See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy produktów leczniczych
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje 9 części : Część nr 1: Różne produkty lecznicze Część nr 2: Alteplase Część nr 3: Risperidonum Część nr 4: Opakowania na lek recepturowy Część nr 5: Różne produkty lecznicze Część nr 6: Immunoglobulina ludzka anty D Część nr 7: Różne produkty lecznicze Część nr 8: Różne produkty lecznicze Część nr 9: Ferrosi sulfas + Acidum folicum
Vorherige Bekanntmachung: 719188-2024
Interne Kennung: DA.261.1.56.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie: Art. 138 ust.1 Prawo zamówień publicznych – wartość przedmiotu zamówienia przekracza progi unijne określone w art. 3. Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert co jest uzasadnione w związku z tym, iż: jest to kolejne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na ten sam przedmiot za-mówienia, w prowadzonym uprzednio postępowaniu nr DA.261.1.48.2024 (data ogłoszenia o zamówieniu- 7 październik 2024r.) w ramach części: • nr 1 – produkty lecznicze – wpłynęła 1 oferta – postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust 1 pkt 3) ustawy Pzp- cena oferty przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. • nr 8 - produkty lecznicze – wpłynęła 1 oferta – postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust 1 pkt 3) ustawy Pzp- cena oferty przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. • nr 5,11,25- postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust 1 pkt 1) ustawy Pzp- nie złożono żadnej oferty. nr DA.261.1.50.2024 (data ogłoszenia o zamówieniu-14 październik 2024r) w ramach części: • 8,10,21- postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust 1 pkt 1) ustawy Pzp- nie złożono żadnej oferty potencjalni wykonawcy zainteresowani uzyskaniem zamówienia są w stanie przygotować i zło-żyć oferty w tym czasie, gdyż jest to powtórka postępowania unieważnionego, opis przedmiotu zamówienia nie ulega zmianie, jest to zamówienie dotyczące dostawy produktów leczniczych na okres jednego roku (część nr 1) oraz dwóch lat (pozostałe części) dla ogółu szpitala. Obecne umowy wygasają z dniem 31 grudnia br. a brak ciągłości zaopatrzenia w produkty lecznicze wpłynęłoby na bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów leczonych w tutejszej jednostce. w związku z tym, że Zamawiający działa w szczególnej sferze usług tj. w ochronie zdrowia i życia ludzkiego, stąd prowadząc swoją działalność, ma obowiązek i powinien tak określić swoje wymagania, opierając się na swojej wiedzy, doświadczeniu i potrzebach, by mógł zaopatrywać się w materiały/usługi najwyższej klasy, tak by zdrowie i życie człowieka, chronione przez przepisy ustawy zasadniczej – Konstytucji RP w art. 68 – było chronione w sposób możliwie najszerszy i optymalny (wyrok ZA z dnia 3.02.2005 r. sygn. ZO/0-53/05.). Nadto obowiązek Szpitala wynikający z art. 15 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 799), precyzującego, że: „Podmiot leczniczy nie może odmówić udzielenia świadczenia zdrowotnego osobie, która potrzebuje natychmiastowego udzielenia takiego świadczenia ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia” powoduje, że Zamawiający znając swoje potrzeby, standardy światowe oraz praktykę tak organizuje swoją działalność (m.in. umowy z podwykonawcami), by każdy potencjalny pacjent mógł być leczony bez zbędnej zwłoki.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Różne produkty lecznicze
Beschreibung: Różne produkty lecznicze
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: Alteplase
Beschreibung: Alteplase
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3: Risperidonum
Beschreibung: Risperidonum
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4: Opakowania na lek recepturowy
Beschreibung: Opakowania na lek recepturowy
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5: Różne produkty lecznicze
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6: Immunoglobulina ludzka anty D
Beschreibung: Immunoglobulina ludzka anty D
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7: Różne produkty lecznicze
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8: Różne produkty lecznicze
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9: Ferrosi sulfas + Acidum folicum
Beschreibung: Ferrosi sulfas + Acidum folicum