2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog vedrørende administration og drift af database for PRRS sundhedsstatus
Beschreibung: Fødevarestyrelsen har til hensigt at gennemføre en markedsdialog med relevante markedsaktører om administration og drift af en PRRS-database, herunder fastsættelse af krav og betingelser for leverandørens varetagelse af delegerede opgaver, herunder sagsforberedende arbejde til understøttelse af Styrelsens tildeling af virksomheders PRRS-sundhedsstatus. Nærmere beskrivelse findes i bilag 1 - "Opgavebeskrivelse".
Interne Kennung: 2026-43194
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72314000 Datenerhebung und -zusammentragung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48610000 Datenbanksysteme, 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit, 72316000 Datenanalyse, 75122000 Administrative Dienste im Gesundheitswesen