480365-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Haushaltshilfen – Udbud af vaskeordning til visiterede borgere
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af vaskeordning til visiterede borgere
BeschreibungUdbuddet omfatter den del af praktisk bistand, der vedrører vask af visiterede borgeres tøj og linned, og som til enhver tid både kan tåle vask og tørretumbling. Ydelsen omfatter afhentning, vask, pakning og aflevering i sådan stand, at borgeren uden videre kan benytte tøjet.
Interne Kennung26/13540
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet indebærer udarbejdelse af en rammeaftale
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98513310 Dienstleistungen von Haushaltshilfen
5. Los
LosLOT-0000