2. Verfahren
Verfahren
Titel: Građevinsko-obrtnički radovi na izgradnji novog gradskog parka "Zelena oaza"
Beschreibung: Projektom „Zelena oaza Čakovca“ planira se uspostava nove zelene infrastrukture u urbanom području Grada Čakovca kroz izgradnju suvremenog gradskog parka koji će u potpunosti zamijeniti postojeću, zapuštenu i neiskorištenu površinu. Navedenom intervencijom uspostavit će se nova zelena infrastruktura koja u potpunosti slijedi odredbe Programa razvoja zelene infrastrukture u urbanim područjima 2021.-2030. kao i načela Novog europskog Bauhausa – održivost, inkluzivnost i estetska kvaliteta prostora. Novi park bit će izgrađen sukladno izrađenom Glavnom projektu s izmjenama i dopunama (URBIA ARH-09/2023-ID) i ishođenoj pravomoćnoj građevinskoj dozvoli. Park naziva Zelena oaza Čakovca zamišljen je kao zelena infrastruktura, prostor za kvalitetno provođenje vremena na otvorenom, edukaciju lokalnog stanovništva te kao površina koja pridonosi ublažavanju utjecaja klimatskih promjena na prostoru Čakovca. Istovremeno, značajna površina i raznolikost sadržaja čine park s turističkom atrakcijom. Primijenjen je suvremeni pristup projektiranju parkovnih površina, odnosno suvremenim načelima oblikovanja gradskih zelenih prostora koji uvažavaju i poboljšavaju urbanu biološku raznolikost, pridonose slici grada i upotpunjuju boravišnu kvalitetu gradskog otvorenog prostora. Park kao cjelina, obuhvaća više od 15 ha te je podijeljen na funkcionalne zone koje čine: dječja igrališta s caffe barom i javnim sanitarijama, parkirališni prostor, pump track (poligon/staza za bicikliste), vježbališta, voćnjak s piknik zonom, vodena površina, polifunkcionalna centralna građevina, trg uz vodenu površinu s izvedenim mostom, amfiteatar, otvoreni paviljon leptira, paviljon sv. Valentina, park za pse te zidovi za grafite. Prva faza podrazumijeva izvođenje temeljnih infrastrukturnih, građevinskih i hortikulturnih radova potrebnih za funkcionalnost i uporabljivost prostora, koji su predmet ovog postupka javne nabave, a sve prema troškovniku i projektno-tehničkoj dokumentaciji koja čini prilog ovoj Dokumentaciji o nabavi..
Interne Kennung: 48/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Park kao cjelina, obuhvaća više od 15 ha te je podijeljen na funkcionalne zone koje čine: dječja igrališta s caffe barom i javnim sanitarijama, parkirališni prostor, pump track (poligon/staza za bicikliste), vježbališta, voćnjak s piknik zonom, vodena površina, polifunkcionalna centralna građevina, trg uz vodenu površinu s izvedenim mostom, amfiteatar, otvoreni paviljon leptira, paviljon sv. Valentina, park za pse te zidovi za grafite. Radovi koji čine predmet ove nabave, mogu se podijeliti na sljedeće cjeline: - Izvedba pripremnih i zemljanih radova, uključujući skidanje humusnog sloja, nivelaciju i modeliranje terena, postavljanje podzemnih instalacija (vodovod i oborinska odvodnja), izvedbu sustava navodnjavanja; sadnja kompletnog zelenila, što uključuje sadnju stabala, živice oko parka za pse, penjačica, nižeg grmlja na parkiralištu i sadnju vodenog bilja. Primjenjuju se autohtone, nealergene i za oprašivače pogodne vrste, čime se ostvaruje doprinos ciljevima očuvanja i unaprjeđenja biološke raznolikosti. - Izvedba vodene površine u funkciji detencije oborinskih voda, smanjenja utjecaja toplinskih otoka i povećanja bioraznolikosti. Jezero površine 6.250 m² s fontanom projektirano je kao prirodna retencijska površina za prikupljanje i filtraciju oborinskih voda, s uređenom šljunčanom obalom i potpornim zidovima koji osiguravaju stabilnost i skladno uklapanje u okoliš. - Izvedba paviljona leptira s pripadajućim instalacijama. - Izvedba pergola („brajdi“) s pripadajućim instalacijama. - Opremanje parka urbanom opremom (betonske klupe s ambijentalnom rasvjetom, samostojeće i viseće kućice za ptice, samostojeći hoteli za kukce, koševi za smeće, fontane za piće, stalci za bicikle i meteorološka stanica). Oprema je odabrana prema načelima trajnosti, otpornosti i funkcionalnosti. Temelj arhitektonsko-krajobrazne koncepcije čini formiranje jezera koje ima višestruku funkciju: retencijsku, estetsku i ekološku. Većina terena modelirat će se u blagom padu prema jezeru, uz zadržavanje prirodnog reljefa. Svi zemljani i infrastrukturni radovi bit će izvedeni sukladno pravilima struke uz poštivanje svih zakonskih odredbi i propisa. Sav iskopani zemljani materijal, nakon izrade temelja i temeljnih zidova upotrijebit će se za nasipavanja oko zidova, između zidova unutar građevine, za rovove temeljne kanalizacije, vodoinstalacija i elektroinstalacija. Hortikulturno uređenje predstavlja ključnu komponentu projekta i uključuje sadnju više od 1.310 stabala, 3.500 sadnica grmlja i penjačica te 6.300 sadnica vodenog bilja. Oko 91.000 m² površine bit će zasijano u travnjak i cvjetni livadni travnjak, dok će se sadnjom stabala ostvariti više od 57.000 m2 pokrivenosti krošnjama. Visoko zelenilo formirat će se kao zaštitni pojas prema željezničkoj pruzi, prometnicama i industrijskoj zoni, dok će unutar parka biti zasađeni drvoredi uz pješačko-biciklističke staze. Nisko zelenilo i pokrivači tla doprinijet će formiranju prijelaznih zona i vizualnoj cjelovitosti prostora, a cvjetne livade i voćnjak na istočnom dijelu dodatno će obogatiti krajobraznu raznolikost. Plodnu zemlju koja će se koristiti za sadnju visokog i niskog raslinja te sjetvu travnjaka činit će očišćena plodna zemlja koja će se ukloniti prilikom građevinskih radova i na taj način će se omogućiti racionalno iskorištavanje resursa i primjena principa cirkularnosti sirovine. Glavni projekt obuhvaća sljedeće mape: - MAPA 1 - ARHITEKTONSKI PROJEKT – 1. IZMJENA I DOPUNA - MAPA 2 - PROJEKT KRAJOBRAZNOG UREĐENJA - 1. IZMJENA I DOPUNA GP - MAPA 4 - PROJEKT KONSTRUKCIJE – PAVILJONI I SKULPTURE - MAPA 5 – STROJARSKI PROJEKT – VODOVOD I ODVODNJA - MAPA 7 ELEKTROTEHNIČKI PROJEKT – PROJEKT ELEKTROINSTALACIJA - MAPA 8 GRAĐEVINSKI PROJEKT – PROJEKT PROMETNICA - PROJEKT OPREME S PLANOM INTERPRETACIJE. Glavne projekt dostupan je na službenim stranicama naručitelja na linku https://medjimurska-zupanija.hr/javna-nabava-postupci-u-tijeku/
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 48/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45112700 Landscaping work
5. Lot
Lot: LOT-0000