480491-2026 - Wettbewerb
Polen – Beaufsichtigung der Bauarbeiten – "Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych w systemie zaprojektuj i wybuduj oraz montażu zestawu specjalistycznych urządzeń do obserwacji naziemnej"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad budową dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych w systemie zaprojektuj i wybuduj oraz montażu zestawu specjalistycznych urządzeń do obserwacji naziemnej"
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad inwestycjami obejmującymi realizację: a. „Budowa dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych na terenie Nadleśnictwa Pniewy w systemie zaprojektuj i wybuduj” – w pełnym zakresie, b. "Dostawa, montaż i uruchomienie zestawu specjalistycznych urządzeń do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu wraz z wyposażeniem punktu alarmowo-dyspozycyjnego" – w ograniczonym zakresie dot. wykonania niezbędnych przyłączy ( w tym weryfikacja poprawności wyboru technologii) oraz montażu elementów wizyjnych. Zamówienie obejmuje nadzór w imieniu zamawiającego nad realizacją inwestycji budowlanej (Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane Dz. U. z 2025 poz. 418). Do obowiązków Wykonawcy przed przystąpieniem do realizacji usług należy zapoznanie się z programem funkcjonalno-użytkowym oraz dokumentacją projektową, w tym sporządzenie koreferatu dokumentacji projektowej i zapoznanie się z terenem inwestycji, jego uzbrojeniem oraz istniejącymi urządzeniami. Wykonawca zobowiązany jest do reprezentowania Zamawiającego na budowie oraz sprawowania nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pod względem technicznym, jakościowym, organizacyjnym, formalnym i terminowym, zgodnie z dokumentacją projektową, warunkami pozwolenia na budowę, obowiązującymi przepisami prawa, normami, wytycznymi branżowymi, zasadami wiedzy technicznej, umową zawartą z Wykonawcą Robót Budowlanych oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym. W ramach realizacji usług Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) uczestnictwa w przekazaniu terenu budowy Wykonawcy Robót Budowlanych; b) prowadzenia nadzoru nad prawidłowym przebiegiem robót budowlanych, przy czym częstotliwość pobytu na budowie, długość pobytów oraz skład personelu powinny być dostosowane do stopnia zaawansowania robót i zapewniać skuteczność nadzoru, nie rzadziej jednak niż raz w tygodniu w okresie realizacji robót; c) współpracy z nadzorem autorskim oraz innymi podmiotami wykonującymi czynności kontrolne lub nadzorcze związane z realizacją inwestycji; d) kontroli prawidłowości prowadzenia dziennika budowy oraz dokonywania wpisów dotyczących okoliczności mających znaczenie dla prawidłowego przebiegu procesu budowlanego; e) kontroli i opiniowania technologii robót, materiałów, urządzeń oraz harmonogramów przedstawianych przez Wykonawcę Robót Budowlanych, a także przedstawiania ich do zatwierdzenia Zamawiającemu; f) kontroli jakości wykonywanych robót, wbudowanych materiałów, urządzeń i wyrobów budowlanych, w tym sprawdzania wymaganych atestów, aprobat, certyfikatów, świadectw jakości, gwarancji oraz wyników badań przed ich wbudowaniem; g) zapobiegania zastosowaniu materiałów i wyrobów wadliwych, niedopuszczonych do stosowania lub niewiadomego pochodzenia; h) sprawdzania i odbioru robót zanikających lub ulegających zakryciu, uczestnictwa w przeglądach międzyoperacyjnych, próbach, pomiarach, sprawdzeniach technicznych oraz odbiorach wynikających z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych i obowiązujących norm; i) uczestnictwa w odbiorach częściowych i końcowych inwestycji oraz przygotowaniu obiektu do przekazania do użytkowania; j) sprawdzania kompletności dokumentów odbiorowych przygotowanych przez Wykonawcę Robót Budowlanych; k) prowadzenia kontroli rozliczeń ilościowych i wartościowych budowy oraz potwierdzania faktycznie wykonanych robót; l) rozstrzygania wątpliwości technicznych powstałych w toku realizacji robót, a w razie potrzeby zasięgania opinii autora projektu, z wyłączeniem spraw wpływających na zmianę kosztów realizacji inwestycji; m) bieżącego informowania Zamawiającego o trudnościach, zagrożeniach, nieprawidłowościach oraz odstępstwach od umowy zawartej z Wykonawcą Robót Budowlanych; n) pisemnego informowania Zamawiającego o konieczności wykonania robót odbiegających od założeń projektowych, terminach zakrycia robót podlegających zakryciu oraz terminach wykonania robót zanikających; o) udziału w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego, komisjach technicznych, kontrolach prowadzonych przez organy nadzoru budowlanego oraz inne uprawnione instytucje; p) nadzorowania przestrzegania zasad bezpieczeństwa i stosowanych zabezpieczeń na terenie budowy oraz informowania Zamawiającego o zagrożeniach mogących spowodować szkody lub niebezpieczeństwo dla osób przebywających na terenie inwestycji; q) podejmowania odpowiednich działań w przypadku stwierdzenia niezgodności realizowanych robót z dokumentacją projektową, nieprawidłowości technologicznych, wadliwego wykonania robót lub użycia niewłaściwych materiałów, w tym zgłaszania takich okoliczności kierownikowi budowy i Zamawiającemu. Po zakończeniu realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do: a) uczestnictwa w przeglądach, odbiorach gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz komisjach przeprowadzanych w okresie gwarancji i rękojmi; b) kontroli i potwierdzania usunięcia stwierdzonych wad oraz uczestnictwa w odbiorach robót naprawczych.
Interne KennungSA.270.4.2.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0002
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad inwestycjami obejmującymi realizację: a. „Budowa dwóch dostrzegalni przeciwpożarowych na terenie Nadleśnictwa Pniewy w systemie zaprojektuj i wybuduj” – w pełnym zakresie, b. "Dostawa, montaż i uruchomienie zestawu specjalistycznych urządzeń do obserwacji naziemnej obszarów leśnych i lokalizacji pożarów lasu wraz z wyposażeniem punktu alarmowo-dyspozycyjnego" – w ograniczonym zakresie dot. wykonania niezbędnych przyłączy ( w tym weryfikacja poprawności wyboru technologii) oraz montażu elementów wizyjnych. Zamówienie obejmuje nadzór w imieniu zamawiającego nad realizacją inwestycji budowlanej (Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane Dz. U. z 2025 poz. 418). 3.2. Zamawiający nie przewiduje wizji terenowej. 3.3. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru realizacji przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 3.4. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi 3.5. Obowiązki Wykonawcy: Do obowiązków Wykonawcy przed przystąpieniem do realizacji usług należy zapoznanie się z programem funkcjonalno-użytkowym oraz dokumentacją projektową, w tym sporządzenie koreferatu dokumentacji projektowej i zapoznanie się z terenem inwestycji, jego uzbrojeniem oraz istniejącymi urządzeniami. Wykonawca zobowiązany jest do reprezentowania Zamawiającego na budowie oraz sprawowania nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych pod względem technicznym, jakościowym, organizacyjnym, formalnym i terminowym, zgodnie z dokumentacją projektową, warunkami pozwolenia na budowę, obowiązującymi przepisami prawa, normami, wytycznymi branżowymi, zasadami wiedzy technicznej, umową zawartą z Wykonawcą Robót Budowlanych oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym. W ramach realizacji usług Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: a) uczestnictwa w przekazaniu terenu budowy Wykonawcy Robót Budowlanych; b) prowadzenia nadzoru nad prawidłowym przebiegiem robót budowlanych, przy czym częstotliwość pobytu na budowie, długość pobytów oraz skład personelu powinny być dostosowane do stopnia zaawansowania robót i zapewniać skuteczność nadzoru, nie rzadziej jednak niż raz w tygodniu w okresie realizacji robót; c) współpracy z nadzorem autorskim oraz innymi podmiotami wykonującymi czynności kontrolne lub nadzorcze związane z realizacją inwestycji; d) kontroli prawidłowości prowadzenia dziennika budowy oraz dokonywania wpisów dotyczących okoliczności mających znaczenie dla prawidłowego przebiegu procesu budowlanego; e) kontroli i opiniowania technologii robót, materiałów, urządzeń oraz harmonogramów przedstawianych przez Wykonawcę Robót Budowlanych, a także przedstawiania ich do zatwierdzenia Zamawiającemu; f) kontroli jakości wykonywanych robót, wbudowanych materiałów, urządzeń i wyrobów budowlanych, w tym sprawdzania wymaganych atestów, aprobat, certyfikatów, świadectw jakości, gwarancji oraz wyników badań przed ich wbudowaniem; g) zapobiegania zastosowaniu materiałów i wyrobów wadliwych, niedopuszczonych do stosowania lub niewiadomego pochodzenia; h) sprawdzania i odbioru robót zanikających lub ulegających zakryciu, uczestnictwa w przeglądach międzyoperacyjnych, próbach, pomiarach, sprawdzeniach technicznych oraz odbiorach wynikających z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych i obowiązujących norm; i) uczestnictwa w odbiorach częściowych i końcowych inwestycji oraz przygotowaniu obiektu do przekazania do użytkowania; j) sprawdzania kompletności dokumentów odbiorowych przygotowanych przez Wykonawcę Robót Budowlanych; k) prowadzenia kontroli rozliczeń ilościowych i wartościowych budowy oraz potwierdzania faktycznie wykonanych robót; l) rozstrzygania wątpliwości technicznych powstałych w toku realizacji robót, a w razie potrzeby zasięgania opinii autora projektu, z wyłączeniem spraw wpływających na zmianę kosztów realizacji inwestycji; m) bieżącego informowania Zamawiającego o trudnościach, zagrożeniach, nieprawidłowościach oraz odstępstwach od umowy zawartej z Wykonawcą Robót Budowlanych; n) pisemnego informowania Zamawiającego o konieczności wykonania robót odbiegających od założeń projektowych, terminach zakrycia robót podlegających zakryciu oraz terminach wykonania robót zanikających; o) udziału w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego, komisjach technicznych, kontrolach prowadzonych przez organy nadzoru budowlanego oraz inne uprawnione instytucje; p) nadzorowania przestrzegania zasad bezpieczeństwa i stosowanych zabezpieczeń na terenie budowy oraz informowania Zamawiającego o zagrożeniach mogących spowodować szkody lub niebezpieczeństwo dla osób przebywających na terenie inwestycji; q) podejmowania odpowiednich działań w przypadku stwierdzenia niezgodności realizowanych robót z dokumentacją projektową, nieprawidłowości technologicznych, wadliwego wykonania robót lub użycia niewłaściwych materiałów, w tym zgłaszania takich okoliczności kierownikowi budowy i Zamawiającemu. Po zakończeniu realizacji robót Wykonawca zobowiązany jest do: a) uczestnictwa w przeglądach, odbiorach gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz komisjach przeprowadzanych w okresie gwarancji i rękojmi; b) kontroli i potwierdzania usunięcia stwierdzonych wad oraz uczestnictwa w odbiorach robót naprawczych.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: SA.270.4.2.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71247000 Supervision of building work
5. Lot
Lot: LOT-0002