See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka – Sektor II w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka – sektor II sołectwa gminy Wieliczka: 1. Odbiór i transport, do wskazanej przez Zamawiającego instalacji komunalnej, odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka w Sektorze II w szacowanej ilości odpadów: 3 250,000 Mg następującego rodzaju: 1.1) odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 16 01 03, 20 03 07, 20 01 23*, 20 01 33, 20 01 34, 20 01 35*, 20 01 36 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze I gromadzonych w miejscu gromadzenia odpadów na nieruchomości. Przewidywana ilość odpadów: 750 Mg; 1.2) odpadów selektywnie zbieranych o kodach 15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 99 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Sektorze I gromadzonych w pojemnikach lub workach [papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne]. Przewidywana ilość odpadów: 2500 Mg; 2. Ilości odpadów poszczególnych frakcji mogą się różnić od zakładanych. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby cena jednostkowa za odbiór i transport odpadów została ustalona w takiej samej wysokości dla każdej z tych frakcji. 3. Celem Zamawiającego jest realizacja racjonalnej gospodarki odpadami ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie efektywnych wyników w segregacji. 4. Informacje niezbędne dla wykonania zamówienia dla Sektora II – granice administracyjne sołectwa, zasady gromadzenia, odbioru odpadów komunalnych oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są w standardach wykonywania usług i ich szczegółowym zakresie stanowiącym załącznik nr 5 do nin. zaproszenia. Dokument ten będzie stanowił załącznik nr 1 do umowy. 5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w Sektorze I zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów ustalonym z Zamawiającym w oparciu o Uchwałę Nr XXV/334/2020 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 14 grudnia 2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliczka. 6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z: - Uchwałą Nr XXIX/399/2013 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie podziału obszaru Gminy Wieliczka na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy; - Uchwałą Nr XVII/239/2016 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 7 kwietnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów; - Uchwałą Nr XVII/239/2016 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 7 kwietnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w dniach poprzedzających Święta (jeżeli takie wystąpią), Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia stałego monitoringu ilości powstających odpadów komunalnych w szczególności na terenach zabudowy wielorodzinnej (altany śmietnikowe) i do zwiększenia w miarę potrzeb częstotliwości ich odbioru; - Uchwałą Nr XXV/334/2020 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 14 grudnia 2020r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliczka; - Uchwałą Nr VIII/100/2024 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 10 października 2024 roku o zmianie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów; - Uchwałą Nr VIII/99/2024 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 10 października 2024 roku o zmianie uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliczka. 7. Rodzaj zamówienia – usługa 8. Wspólny Słownik Zamówień (CPV) 90500000-2 - Usługi związane z odpadami 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów 90512000-9 - Usługi transportu odpadów 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami 9. Zamawiający wymaga, aby usługi odbioru i transportu odpadów odbywały się zgodnie z przepisami prawa, w szczególności Zamawiający wymaga, aby przez cały okres wykonywania zamówienia wykonawca posiadał: 9.1) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej, wymagany przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonego przez właściwy organ, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia (art. 9b, 9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj.: Dz. U. 2025 r. poz. 733), 9.2) wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wymagany przepisami ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, 9.3) aktualne zezwolenie wydane przez właściwy organ na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wynikające z przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (tekst jednolity: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029 ze zm.) z zastrzeżeniem art. 233 ust.1-3 tej ustawy. 10. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w postaci zwiększenia zakresu zamówienia w ilości nie przekraczającej 2000 Mg odpadów objętych zamówieniem. Szczegółowe uwarunkowania skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały sformułowane w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający zastrzega jednocześnie, że przedmiotem negocjacji jest ilość odpadów objętych zamówieniem podstawowym.
Interne Kennung: BZP.271.37.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 3 250 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 uPzp Zamawiający przewiduje w ramach prawa opcji możliwość zwiększenia zakresu zamówienia, poprzez zwiększenie ilości odpadów podlegających odbiorowi i transporcie na warunkach określonych w niniejszej umowie. Uruchomienie oprawa opcji nastąpi w związku z potrzebą odbioru i transportu większej ilości ton odpadów niż przewidziana w Zaproszeniu do negocjacji, w szczególności w przypadku gdy maksymalna kwota wynagrodzenia zostanie wyczerpana przed zakończeniem umowy, a także w sytuacji w której w trakcie realizacji Umowy z przekazywanych przez Wykonawcę raportów będzie wynikało prawdopodobieństwo wyczerpania maksymalnej kwoty wynagrodzenia. 1) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie w czasie trwania umowy pod warunkiem, iż łączna wielkość opcji nie przekroczy 2000 ton odpadów objętych zamówieniem. 2) W przypadku zwiększenia zakresu zamówienia ulegnie zmianie maksymalna kwota wynagrodzenia umowy. Zostanie ona obliczona przy zastosowaniu cen jednostkowych ustalonych w ramach negocjacji. Ceny jednostkowe za odbiór i transport odpadów nie ulegają zmianie w przypadku skorzystania z prawa opcji. 3) W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy stosowne oświadczenie, w którym wskaże: a) Ilość odpadów o które zostaje zwiększony zakres zamówienia, b) Wartość brutto o którą zostanie zwiększona wartość umowy, c) Datę uruchomienia opcji zwiększenia zakresu zamówienia. 4) Rozliczenie odpadów dokonywane będzie w oparciu o ilość ton odebranych odpadów oraz stawki wynagrodzenia wynikające z załącznika nr 2 do Umowy. 5) Zamawiający może zwiększyć zakres zamówienia w granicach kwot określonych w budżecie Gminy Wieliczka.