2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vybudování a provoz dobíjecího parku pro těžká elektrická vozidla - odpočívka D1 Osek nad Bečvou vlevo - Opakované řízení
Beschreibung: Zadavatel má právo hospodařit se stavbou dálnice D1, jejíž součástí je v souladu s § 12 odst. 5 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZPK“) dálniční odpočívka „Osek“ situována v km 289,3 vlevo dálnice D1, umístěná na pozemku parc. č. 1628/1 v katastrálním území Osek nad Bečvou (dále jen „Odpočívka“). Zadavatel má zájem na tom, aby na Odpočívce byly ze strany koncesionáře realizovány a následně provozovány dobíjecí stanice pro těžká elektrická vozidla v rámci dobíjecího parku, které zabezpečí uživatelům dálnice D1 doplnění alternativních paliv, a to primárně pro elektrická vozidla s nejvyšší povolenou hmotností vyšší než 3,5 tuny. Zadavatel pak zadáním této koncese míří mj. na splnění podmínek uvedených v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2023/1804 ze dne 13. 9. 2023 o zavádění infrastruktury pro alternativní paliva a o zrušení Směrnice 2014/94/EU (dále jen „Nařízení AFIR“). Předmět plnění koncese je podrobně vymezen v textu Smlouvy a jejích příloh a tvoří jej především: - zpracování projektové dokumentace v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou, - provedení kompletní inženýrské činnosti ve vztahu k získání povolení záměru na provedení stavebních úprav a umístění dobíjecích stanic a dalších zadavatelem povolených objektů, - získání souvisejícího kolaudačního rozhodnutí, - zajištění kompletní realizace stavebních prací a instalace dobíjecích stanic v rámci dobíjecího parku ve stanovené lhůtě tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. b) bod i) Nařízení AFIR, - rozšíření kapacity dobíjecích stanic v termínu do 31. 12. 2030 tak, aby dobíjecí park splňoval minimálně požadavky čl. 4. odst. 1 písm. c) Nařízení AFIR, - zajištění provozu dobíjecího parku za podmínek a po dobu stanovenou Smlouvou, - odstranění dobíjecích stanic po ukončení plnění Smlouvy, nebo jejich prodej Zadavateli v rozsahu a za podmínek stanovených ve Smlouvě.
Interne Kennung: 01PU-006215
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311000 Installation von Elektroanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31321300 Hochspannungskabel, 31681500 Aufladegeräte, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 31200000 Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31321300 Hochspannungskabel, 31681500 Aufladegeräte, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 65320000 Betrieb von elektrischen Anlagen
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 01PU-006215
Type of procedure: Other single stage procedure
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45311000 Electrical wiring and fitting work, 71320000 Engineering design services, 31200000 Electricity distribution and control apparatus, 31321300 High-voltage cable, 31681500 Rechargers, 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment, 65320000 Operation of electrical installations
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 31200000 Electricity distribution and control apparatus, 31321300 High-voltage cable, 31681500 Rechargers, 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment, 65320000 Operation of electrical installations