2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 9 700 000,00 zł dla Gminy Tarnów na pokrycie deficytu oraz rozchodów budżetu gminy na 2025 rok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 9 700 000,00 zł dla Gminy Tarnów na pokrycie deficytu oraz rozchodów budżetu gminy na 2025 rok” na następujących warunkach: 1) Kredyt zostanie pobrany w transzach, których wysokość zostanie zgłoszona przez kredytobiorcę w pisemnej dyspozycji do uruchomienia transzy kredytu tzw. „na żądanie” , przy czym ostatnia transza wpłynie na rachunek bankowy nie później niż 31.12.2025 r. 2) Spłata kredytu w latach i kwotach: a) 2026 rok - 700 000,00 zł b) 2027 rok - 1 125 000,00 zł c) 2028 rok - 1 125 000,00 zł d) 2029 rok - 1 125 000,00 zł e) 2030 rok - 1 125 000,00 zł f) 2031 rok - 1 125 000,00 zł g) 2032 rok - 1 125 000,00 zł h) 2033 rok - 1 125 000,00 zł i) 2034 rok - 1 125 000,00 zł 3) Wysokość rocznych spłat kapitału może ulec zmianie w zależności od faktycznego wykorzystania kredytu i zostanie ustalona po 31.12.2025 r. (tj. po ostatecznym terminie uruchomienia kredytu). W przypadku niewykorzystania w całości przyznanego kredytu, obniżenie rat nastąpi proporcjonalnie do wysokości kredytu. 4) Spłata kredytu nastąpi w ratach dwumiesięcznych, płatnych na ostatni dzień roboczy każdego miesiąca, począwszy od 27.02.2026 r. Raty będą spłacane w poszczególnych latach, na koniec miesiąca lutego, kwietnia, czerwca, sierpnia, października i grudnia. Za spłatę kredytu lub ich rat przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek kredytowy. 5) Spłata odsetek następować będzie w następujących terminach : a) odsetki od kredytu za rok 2025 będą płatne jednorazowo w dniu 31.12.2025 r. b) odsetki za lata 2026 – 2034 – w terminach spłaty rat kapitałowych na podstawie pisemnych informacji o wysokości należnych kwot, przekazywanych przez wykonawcę bez obciążeń kosztami Zamawiającego na 7 dni przed terminem płatności. 6) Oprocentowanie będzie ustalone w oparciu o stawkę bazową - WIBOR 1M, według notowania na ostatni dzień roboczy poprzedniego miesiąca kalendarzowego, za który naliczone będą odsetki (w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku), powiększone o marżę banku. W przypadku likwidacji stawki WIBOR 1M zostanie ona, za porozumieniem stron zamieniona na stawkę, która zastąpi stawkę WIBOR 1M albo stawkę najbardziej zbliżoną wielkością i charakterem do stawki WIBOR 1M bez kosztów obciążających Zamawiającego. W przypadku gdy stawka bazowa WIBOR 1M będzie ujemna, to do czasu osiągnięcia przez nią wartości dodatnich, przyjmuje się do wyliczenia odsetek stawkę bazowa równą 0,00. 7) Stała marża banku (określona w załączniku nr 1a do SWZ), nie podlega zmianie przez cały okres wykonania zamówienia. 8) Inne opłaty i prowizja banku nie wystąpią. Kredyt nie będzie obciążony innymi opłatami niż wymienione w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia. 9) Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat. 10) Zabezpieczenie kredytu – weksel „in blanco”. 11) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania części kredytu postawionego do jego dyspozycji. 12) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji. 13) Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w walucie polskiej (PLN). 14) Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę Skarbnika na umowie kredytu, wekslu, deklaracji wekslowej. 15) Informacje dodatkowe: • Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. • Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. • W Gminie nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r .o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz.1530 ze zm. ) • Sprawozdania budżetowe, uchwały i zarządzenia zmieniające budżet Gminy Tarnów oraz opinie dostępne są na stronie https://bip.malopolska.pl/ugt
Interne Kennung: FN.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 9 700 000,00 zł dla Gminy Tarnów na pokrycie deficytu oraz rozchodów budżetu Gminy Tarnów na 2025 rok
Interne Kennung: FN.271.1.2024