne, ekonomicznie uzasadnione oraz dopuszczalne ze względów formalno-prawnych, 2) kierowanie do procesu termicznego przekształcania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, Prace projektowe, dostawy i roboty budowlane i instalacyjne, niezbędne do osiągnięcia wyżej określonych celów Zamawiającego określa się mianem „Modyfikacji”.
Interne Kennung: DZ-2300-12/EK/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42164000 Hilfskesselanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Zamawiający jest w trakcie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Budowa bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych” – dalej „Instalacja”. Wstępnie planuje się przekazanie do eksploatacji Inwestycji w II kwartale 2027 r. Zamawiający rozważa wprowadzenie do realizowanej Inwestycji modyfikacji, które umożliwią: 1) zwiększenie wydajności termicznej i masowej realizowanej Instalacji, przy wykorzystaniu już dostarczonych w ramach Inwestycji urządzeń i instalacji, o ile będzie to technicznie wykonalne, ekonomicznie uzasadnione oraz dopuszczalne ze względów formalno-prawnych, 2) kierowanie do procesu termicznego przekształcania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, Prace projektowe, dostawy i roboty budowlane i instalacyjne, niezbędne do osiągnięcia wyżej określonych celów Zamawiającego określa się mianem „Modyfikacji”. Stan obecny (zakontraktowany, projektowany, w trakcie realizacji): 1) Paliwo w postaci odpadów o kodach: 19 12 10, 19 12 12, 19 05 01, 19 05 99. 2) Średnia (nominalna) wartość opałowa odpadów ok. 13,0 MJ/kg, przy dopuszczalnym zakresie zmienności 9,5-15,0 MJ/kg. 3) Nominalna moc paleniska 9,93 MW, 4) Wydajność instalacji (ilość spalanych odpadów): 2,75 Mg/h Oczekiwany przez Inwestora efekt końcowy związany ze zwiększeniem wydajności Bloku: Osiągnięcie przez Instalację następujących parametrów: 1) nominalna moc przerobowa – 3,74 Mg/h, 2) dostosowanie Instalacji do wymagań Konkluzji BAT WI w zakresie wynikającym ze zwiększenia wydajności, w tym spełnienia standardów emisyjnych określonych w Konkluzjach BAT WI, 3) nominalna moc cieplna paleniska 10,91 MW z okresowym przeciążeniem pracy zmodyfikowanego Bloku do 11,45 MW, 4) możliwość przekształcania termicznego niesegregowanych [zmieszanych] odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia, opis potrzeb Zamawiającego i cechy charakterystyczne dostaw zostały zawarte zostały w Zaproszeniu do wzięcia udziału w negocjacjach.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen