480284-2026 - Wettbewerb
Polen – Netzausrüstung – Dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Część 1: dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz 36-miesięczne wsparcie techniczne systemu klasy Privileged Access Management (PAM); 2) Część 2: dostawa 2 urządzeń NGFW w konfiguracji HA active/passive, 16 godzin konsultacji wdrożeniowych oraz 36-miesięczne wsparcie producenta; 3) Część 3: dostawa macierzy IBM FlashSystem 5045 wraz z elementami rozszerzającymi pojemność które stanowią rozszerzenie pojemności i funkcjonalności posiadanych przez Zamawiającego macierzy IBM FlashSystem 5045, wraz z certyfikatami uprawnienia do aktualizacji pojemności, 36-miesięcznym wsparciem technicznym i gwarancją producenta, licencjami; 4) Część 4: dostawa urządzeń aktywnych sieci LAN obejmująca przełączniki dostępowe i przełącznik modularny oraz 36-miesięczne wsparcie producenta; 5) Część 5: dostawa 2 serwerów rack wraz z montażem, konfiguracją oraz 36-miesięczne wsparcie producenta; 6) Cześć 6: dostawa zestawów rozszerzających pojemność do urządzeń deduplikujących HPE StoreOnce 3660, wraz z licencjami oraz 36-miesięczne wsparcie producenta. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1a-f do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2a-f do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). W postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VII SWZ oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, opisanych w Rozdziale VIII SWZ. 2. Wykonawca nie jest zobowiązany złożyć wraz z Ofertą oświadczenia o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. Dokument JEDZ zobowiązany będzie złożyć wyłącznie wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Jeżeli wykonawca, powołuje się na zasoby innych podmiotów w celu wykazania spełniania warunków udziału oraz w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w postępowaniu składa JEDZ dotyczący tych podmiotów w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, JEDZ powinien być wypełniony w zakresie, w jakim wykonawca korzysta z zasobów innego podmiotu oraz wykonawca składa oświadczenia i dokumenty dotyczące przesłanek wykluczenia. 6. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ - pozostałe szczegóły odnośnie JEDZ znajdują się w SWZ. 7. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu , Zamawiający, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. Szczegóły w SWZ. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 9. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 6)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 10. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 9 powyżej. 11. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8) ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, także odrębnie dla każdej z części postępowania. 14. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania. 15. Jeżeli przedmiot zamówienia obejmuje albo może obejmować produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, wykonawca jest zobowiązany zaoferować wyłącznie takie produkty ICT, usługi ICT i procesy ICT, które na dzień składania ofert: a) nie są wskazane w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2026 r. poz. 20, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o ksc” stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; b) nie obejmują produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy o ksc, ani usługi ICT lub procesu ICT określonych w tej decyzji. Szczegóły w SWZ. 16. Wykonawca musi realizować zamówienie zgodnie z zasadą „nie czyń poważnej szkody (DNSH)” oraz zasadami zrównoważonego rozwoju, będącymi wymogami Krajowego Planu Odbudowy oraz o których mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. 17. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w sposób nienaruszający celów środowiskowych, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części - Część 1.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Część 1: dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz 36-miesięczne wsparcie techniczne systemu klasy Privileged Access Management (PAM); 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1a do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2a do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026 - Część 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.
LosLOT-0002
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części - Część 2.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Część 2: dostawa 2 urządzeń NGFW w konfiguracji HA active/passive, 16 godzin konsultacji wdrożeniowych oraz 36-miesięczne wsparcie producenta; 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1b do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2b do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026 - Część 2
LosLOT-0003
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części - Część 3.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Część 3: dostawa macierzy IBM FlashSystem 5045 wraz z elementami rozszerzającymi pojemność które stanowią rozszerzenie pojemności i funkcjonalności posiadanych przez Zamawiającego macierzy IBM FlashSystem 5045 , wraz z certyfikatami uprawnienia do aktualizacji pojemności, 36-miesięcznym wsparciem technicznym i gwarancją producenta, licencjami; 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1c do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2c do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026 - Część 3
LosLOT-0004
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części - Część 4.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Część 4: dostawa urządzeń aktywnych sieci LAN obejmująca przełączniki dostępowe i przełącznik modularny oraz 36-miesięczne wsparcie producenta; 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1d do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2d do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026 - Część 4
LosLOT-0005
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części - Część 5.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Część 5: dostawa 2 serwerów rack wraz z montażem, konfiguracją oraz 36-miesięczne wsparcie producenta; 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1e do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2e do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026 - Część 5
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
LosLOT-0006
TitelDostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na części - Część 6.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu serwerowego, urządzeń sieciowych, systemów bezpieczeństwa w podziale na 6 części, tj.: 1) Cześć 6: dostawa zestawów rozszerzających pojemność do urządzeń deduplikujących HPE StoreOnce 3660, wraz z licencjami oraz 36-miesięczne wsparcie producenta. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1f do Specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w „Projektowanych postanowieniach umowy” (PPU) stanowiących Załącznik nr 2f do SWZ, odpowiednio dla danej części przedmiotu zamówienia.
Interne KennungVI/2026 - Część 6
480284-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierVI/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierVI/2026 - Część 1
Options
Description of the optionsZamawiający nie przewiduje opcji.
LotLOT-0002
Internal identifierVI/2026 - Część 2
LotLOT-0003
Internal identifierVI/2026 - Część 3
LotLOT-0004
Internal identifierVI/2026 - Część 4
LotLOT-0005
Internal identifierVI/2026 - Część 5
Main classification (cpv): 48822000 Computer servers
Additional classification (cpv): 32420000 Network equipment
LotLOT-0006
Internal identifierVI/2026 - Część 6