2. Verfahren
Verfahren
Titel: Očkovací látky - očkovací látky proti klíšťové encefalitidě 2026
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou dodávky očkovacích látek určených pro očkování proti klíšťové encefalitidě na žádost pacienta a také pro očkování osob s věkovou indikací (dále jen „očkovací látky“) podle vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, v platném znění (dále jen „vyhláška“). bližší specifikace je uvedena v zadávací dokumentace
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou dodávky očkovacích látek určených pro očkování proti klíšťové encefalitidě na žádost pacienta a také pro očkování osob s věkovou indikací (dále jen „očkovací látky“) podle vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, v platném znění (dále jen „vyhláška“). bližší specifikace je uvedena v ZD
Interne Kennung: S-ZU/22818/2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje na základě ustanovení § 100 odst. 1 zákona právo: a) změnit závazek ze smlouvy spočívající ve změně jednotlivých položek veřejné zakázky za současného splnění následujících podmínek ➢ dodavatel doloží, že nabídnuté zboží (položka) není dostupné na trhu bez jeho zavinění a nelze jej zajistit ani s vynaložením veškerého úsilí, ➢ dodavatel doloží a prokáže, že náhradní zboží bude mít stejné nebo lepší užitné vlastnosti než zboží původně nabídnuté, ➢ jednotková cena zboží nebude vyšší než cena v místě a čase obvyklá, ➢ nabídnuté zboží (položka) nemění celkovou povahu veřejné zakázky. b) změnit závazek ze smlouvy spočívající v rozšíření předmětu plnění veřejné zakázky za současného splnění následujících podmínek ➢ zadavatel zavede nové očkovací metody související s předmětem veřejné zakázky pro něž budou nezbytné jiné než v zadávací dokumentaci uvedené očkovací látky, ➢ jednotková cena zboží nebude vyšší než cena v místě a čase obvyklá, ➢ nabídnuté zboží (položka) nemění celkovou povahu veřejné zakázky. c) změnit závazek ze smlouvy spočívající v rozšíření předmětu plnění veřejné zakázky o inovované či nové očkovací látky za současného splnění následujících podmínek ➢ tyto očkovací látky nebyly v průběhu plnění veřejné zakázky uvedeny na trhu, nebyly registrovány, nebo byly registrovány jiným způsobem než v zadávací dokumentaci, ➢ jednotková cena zboží nebude vyšší než cena v místě a čase obvyklá ➢ nabídnuté zboží (položka) nemění celkovou povahu veřejné zakázky. Zadavatel si vyhrazuje v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona a ustanovením § 222 odst. 10 písm. a) zákona právo uzavřít smlouvu na tuto veřejnou zakázku s dalším účastníkem zadávacího řízení v pořadí, které vyplynulo z původního hodnocení nabídek veřejné zakázky, a to nejpozději do 1 roku od nabytí účinnosti smlouvy. Dodavatel, který bude zadavatelem k uzavření smlouvy vyzván, bude povinen zadavateli předložit nejpozději do 30 dní od doručení výzvy, doklady prokazující splnění zadavatelem stanovených kvalifikačních předpokladů a podmínek účasti v původním zadávacím řízení. Pokud takto vybraný dodavatel odmítne smlouvu uzavřít nebo nesplní podmínky stanovené v tomto článku, může se za stejných podmínek zadavatel obrátit na dodavatele, který se umístil jako další v pořadí. Tento postup může zadavatel opakovat do doby, než vyzve k uzavření smlouvy dodavatele, který se umístil 14 jako poslední v pořadí. Smlouva s takto osloveným dodavatelem bude uzavřena v podobě shodné se smlouvou předloženou v nabídce tohoto dodavatele. Výše uvedený postup lze použít v případě, kdy došlo a) k odstoupení od smlouvy na veřejnou zakázku učiněnému kteroukoli ze smluvních stran, nebo b) k výpovědi smlouvy na veřejnou zakázku ze strany zadavatele z jakéhokoli ve smlouvě uvedeného důvodu nebo bez uvedení důvodu, nebo c) k výpovědi smlouvy na veřejnou zakázku ze strany dodavatele z důvodů uvedených ve smlouvě, vyjma výpovědi učiněné bez uvedení důvodu.