480791-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen – ACORD CADRU SERVICII DE MENTENANTA PREVENTIVA SI SERVICE PENTRU APARATURA MEDICALA DIN LABORATOARELE SI SECTIILE SPITALULUI CLINIC DE BOLI INFECTIOASE ,,SF.PARASCHEVA’’ IASI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU SERVICII DE MENTENANTA PREVENTIVA SI SERVICE PENTRU APARATURA MEDICALA DIN LABORATOARELE SI SECTIILE SPITALULUI CLINIC DE BOLI INFECTIOASE ,,SF.PARASCHEVA’’ IASI
Beschreibung: ACORD CADRU SERVICII DE MENTENANTA PREVENTIVA SI SERVICE PENTRU APARATURA MEDICALA DIN LABORATOARELE SI SECTIILE SPITALULUI CLINIC DE BOLI INFECTIOASE ,,SF.PARASCHEVA’’ IASI
Interne Kennung: 4541521_2026_PAAPD1105843
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: FRIGIDER CADAVRE
Beschreibung: Conform Caiet de sarcini nr.11312/03.07.2026 si Anexelor atasate Documentelor de atribuire.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: NIȘĂ CHIMICĂ LABORATOR FH10
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: TERMOSTAT PARAFINĂ DNO-50
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: MICROTON SEMIAUTOMAT LEICA MUTICUT 218
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: BIORAD DIAMED SAXO ID READER + ID Incubator
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: DISPOZITIV DEZGHEȚARE PUNGI PLASMĂ PLASMATHERM
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: COMBINĂ FRIGORIFICĂ BANCĂ SÂNGE DMT 0702
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: CENTRIFUGA MODEL LCEN-201
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: SISTEM OXIGENARE CU DEBIT AIRVO 2
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: STAȚIE CENTRALĂ GE CARESCAPE WIRELESS
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SERINGI AUTOMATE AGILA – 10 buc
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: POMPĂ VOLUMETRICĂ UZ GENERAL AGILA – 10 buc
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: PERFUZOMATE EN-V7 SMART – 9 buc
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: MAȘINĂ EKG CU 12 FIRE MONITORIZARE ȘI INTERPRETARE
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: VENTILATOR T.I. UZ GENERAL EVITA XL ȘI PEDIATRIC – 9 buc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: SISTEM ÎNCĂLZIRE PACIENȚI CU FLUX DE AER
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ANALIZOR GAZE ȘI IONI ÎN SÂNGE ABL 90 FLEX – 2 buc
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: MONITOARE FUNCȚII VITALE B105 WIRELESS – 9 buc
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: DEFIBRILATOR MEDICAL SYSTEMS INC – 2 buc
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: SISTEM ÎNCĂLZIRE LICHIDE PERFUZABILE – 8 buc
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LAMPĂ UV DRC INTERNATIONAL – 2 buc
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: ASPIRATOR PLEURAL TORACOCENTEZĂ (post-garanție 23.09.2026)
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: ECOGRAF PORTABIL HM70EVO (post-garanție 24.07.2026)
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: ECOGRAF CU SONDE LINEARE ȘI CONVEXE
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: FIBROSCAN SIST. DIAGNOSTIC ELASTOGRAFIE 502 (Echosens)
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: SPĂLĂTOR AUTOMAT INSTRUMENTAR, TUBULATURA ȘI BARBOTOARE
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: EXTRACTOR AUTOMAT EXIPREP
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: HOTĂ SIGURANȚĂ MICROBIOLOGICĂ CLASA II ESI FLUFRANCE
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: HOTĂ SIGURANȚĂ MICROBIOLOGICĂ CLASA II ESCO SC2-4A1
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: CENTRIFUGĂ ROTOR VACUTAINERE UNICEN 21
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: LAMPĂ UV NPV 2X30
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: HOTĂ MICROBIOLOGICĂ CLASA II MICROFLOW – 2 buc
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: CENTRIFUGĂ CU RĂCIRE EPPENDORF 5702R
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: MONITOR CMS 8000 – 4 buc
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: MONITOR SEMNE VITALE MU-6701RK + MODUL ECG – 7 buc
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: MONITOR FUNCȚII VITALE CU SUPORT MOBIL X12 – 24 buc
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: APARAT EKG PORTABIL – 2 buc
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: ASPIRATOR ORL GIMA – 3 buc
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: INFUZOMAT SPACEPLUS BRAUN
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: PATURI T.I. ELEGANZA I-LINET – 9 paturi
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: EKG CU ECRAN TACTIL 7 CANALE MULTIPLE – 5 buc
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: APARAT DEZINFECȚIE AEROSEPT 500M (dezinfecție aeromicrobiologică automată spații medicale, Laboratories Anios)
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: SISTEM PURIFICARE APĂ – 6 sisteme
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: STAȚIE REDUCERE PRESIUNE BUTELII OXIGEN MEDICAL
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: STAȚIE CENTRALĂ TRATARE AER MEDICAL TMA S2570 (2 compresoare Boge S20-2)
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Instalație de vacuum si distribuție gaze medicale: oxigen, aer comprimat + Centrală Vacuum Medical + Sistem Apel Soră + Plinte Cap Bolnav si aspiratoare cu vacuum)
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: STAȚIE DE APĂ MICROLINE
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: ANALIZOR AUTOMAT IMUNOLOGIE VIDAS 4700023
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: SISTEM AUTOMAT DE ELECTROFOREZĂ SAS1 PLUS & SAS2
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: MICROSCOP BINOCULAR (Optika B-382, B-352, Olympus BHA) – 7 buc
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: HOTĂ DE SECURITATE MICROBIOLOGICĂ CLASA II BIO-PURE 12
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: CENTRIFUGĂ DE LABORATOR EBA200
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: CENTRIFUGĂ MULTIPOST ROTINA 380 HETTICH
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: TERMOSTAT PT. CULTURI BACT TIP P33C
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: TERMOSTAT CU AGITARE HLC DITABIS MKR13
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: INCUBATOR LEEC TIP C100 – 3 buc
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: PUPINEL STERILIZARE USCATĂ DNO-80
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: AUTOCLAV VERTICAL MEDIU CULTURĂ (Totnauer 3850 ELC, Raypa AES 75) – 2 buc
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: BALANȚĂ DE PRECIZIE BPS-750-C2
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: ANALIZOR AUTOMAT HEMATOLOGIE SYSMEX XN 550
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: CENTRIFUGĂ ȘI CITITOR CARDURI BIOBASE BIOZONE
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: ANALIZOR COAGULARE RAYTO RAC050 (în garanție până la 23.09.2026)
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: CONDUCTIVIMETRU HI98308
Interne Kennung: 63
See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4541521_2026_PAAPD1105843
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: FRIGIDER CADAVRE
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: NIȘĂ CHIMICĂ LABORATOR FH10
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: TERMOSTAT PARAFINĂ DNO-50
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: CENTRIFUGA MODEL LCEN-201
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: SERINGI AUTOMATE AGILA – 10 buc
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: PERFUZOMATE EN-V7 SMART – 9 buc
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: EXTRACTOR AUTOMAT EXIPREP
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: LAMPĂ UV NPV 2X30
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: MONITOR CMS 8000 – 4 buc
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: APARAT EKG PORTABIL – 2 buc
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: ASPIRATOR ORL GIMA – 3 buc
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: INFUZOMAT SPACEPLUS BRAUN
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: STAȚIE DE APĂ MICROLINE
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: CENTRIFUGĂ DE LABORATOR EBA200
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: INCUBATOR LEEC TIP C100 – 3 buc
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: BALANȚĂ DE PRECIZIE BPS-750-C2
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: CONDUCTIVIMETRU HI98308
Internal identifier: 63