See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU DE FURNIZARE PRODUSE AGROALIMENTARE UM 02401 ALBA IULIA 2026
Beschreibung: Obiectul acordului cadru cu reluarea competitiei incheiat pentru o perioada de 12 luni este de a furniza produse agroalimentare necesare desfasurarii activitatii de hranire in regim propriu structurat pe 30 de loturi.
Interne Kennung: A-3272/15.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Apă minerală carbogazoasă și plată
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: apă minerală (carbogazoasă) 0,5 L - minim 70 litri, maxim 19.338 litri. Apă minerală (plată) 0,5 L - minim 140 litri, maxim 38.675 litri. Apă minerală (carbogazoasă) 2 L - minim 4.115 litri, maxim 225.585 litri. Apă minerală (plată) 2 L - minim 7.170 litri, maxim 436.240 litri. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: apă minerală (carbogazoasă) 0,5 L - minim 70 litri, maxim 4.873 litri. Apă minerală (plată) 0,5 L - minim 140 litri, maxim 9.746 litri. Apă minerală (carbogazoasă) 2 L - minim 4.115 litri, maxim 51.369 litri. Apă minerală (plată) 2 L - minim 7.170 litri, maxim 101.808 litri. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 1 este de 284.096,89 lei fără TVA
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Băuturi
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: Băuturi racoritoare cu aroma de portocale-minim-563 litri, maxim-37.697 litri. Băuturi racoritoare cu aroma de lamaie -minim-563 litri, maxim-37.697 litri. Băuturi racoritoare instant- minim- 0.02 kg, maxim- 165 kg. Sucuri pasteurizate - vişine- minim-200 litri, maxim-13.527 litri. Sucuri pasteurizate - portocale- minim-200 litri, maxim-13.527 litri. Sucuri pasteurizate - caise-minim-200 litri, maxim-13.527 litri. Sucuri pasteurizate - piersici-minim-200 litri, maxim-13.527 litri. Bere a 500 ml- minim-10 litri, maxim-500 litri. Vin - minim-5 litri, maxim-60 litri. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Băuturi racoritoare cu aroma de portocale-minim-563 litri, maxim-9.206 litri. Băuturi racoritoare cu aroma de lamaie -minim-563 litri, maxim-9.206 litri. Băuturi racoritoare instant- minim- 0.02 kg, maxim- 11 kg. Sucuri pasteurizate - vişine- minim-200 litri, maxim-3.277 litri. Sucuri pasteurizate - portocale- minim-200 litri, maxim-3.277 litri. Sucuri pasteurizate - caise-minim-200 litri, maxim-3.277 litri. Sucuri pasteurizate - piersici-minim-200 litri, maxim-3.277 litri. Bere a 500 ml- minim-10 litri, maxim-500 litri. Vin - minim-5 litri, maxim-20 litri. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 2 este 143.247,45 lei fără TVA.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Branzeturi topite, proaspete, maturate și cu pastă opărită
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: Branză proaspata de vacă- minim-60 kg, maxim – 4.032 kg. Brânză feta- minim- 20 kg, maxim -1.351 kg. Brânză telemea de vacă- minim-126 kg, maxim -9.064 kg. Cașcaval vidat/parafinat, max. 1 kg – minim - 200 kg, maxim – 12.155 kg. Brânză topită – minim 15 kg, maxim - 1.008 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Branză proaspata de vacă- minim-60 kg, maxim – 968 kg. Brânză feta- minim- 20 kg, maxim -324 kg. Brânză telemea de vacă- minim-126 kg, maxim -2.240 kg. Cașcaval vidat/parafinat, max. 1 kg – minim - 200 kg, maxim – 2.821 kg. Brânză topită – minim 15 kg, maxim - 242 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 3 este 180.613,04 fără TVA.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lapte și produse din lapte
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: Lapte UHT 3,5 UG- ambalaj 1 L - minim-713 litri, maxim-46.410 litri. Smântână fermentată 10% grasime- minim -22 kg, maxim -1.619 kg. Smântână dulce 32% grasime- minim 10 kg, maxim 694 kg. Unt sărat pachete a 20 g, min. 65% grăsime - minim 23 kg, maxim -1.625 kg. Unt pachete a 20 g min. 80% grăsime - minim 19 kg, maxim – 1.302 kg. Un pachete a 20 g, min 65% grăsime – minim 19 kg, maxim – 1.302 kg. Unt pachete a 200 g. Min. 65% grasime - minim 33 kg, maxim -2.279 kg. Iaurt (ambalaj a 200g) - minim 154 kg, maxim 10.523 kg. Iaurt cu fructe de pădure (ambalaj a 125 g) – minim 53 kg, maxim – 3588 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Lapte UHT 3,5 UG- ambalaj 1 L - minim-713 litri, maxim-11.328 litri. Smântână fermentată 10% grasime- minim -22 kg, maxim -407 kg. Smântână dulce 32% grasime- minim 10 kg, maxim 174 kg. Unt sărat pachete a 20 g, min. 65% grăsime - minim 23 kg, maxim -398 kg. Unt pachete a 20 g min. 80% grăsime - minim 19 kg, maxim – 319 kg. Un pachete a 20 g, min 65% grăsime – minim 19 kg, maxim – 319 kg. Unt pachete a 200 g. Min. 65% grasime - minim 33 kg, maxim -559 kg. Iaurt (ambalaj a 200g) - minim 154 kg, maxim 2.587 kg. Iaurt cu fructe de pădure (ambalaj a 125 g) – minim 53 kg, maxim – 861 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 4 este 201.414,12 lei fără TVA.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Cafea si ceai
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: Cafea naturala boabe – min.1 kg, maxim 209 kg. Cafea naturala macinata – min. 2 kg, max. 268 kg. Cafea instant diverse sortimente – min. 0.01 kg, maxim 75 kg. Ceai natural diverse sortimente de fructe – min. 36 kg, max. 2.180 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Cafea naturala boabe – min.1 kg, maxim 64 kg. Cafea naturala macinata – min. 2 kg, max. 83 kg. Cafea instant diverse sortimente – min. 0.01 kg, maxim 5 kg. Ceai natural diverse sortimente de fructe – min. 36 kg, max. 516 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 5 este 36.475,20 lei fără TVA
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Preparate din carne
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Produse din carne preparate prin fierberea produselor (Cremvurşti) - minim 76 kg, maxim 5.465 kg. Produse din carne preparate prin afumarea şi fierberea produselor (Olteneşti) - minim 38 kg, maxim 2.733 kg Produse din carne preparate prin dublă afumare şi fierberea produselor (Cabanos) - minim 13 kg, maxim 911 kg. Salam de Vară - minim 77 kg, maxim 5.458 kg Salam Victoria - minim 15 kg, maxim 1.092 kg Salam cu sunca - minim 15 kg, maxim 1.092 kg Salam Canadian - minim 46 kg, maxim 3.275 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Produse din carne preparate prin fierberea produselor (Cremvurşti) - minim 76 kg, maxim 1.354 kg Produse din carne preparate prin afumarea şi fierberea produselor (Olteneşti) - minim 38 kg, maxim 677 kg Produse din carne preparate prin dublă afumare şi fierberea produselor (Cabanos) - minim 13 kg, maxim 226 kg Salam de Vară - minim 77 kg, maxim 1.338 kg Salam Victoria - minim 15 kg, maxim 268 kg Salam cu sunca - minim 15 kg, maxim 268 kg Salam Canadian - minim 46 kg, maxim 803 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 6 este 100.294,77 lei fără TVA.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Preparate din carne crud uscate
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Salam de Sibiu - minim 3 kg, maxim 722 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Salam de Sibiu - minim 3 kg, maxim 145 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 7 este 8.485,41 lei fără TVA.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Carne de pasare refrigerată
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Aripi de pui - minim 56 kg, maxim 4.047 kg. Pulpe de pui dezosate, fără piele- minim 113 kg, maxim 8.093 kg. Piept de pui dezosat- minim 113 kg, maxim 8.093 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Aripi de pui - minim 56 kg, maxim 999 kg. Pulpe de pui dezosate, fără piele- minim 113 kg, maxim 1.999 kg. Piept de pui dezosat- minim 113 kg, maxim 1.999 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 8 este 114.399,68 lei fără TVA.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Ficat de pui (refrigerat)
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Ficat de pui - minim 47 kg, maxim 3.165 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Ficat de pui - minim 47 kg, maxim 760 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 9 este 11.455,20 lei fără TVA
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Carne de porc refrigerată
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Pulpa porc cu os - minim 47 kg, maxim 3.382 kg. Carne porc lucru (80/20%)-minim 53 kg, maxim 3.675 kg. Cotlet de porc fără os- minim 148 kg, maxim 10.438 kg. Pulpă de porc fără os- minim 95 kg, maxim 6.763 kg. Ceafă de porc fără os- minim 142 kg, maxim 10.145 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Pulpa porc cu os - minim 47 kg, maxim 819 kg. Carne porc lucru (80/20%)-minim 53 kg, maxim 931 kg. Cotlet de porc fără os- minim 148 kg, maxim 2.609 kg. Pulpă de porc fără os- minim 95 kg, maxim 1.678 kg. Ceafă de porc fără os- minim 142 kg, maxim 2.517 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 10 este 226.145,54 lei fără TVA.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Carne de vita- (refrigerată)
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Vrăbioară fără os - minim 127 kg, maxim 9.077 kg. Antricot fara os- minim 127 kg, maxim 9.077 kg. Carne vita lucru (80/20%)- minim 32 kg, maxim 2.269 kg. Pulpă vita cu os- minim 32 kg, maxim 2.269 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Vrăbioară fără os - minim 127 kg, maxim 2.259 kg. Antricot fara os- minim 127 kg, maxim 2.259 kg. Carne vita lucru (80/20%)- minim 32 kg, maxim 565 kg. Pulpă vita cu os- minim 32 kg, maxim 565 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 11 este 319.237,13 lei fără TVA.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Cereale integrale, biscuiti
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Cereale integrale simple - minim 38 kg, maxim 2.733 kg. Cereale integrale cu adaos de fructe confiate- minim 88 kg, maxim 6.376 kg. Batoane cereale diverse sortimente- minim 24 kg, maxim 2.738 kg Biscuiti max.300 g- minim 24 kg, maxim 3.863 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Cereale integrale simple - minim 38 kg, maxim 677 kg. Cereale integrale cu adaos de fructe confiate- minim 88 kg, maxim 1.580 kg. Batoane cereale diverse sortimente- minim 24 kg, maxim 462 kg. Biscuiti max.300 g- minim 24 kg, maxim 537 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 12 este 55.601,72 lei fără TVA.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Ciocolata
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Ciocolată dulce neagra- minim 5 kg, maxim 302 kg. Ciocolata cu lapte- minim 14 kg, maxim 1.282 kg. Ciocolata alba - minim 14 kg, maxim 948 kg. Ciocolată cuvertura fulgi – minim -3 kg, maxim 202 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Ciocolată dulce neagra - minim 5 kg, maxim 73 kg. Ciocolata cu lapte- minim 14 kg, maxim 218 kg. Ciocolata alba- minim 14 kg, maxim 145 kg. Ciocolată cuvertura fulgi – minim 3 kg, maxim 48 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 13 este 24.811,69 lei fără TVA.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Citrice
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: Portocale - minim 231 kg, maxim – 15.070 kg, Clementine- minim 100 kg, maxim – 6.773 kg, Mandarine- minim 100 kg, maxim – 6.773 kg, Lamai- minim 82 kg, maxim – 4.690 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Portocale - minim 231 kg, maxim – 3.791 kg, Clementine- minim 100 kg, maxim – 1.656 kg, Mandarine- minim 100 kg, maxim – 1.656 kg,, Lamai- minim 82 kg, maxim – 1.096 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 14 este 59.798,89 lei fără TVA.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Produse pentru gatit, copt și condimente
Beschreibung: Cantitati aferente acordului-cadru: Amelioratori: echivalent: Vegeta, Legumix, Delikat - minim 46 kg, maxim 3.233 kg. Zahăr vanilinat pudră- minim 2 kg, maxim 127 kg. Esenţe de rom- minim 1 litri, maxim 42 litri. Esenţe de lămâie- minim 1 litri, maxim 30 litri. Esențe de vanilie – minim 3 litri, maxim 225 litri Boia de ardei dulce- minim 3 kg, maxim 216 kg. Borş instant- minim 31 kg, maxim 2.225 kg. Cacao pudra- minim 16 kg, maxim 1.088 kg. Busuioc – minim 1 kg, maxim – 22 kg. Oregano – minim 1 kg, maxim – 22 kg. Cimbru -minim 1 kg, maxim 13 kg. Tarhon- minim 1 kg, maxim 33 kg. Scortisoara- minim 1 kg, maxim 7 kg. Condimente pentru carne de pui - minim 1 kg, maxim 62 kg Condimente pentru carne de porc - minim 1 kg, maxim 62 kg Drojdie de bere proaspătă- minim 6 kg, maxim 436 kg. Foi dafin- minim 3 kg, maxim 216 kg. Praf de copt - minim 1 kg, maxim 38 kg. Bicarbonat de sodiu - minim 1 kg, maxim 13 kg. Muştar de masă extra, superior- minim 31 kg, maxim 2.225 kg. Oţet alimentar de fermentaţie- minim 16 litri, maxim 1.217 litri. Piper negru măcinat- minim 3 kg, maxim 216 kg. Sare pentru uz alimentar iodată de bucătărie, grunjoasa- minim 50 kg, maxim 3.560 kg. Sare pentru uz alimentar iodată de masa, fina- minim 12 kg, maxim 890 kg. Ketchup - minim 33 kg, maxim 2.218 kg. Lapte praf - minim 4 kg, maxim 282 kg. Stafide – minim 6 kg, maxim 403 kg. Rahat patiserie tăiat – min 13 kg, maxim 847 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Amelioratori: echivalent: Vegeta, Legumix, Delikat - minim 46 kg, maxim 790 kg. Zahăr vanilinat pudră- minim 2 kg, maxim 31 kg. Esenţe de rom- minim 1 litri, maxim 10 litri. Esenţe de lămâie- minim 1 litri, maxim 7 litri. Esențe de vanilie – minim 3 litri, maxim 55 litri Boia de ardei dulce- minim 3 kg, maxim 53 kg. Borş instant- minim 31 kg, maxim 548 kg. Cacao pudra- minim 16 kg, maxim 268 kg. Busuioc – minim 1 kg, maxim – 5 kg. Oregano – minim 1 kg, maxim – 5 kg. Cimbru -minim 1 kg, maxim 3 kg. Tarhon- minim 1 kg, maxim 8 kg. Scortisoara- minim 1 kg, maxim 2 kg. Condimente pentru carne de pui - minim 1 kg, maxim 15 kg Condimente pentru carne de porc - minim 1 kg, maxim 15 kg Drojdie de bere proaspătă- minim 6 kg, maxim 106 kg. Foi dafin- minim 3 kg, maxim 53 kg. Praf de copt - minim 1 kg, maxim 10 kg. Bicarbonat de sodiu - minim 1 kg, maxim 3 kg. Muştar de masă extra, superior- minim 31 kg, maxim 548 kg. Oţet alimentar de fermentaţie- minim 16 litri, maxim 306 litri. Piper negru măcinat- minim 3 kg, maxim 53 kg. Sare pentru uz alimentar iodată de bucătărie, grunjoasa- minim 50 kg, maxim 877 kg. Sare pentru uz alimentar iodată de masa, fina- minim 12 kg, maxim 219 kg. Ketchup - minim 33 kg, maxim 532 kg. Lapte praf - minim 4 kg, maxim 68 kg. Stafide – minim 6 kg, maxim 97 kg. Rahat patiserie tăiat – min 13 kg, maxim 203 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 15 este 84.574,97 lei fără TVA.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Conserve din legume
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Mazare boabe - minim 97 kg, maxim 6.821 kg. Fasole păstăi- minim 54 kg, maxim 3.789 kg. Roşii în bulion- minim 32 kg, maxim 2.274 kg. Zarzavat pentru ciorbe- minim 32 kg, maxim 2.274 kg. Măsline de masă calitatea I negre- minim 47 kg, maxim 3.442 kg. Pastă de tomate fără adaos de sare, cu conţinut de substanţe solubile - minim 63 kg, maxim 4.538 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Mazare boabe - minim 97 kg, maxim 1.669 kg. Fasole păstăi- minim 54 kg, maxim 927 kg. Roşii în bulion- minim 32 kg, maxim 556 kg. Zarzavat pentru ciorbe- minim 32 kg, maxim 556 kg. Măsline de masă calitatea I negre- minim 47 kg, maxim 854 kg. Pastă de tomate fără adaos de sare, cu conţinut de substanţe solubile - minim 63 kg, maxim 1.130 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 16 este 57.019,92 lei fara TVA
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Conserve din carne
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Conserve din carne de porc in suc propriu - minim 0,30 kg, maxim 2.250 kg. Conserve din carne de vita in suc propriu- minim 0,30 kg, maxim 2.250 kg. Conserve din peste (hering) in ulei- minim 0,2 kg, maxim 1500 kg. Pateu de ficat- minim 66 kg, maxim 5.185 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Conserve din carne de porc in suc propriu - minim 0,30 kg, maxim 150 kg. Conserve din carne de vita in suc propriu- minim 0,30 kg, maxim 150 kg. Conserve din peste (hering) in ulei- minim 0,2 kg, maxim 100 kg. Pateu de ficat- minim 66 kg, maxim 1.114 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 17 este 35.806,55 lei fără TVA.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Gem, miere și compot
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI-CADRU: Căpşuni (casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 1.001 kg. Prune (casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 1.001 kg. Piersici(casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 1.001 kg. Vişine (casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 1.001 kg. Miere de albine polifloră (casolete a 20g) - minim 49 kg, maxim 3.560 kg. Miere de albine polifloră ( ambalaj max 1000g) - minim 13 kg, maxim 890 kg. Piersici, pentru patiserie, găleată – minim 6 kg, maxim 445 kg. Compot de caise – minim 96 kg, maxim – 6.451 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Căpşuni (casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 247 kg. Prune (casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 247 kg. Piersici(casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 247 kg. Vişine (casolete a 20g) - minim 14 kg, maxim 247 kg. Miere de albine polifloră (casolete a 20g) - minim 49 kg, maxim 877 kg. Miere de albine polifloră ( ambalaj max 1000g) - minim 13 kg, maxim 219 kg. Piersici, pentru patiserie, găleată – minim 6 kg, maxim 110 kg. Compot de caise – minim 96 kg, maxim – 1.548 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 18 este 62.162,40 lei fără TVA.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Faina si produse din faina
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Făină de grâu albă- minim 77 kg, maxim 5.458 kg. Faina de porumb (malai) -minim 28 kg, maxim 1.903 kg. Griş alimentar - minim 16 kg, maxim 1.112 kg. Orez decorticat, calitatea I- minim 49 kg, maxim 3.651 kg. Paste fainoase taitei- minim 5 kg, maxim 323 kg. Paste fainoase spaghete- minim 21 kg, maxim 1.455 kg. Paste fainoase melcisori- minim 7 kg, maxim 485 kg. Paste fainoase pene- minim 14 kg, maxim 970 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Făină de grâu albă- minim 77 kg, maxim 1.338 kg. Faina de porumb (malai) -minim 28 kg, maxim 469 kg. Griş alimentar - minim 16 kg, maxim 274 kg. Orez decorticat, calitatea I- minim 49 kg, maxim 919 kg. Paste fainoase taitei- minim 5 kg, maxim 79 kg. Paste fainoase spaghete- minim 21 kg, maxim 356 kg. Paste fainoase melcisori- minim 7 kg, maxim 119 kg. Paste fainoase pene- minim 14 kg, maxim 237 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 19 este 15.252,05 lei fără TVA.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Fructe proaspete
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Mere - minim 125 kg, maxim 8.900 kg. Piersici- minim 63 kg, maxim 4.450 kg. Pere-minim 63 kg, maxim 4.450 kg. Prune- minim 31 kg, maxim 2.225 kg. Banane- minim 219 kg, maxim 15.575 kg Struguri – minim 94 kg, maxim 6.675 kg. Kiwi – minim 31 kg, maxim 2.225 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Mere - minim 125 kg, maxim 2.193 kg. Piersici- minim 63 kg, maxim 1.096 kg. Pere-minim 63 kg, maxim 1.096 kg. Prune- minim 31 kg, maxim 548 kg. Banane- minim 219 kg, maxim 3.837 kg Struguri – minim 94 kg, maxim 1.645 kg. Kiwi – minim 31 kg, maxim 548 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 20 este 94.234,81 lei fără TVA.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Legume
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Cartofi calitatea I - minim 1.092 kg, maxim 77.271 kg. Ceapă, calitatea I- minim 79 kg, maxim 5.667 kg. Fasole boabe uscată- minim 156 kg, maxim 11.125 kg. Usturoi- minim 15 kg, maxim 1.086 kg. Varză albă- minim 252 kg, maxim 18.129 kg. Morcov - minim 47 kg, maxim 3.442 kg. Păstârnac - minim 8 kg, maxim 556 kg. Pătrunjel - minim 8 kg, maxim 556 kg. Telină - minim 16 kg, maxim 1.112 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Cartofi calitatea I - minim 1.092 kg, maxim 19.031 kg. Ceapă, calitatea I- minim 79 kg, maxim 1.402 kg. Fasole boabe uscată- minim 156 kg, maxim 2.741 kg. Usturoi- minim 15 kg, maxim 264 kg. Varză albă- minim 252 kg, maxim 4.480 kg. Morcov - minim 47 kg, maxim 854 kg. Păstârnac - minim 8 kg, maxim 137 kg. Pătrunjel - minim 8 kg, maxim 137 kg. Telină - minim 16 kg, maxim 274 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 21 este 113.553,74 lei fără TVA.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Legume proaspete
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Pătlăgele roşii- minim 197 kg, maxim 14.167 kg. Castraveţi- minim 142 kg, maxim 10.200 kg. Brocoli – minim 39 kg, maxim 2.833 kg. Vinete – minim 16 kg, maxim 1.133 kg. Ardei gras- minim 197 kg, maxim 14.167 kg. Gogoșari- minim 39 kg, maxim 2.833 kg. Ciuperci- minim 39 kg, maxim 2.833 kg. Salată verde- minim 39 kg, maxim 2.833 kg. Spanac- minim 39 kg, maxim 2.833 kg. Ardei iute- minim 24 kg, maxim 1.700 kg. Verdeţuri frunzoase mărar - minim 4 kg, maxim 283 kg. Verdeţuri frunzoase leuștean - minim 4 kg, maxim 283 kg. Verdeţuri frunzoase patrunjel - minim 8 kg, maxim 567 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Pătlăgele roşii- minim 197 kg, maxim 3.506 kg. Castraveţi- minim 142 kg, maxim 2.524 kg. Brocoli – minim 39 kg, maxim 701 kg. Vinete – minim 16 kg, maxim 280 kg. Ardei gras- minim 197 kg, maxim 3.506 kg. Gogoșari- minim 39 kg, maxim 701 kg. Ciuperci- minim 39 kg, maxim 701 kg. Salată verde- minim 39 kg, maxim 701 kg. Spanac- minim 39 kg, maxim 701 kg. Ardei iute- minim 24 kg, maxim 421 kg. Verdeţuri frunzoase mărar - minim 4 kg, maxim 70 kg. Verdeţuri frunzoase leuștean - minim 4 kg, maxim 70 kg. Verdeţuri frunzoase patrunjel - minim 8 kg, maxim 140 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 22 este 142.801,50 lei fără TVA.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Legume congelate
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Cartofi congelați pai- minim 126 kg, maxim 8.467 kg. Amestec de legume în stil mexican- minim 84 kg, maxim 5.645 kg. Brocoli congelat – minim 51 kg, maxim 3.427 kg. Vinete congelate – minim 51 kg, maxim 3.427 kg. Spanac congelat – minim 63 kg, maxim 4.234 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Cartofi congelați pai- minim 126 kg, maxim 2.032 kg. Amestec de legume în stil mexican- minim 84 kg, maxim 1.355 kg. Brocoli congelat – minim 51 kg, maxim 823 kg. Vinete congelate – minim 51 kg, maxim 823 kg. Spanac congelat – minim 63 kg, maxim 1.016 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 23 este 48.206,91 lei fără TVA.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Muraturi
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Castraveţi murați - minim 57 kg, maxim 4.045 kg. Gogoşari murați- minim 25 kg, maxim 1.798 kg. Asortate - minim 19 kg, maxim 1.348 kg. Varză murată foi – minim 25 kg, maxim 1.798 kg. Sfeclă roșie- minim 86 kg, maxim 5.746 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Castraveţi murați - minim 57 kg, maxim 1.002 kg. Gogoşari murați- minim 25 kg, maxim 445 kg. Asortate - minim 19 kg, maxim 334 kg. Varză murată foi – minim 25 kg, maxim 446 kg. Sfeclă roșie- minim 86 kg, maxim 1.379 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 24 este 32.654,63 lei fără TVA.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Oua
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Ouă de găină, calitatea I - minim 6.247 buc, maxim 444.983 buc. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Ouă de găină, calitatea I - minim 6.247 buc, maxim 109.622 buc. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 25 este 96.467,01 lei fără TVA.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Pâine
Beschreibung: Cantitati aferente acordului cadru: Pâine feliată - minim 865 kg, maxim 55.946 kg. Pâine feliată tip TOAST - minim 328 kg, maxim 23.463 kg. Cantitati aferente celui mai mare contract subsecvent: Pâine feliată - minim 865 kg, maxim 13.319 kg. Pâine feliată tip TOAST - minim 328 kg, maxim 5.708 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 26 este 93.096,70 lei fără TVA.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Pește refrigerat, file
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Şalău- minim 94 kg, maxim 6.741 kg. Merlucius-minim 94 kg, maxim 6.741 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Şalău- minim 94 kg, maxim 1.670 kg. Merlucius-minim 94 kg, maxim 1.670 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 27 este 153.894,79 lei fără TVA
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Specialitati din carne
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Pastramă porc - minim 54 kg, maxim 1.778 kg. Muşchi file afumat- minim 117 kg, maxim 6.146 kg. Ceafă de porc afumată- minim 38 kg, maxim 2.717 kg. Ciolan afumat- minim 29 kg, maxim 2.037 kg. Kaizer- minim 10 kg, maxim 679 kg. Șuncă presată – minim 19 kg, maxim – 1.358 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Pastramă porc - minim 54 kg, maxim 340 kg. Muşchi file afumat- minim 117 kg, maxim 1.449 kg. Ceafă de porc afumată- minim 38 kg, maxim 678 kg. Ciolan afumat- minim 29 kg, maxim 509 kg. Kaizer- minim 10 kg, maxim 170 kg. Șuncă presată – minim 19 kg, maxim – 339 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 28 este 109.050,68 lei fără TVA.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Ulei
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Ulei rafinat de floarea soarelui - minim 125 litri, maxim 8.779 litri. Ulei de măsline extravirgin- minim 47 litri, maxim 3.398 litri. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Ulei rafinat de floarea soarelui - minim 125 litri, maxim 2.162 litri. Ulei de măsline extravirgin- minim 47 litri, maxim 838 litri. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 29 este 51.301,80 lei fără TVA.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Zahar
Beschreibung: CANTITATI AFERENTE ACORDULUI CADRU: Zahar cristal ambalaj max.25 kg - minim 80 kg, maxim 5.675 kg. Zahar plicuri a 5 gr - minim 24 kg, maxim 1.204 kg. CANTITATI AFERENTE CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT: Zahar cristal ambalaj max.25kg - minim 80 kg, maxim 1.399 kg. Zahar plicuri a 5 gr - minim 24 kg, maxim 254 kg. Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lotul nr. 30 este 8.334,57 lei fără TVA.
Interne Kennung: 30