479447-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Redukcja podszytów, zakrzaczeń i czeremchy amerykańskiej wraz z usunięciem z powierzchni powstałej, rozdrobnionej biomasy w 2026 r. - II postępowanie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRedukcja podszytów, zakrzaczeń i czeremchy amerykańskiej wraz z usunięciem z powierzchni powstałej, rozdrobnionej biomasy w 2026 r. - II postępowanie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi redukcji podszytów, zakrzaczeń i czeremchy amerykańskiej wraz z usunięciem z powierzchni powstałej biomasy, jej rozdrobnieniem i równomiernym rozsypaniem na wskazanej powierzchni w Nadleśnictwie Płaska na wyznaczonych obszarach występowania głuszców w Leśnictwie Pobojne. 3.2. Dokładne lokalizacje do realizacji znajdują się w formie tabeli w Załączniku 2 oraz mapy w Załączniku 3. 3.3. Łączna powierzchnia objęta działaniem redukcji: 49,25 ha (ok. 50,00 ha). 3.4. Usunięcie powinno nastąpić poprzez wycięcie podszytów i podrostów – drzew o wysokości do 7 m gatunków: świerk, buk i brzoza i dąb czerwony, a także wyrwanie z korzeniami czeremchy amerykańskiej i żarnowca miotlastego w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w określonym wyżej areale – nie dotyczy jałowca. 3.5. Redukcja nie będzie obejmowała sztuk drzew stanowiących grubiznę – według Zarządzenia nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 30.09.2019 w sprawie wprowadzenia warunków technicznych stosowanych w obrocie surowce drzewnym w PGL LP. 3.6. Zadanie będzie polegało na redukcji podszytów i podrostów w wybranych wydzieleniach w miejscach wybranych przez Zamawiającego (określonych w tabeli w Załączniku 2), co będzie miało na celu częściowe odsłonięcie istniejących borówczysk. 3.7. Czeremchę amerykańską i żarnowca należy usunąć w 100%. 3.8. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia powstałej biomasy w stosy w miejsce wskazane przez Zamawiającego, jednak nie dalej niż 2 km od powierzchni danego wydzielenia. 3.9. Następnie zobowiązany jest ją rozdrobnić i wywieźć na wskazane powierzchnie na terenie Obrębu Płaska , a także rozsypać ją na nich tak, aby warstwa materiału miała maksymalnie 15 cm grubości. 3.10. Inne warunki: 3.11. Wykonawca może obejrzeć powierzchnie leśne przeznaczone do realizacji zamówienia w terminie uzgodnionym z zamawiającym. 3.12. W ramach całego zamówienia Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Ofercie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §7 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Ofercie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej. 3.13. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15) ustawy Prawo zamówień publicznych. Uzasadnienie braku podziału na części: Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, gdyż wiązałoby się to z nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części. 3.14. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Płaska w Żylinach. 3.15. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV): 772000002 Usługi leśnictwa 907217004 – Usługi ochrony gatunków zagrożonych, 772113005 Usługi selekcji drzew 772114006 Usługi wycinania drzew 772300001 Usługi doraźne dotyczące leśnictwa 772310008 Usługi gospodarki leśnej
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy PZP ( I postępowanie zostało uniewaznione z powodu przekroczenia środków)
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach całego zamówienia Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Ofercie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 20 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §7 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Ofercie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej.