480076-2025 - Wettbewerb
Polen – Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen – Dostawa 4 samochodów elektrycznych z windą elektrohydrauliczną
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 4 samochodów elektrycznych z windą elektrohydrauliczną
BeschreibungDostawa czterech fabrycznie nowych samochodów elektrycznych z windą elektrohydrauliczną przystosowanych do przewozu 9 osób (8+1) z niepełnosprawnościami, w tym co najmniej dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Rok produkcji – nie starszy niż rok 2025. Dostawa do następujących miejskich jednostek organizacyjnych: a) Dom Pomocy Społecznej ul. Ugory 18/20- 1 sztuka, b) Dom Pomocy Społecznej ul. Żołnierzy Wyklętych 26- 1 sztuka, c) Zespół Dziennych Domów Pomocy ul. Konopnickiej 18- 1 sztuka, d) Ośrodek dla Bezdomnych nr 1 ul. Kobylepole 69- 1 sztuka. Szczegółowy opis przedmiotu zmówienia zawarto w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do wzoru umowy. Dla każdej miejskiej jednostki organizacyjnej wskazanej w punkcie 1 zostanie zawarta osobna umowa. Szczegółowy opis warunków realizacji zamówienia zawarty jest we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Zamówienie współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu pod nazwą: „Program wyrównywania różnic między regionami III" w ramach obszaru D na likwidację barier transportowych
Interne KennungCUW-SAZ.4440.49.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensA) Informacje o warunkach udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 Ustawy i art. 109 ust 1 pkt 4 -10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2)posiadają status autoryzowanego przedstawiciela producentów oferowanego pojazdu samochodowego. 2.W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy występujący wspólnie zobowiązani są do dołączenia do oferty wypełnionego załącznika nr 5 do SWZ stanowiącego oświadczenie, z którego będzie jednoznacznie wynikać, które części zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy. B) Zamawiający, zgodnie z uprawnieniem wynikającym z art. 139 ust. 1 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. C) Oświadczenie składane na wezwanie zamawiającego przed wyborem najkorzystniejszej oferty. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, aktualnego na dzień składania oświadczenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu - Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (zwany dalej JEDZ) – Wzór JEDZ oznaczony jako ESPD REQUEST stanowi załącznik nr 5 do SWZ ; D)Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych wraz z ofertą: 1. Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ ; 2. Wykonawca składa aktualne na dzień składania ofert oświadczenia w zakresie wskazanym w pkt 1. 3. Dokument wskazany w pkt. 1 należy złożyć w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z zapisami pkt. XV SWZ 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ppkt 1, składa każdy z wykonawców. E) Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie zamawiającego przed wyborem najkorzystniejszej oferty. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1. Dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest autoryzowanym przedstawicielem producentów oferowanego pojazdu samochodowego. 2. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 3. Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ ; 4. Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (w przypadku wskazania przez Wykonawcę w JEDZ lub w formularzu ofertowym danych umożliwiających bezpłatny i ogólnodostępny dostęp do przedmiotowego dokumentu, Zamawiający samodzielnie pobierze go z bazy danych); 5. Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 109 ust. 1 pkt 5-10 ustawy; f) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014); g) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ ;
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34114400 Kleinbusse
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungDostawa czterech identycznych fabrycznie nowych samochodów elektrycznych z windą elektrohydrauliczną przystosowanych do przewozu 9 osób (8+1) z niepełnosprawnościami, w tym co najmniej dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Rok produkcji – nie starszy niż rok 2025. Dostawa do następujących miejskich jednostek organizacyjnych: a) Dom Pomocy Społecznej ul. Ugory 18/20- 1 sztuka, b) Dom Pomocy Społecznej ul. Żołnierzy Wyklętych 26- 1 sztuka, c) Zespół Dziennych Domów Pomocy ul. Konopnickiej 18- 1 sztuka, d) Ośrodek dla Bezdomnych nr 1 ul. Kobylepole 69- 1 sztuka.