See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych dla projektów realizowanych w ramach programu FEnIKS 2021–2027 (Priorytet FENX.01). Zamówienie podzielone jest na dwa Zadania: Zadanie 1: Realizacja dokumentacji dla projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach nr 4, 5, 11, 30 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego”, nr umowy o dofinansowanie: FENX.01.01-IW.01-0301/24. Zadanie 2: Realizacja dokumentacji dla projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w zabytkowych budynkach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie”, nr umowy o dofinansowanie: FENX.01.01-IW.01-0300/24. 2. Zakres rzeczowy Wykonawca zrealizuje następujące etapy dla każdego z budynków: Analizy i inwentaryzacje: Wizje lokalne, inwentaryzacje architektoniczno-budowlane oraz instalacyjne (sanitarne, elektryczne, teletechniczne, BMS), weryfikacja archiwalna, analizy zgodności z programem FEnIKS, wymogami ochrony zabytków oraz opinie ornitologiczne. Dokumentacja projektowa: Projekt budowlany (PZT, PAB, PT) i wykonawczy. Zakres obejmuje branże: architektoniczną, konstrukcyjną, sanitarną, elektryczną, teletechniczną, automatykę. Dokumentacja obejmuje także elementy OZE (fotowoltaika z magazynami energii), ładowarki EV, ogrody wertykalne oraz systemy Braille'a. Wymogi FEnIKS i Środowiskowe: Projekty muszą uwzględniać audyty energetyczne, zasadę „nieczynienia znaczącej szkody” (DNSH) oraz wymogi kwalifikowalności wydatków. Obiekty zabytkowe (Zadanie 2): Dokumentacja stratygraficzna oraz uzyskanie pozwoleń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Kosztorysy i Specyfikacje: Przedmiary, kosztorysy inwestorskie i STWiORB z obowiązkowym wyodrębnieniem kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych, sporządzone oddzielnie dla każdego budynku oraz dodatkowych elementów Formularza Cenowego. Decyzje i Wsparcie: Uzyskanie ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszeń, wsparcie merytoryczne Zamawiającego w przetargu na roboty budowlane oraz podczas weryfikacji przez instytucję finansującą. Nadzór Autorski: Pełnienie nadzoru w trakcie realizacji robót budowlanych. 3. Informacje dodatkowe Dokumentacja musi być przekazana w wersji papierowej oraz elektronicznej (w tym formaty edytowalne DWG, kosztorysy w formatach otwartych). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 13 do SWZ.
Interne Kennung: 28/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71314300 Beratung im Bereich Energieeinsparung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Realizacja dokumentacji dla projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach nr 4, 5, 11, 30 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego”, nr umowy o dofinansowanie: FENX.01.01-IW.01-0301/24. Zakres obejmuje budynki nr 4, 5, 11 i 30.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 13 do SWZ - OPZ.
Interne Kennung: Zadanie 1.
Los: LOT-0002
Titel: Realizacja dokumentacji dla projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej w zabytkowych budynkach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie”, nr umowy o dofinansowanie: FENX.01.01-IW.01-0300/24. Zakres obejmuje budynki nr 2 i 10.
Interne Kennung: Zadanie 2.