See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 1: Dzielnica VII Część 2: Dzielnica VIII Część 3: Dzielnica IX Część 4: Dzielnica X Część 5: Dzielnica XII Część 6: Dzielnica XVI Część 7: Dzielnica XVII Część 8: Dzielnica VIII Budżet Obywatelski Część 9: Dzielnica XII Budżet Obywatelski
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 1: Dzielnica VII, Część 2: Dzielnica VIII, Część 3: Dzielnica IX, Część 4: Dzielnica X, Część 5: Dzielnica XII, Część 6: Dzielnica XVI, Część 7: Dzielnica XVII, Część 8: Dzielnica VIII Budżet Obywatelski, Część 9: Dzielnica XII Budżet Obywatelski b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy (dotyczy wszystkich części zamówienia).
Interne Kennung: 5/VI/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 1: Dzielnica VII
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 1: Dzielnica VII b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 1)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Los: LOT-0002
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 2: Dzielnica VIII
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 2: Dzielnica VIII b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 2)
Haupteinstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
Los: LOT-0003
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 3: Dzielnica IX
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 3: Dzielnica IX b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 3)
Los: LOT-0004
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 4: Dzielnica X
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 4: Dzielnica X b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 4)
Los: LOT-0005
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 5: Dzielnica XII
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 5: Dzielnica XII b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 5)
Los: LOT-0006
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 6: Dzielnica XVI
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 6: Dzielnica XVI b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 6)
Los: LOT-0007
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 7: Dzielnica XVII
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 7: Dzielnica XVII b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 7)
Los: LOT-0008
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 8: Dzielnica VIII Budżet Obywatelski
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 8: Dzielnica VIII Budżet Obywatelski b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 8)
Los: LOT-0009
Titel: Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 9: Dzielnica XII Budżet Obywatelski
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wymianie i modernizacji urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków z podziałem na 9 części: Część 9: Dzielnica XII Budżet Obywatelski b) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą: • projektowanych postanowień umowy (PPU) (właściwa dla każdej części zamówienia), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, • zakresu rzeczowego z załącznikami (właściwy dla każdej części zamówienia), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ, • tabeli cenowej (właściwa dla każdej części zamówienia) stanowiącej załącznik nr 13 do SWZ, c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, Zamawiający informuje, że ilekroć w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne bądź systemy odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań „równoważnych” pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej SWZ, a poprzez ich użycie funkcjonalność Przedmiotu Zamówienia zostanie osiągnięta w nie mniejszym stopniu, niż przy użyciu przez Wykonawcę rozwiązań użytych w projekcie. d) Wymagany okres gwarancji: • 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace • Minimalnie 120 miesięcy, maksymalnie 144 miesiące gwarancji na wymienione oprawy oświetlenia ulicznego (oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 120 miesięcy zostaną odrzucone). e) Termin wykonania zamówienia: 3 miesiące od daty zawarcia umowy
Interne Kennung: 5/VI/2026 (część 9)
479946-2026 - Competition
Poland – Installation services of electrical equipment – Wymiana i modernizacja urządzeń oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miejskiej Kraków: Część 1: Dzielnica VII Część 2: Dzielnica VIII Część 3: Dzielnica IX Część 4: Dzielnica X Część 5: Dzielnica XII Część 6: Dzielnica XVI Część 7: Dzielnica XVII Część 8: Dzielnica VIII Budżet Obywatelski Część 9: Dzielnica XII Budżet Obywatelski
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier5/VI/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 51110000 Installation services of electrical equipment
Additional classification (cpv): 31500000 Lighting equipment and electric lamps, 31520000 Lamps and light fittings
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier5/VI/2026 (część 1)
Additional classification (cpv): 31500000 Lighting equipment and electric lamps, 31500000 Lighting equipment and electric lamps
LotLOT-0002
Internal identifier5/VI/2026 (część 2)
Main classification (cpv): 51100000 Installation services of electrical and mechanical equipment
LotLOT-0003
Internal identifier5/VI/2026 (część 3)
LotLOT-0004
Internal identifier5/VI/2026 (część 4)
LotLOT-0005
Internal identifier5/VI/2026 (część 5)
LotLOT-0006
Internal identifier5/VI/2026 (część 6)
LotLOT-0007
Internal identifier5/VI/2026 (część 7)
LotLOT-0008
Internal identifier5/VI/2026 (część 8)
LotLOT-0009
Internal identifier5/VI/2026 (część 9)