See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm (2026)
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z miejsc gromadzenia odpadów położonych w granicach administracyjnych miasta Chełm, 2) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych zebranych w Chełmie poprzez przekazanie bezpośrednio do instalacji. Wykaz instalacji, do których Wykonawca będzie przekazywać odpady komunalne odebrane od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm określa Załącznik nr 5 do umowy, 3) prowadzenie miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin w Chełmie wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wybudowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, po zawarciu z Zamawiającym umowy dzierżawy nieruchomości uzyskaniu zezwolenia na zbieranie odpadów, 4) utrzymanie infrastruktury towarzyszącej wybudowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi: a) gniazda podziemne, b) gniazda pół-podziemne, c) punkty elektrośmieci, d) mobilne stacje recyklingu, e) miejskie stacje wody pitnej, f) uliczne pojemniki na odpady segregowane, g) pojemniki na odchody zwierzęce, h) pojemniki edukacyjne na odpady segregowane w obiektach oświaty. 5) wyposażenie nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki lub worki przeznaczone do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, 6) wyposażenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej w zestaw pojemników przeznaczonych do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, oraz ich utrzymywanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 7) wyposażenie aptek w pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków, 8) wyposażenie placówek oświatowych i budynków użyteczności publicznej w pojemniki do zbiórki zużytych baterii, 9) wyposażenie wskazanych osiedli w pojemniki na zużytą odzież i tekstylia, 10) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, 11) prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych wśród mieszkańców i właścicieli nieruchomości, w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, 12) zapewnienie mieszkańcom świadczenia, odpłatnie, usług dodatkowych związanych z odbieraniem odpadów komunalnych, 13) prowadzenie sezonowych zbiórek tzw. „mobilnych” w szczególności: wielkogabarytów, tekstyliów, popiołu itp. Szczegółowy zakres zamówienia, opis usług będących przedmiotem umowy, prognozowana masa odpadów komunalnych do odbioru i transportu (ilości szacunkowe), szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz szczegółowy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieselektywnego zbierania odpadów są zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy.
Interne Kennung: DAIF-ZP.271.5.82.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. 1. W przedmiotowym postępowaniu, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą, w tym wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, z uwzględnieniem wyjątków przewidzianych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://umchelm.ezamawiajacy.pl. 2. Informacje oraz dokumenty lub oświadczenia, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. 3. Ogólne zasady korzystania z Platformy: 1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Nazwa Jednostki; https://umchelm.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl. 2) Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. 3) rejestracja Wykonawcy: Rejestracja konta następuje automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym, osobistym lub profilem zaufanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu, lub - jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie - konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. 4) po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia dokumentów w postępowaniu. Za datę przekazania dokumentów lub oświadczeń przyjmuje się datę ich wysłania za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”. 5. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa Nazwa Jednostki tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl 6. Zamawiający określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego, jako: 1) dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES, 2) dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć prócz podpisanego dokumentu oddzielny plik z podpisem. 7. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: 1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux lub ich nowsze wersje; 3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0; 4) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. 8. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. 9. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 1. Nie później niż przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawca złoży: 1) oświadczenie w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu (ESPD), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia - Załącznik nr 3 do Zaproszenia; 2) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy - Załącznik nr 4 do Zaproszenia; 3) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1,2 i 4 ustawy, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) oświadczenie Wykonawcy w zakresie wypełnienia obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub 14 RODO - Załącznik nr 5 do Zaproszenia; 5) oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu – Załącznik nr 6 do Zaproszenia; 6) kalkulację ceny – Załącznik nr 7 do Zaproszenia. 2. Informacje zawarte w oświadczeniu wymienionym w pkt. 1.1 Informacji, stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania. 3. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących oświadczenia, o którym mowa w pkt. 1 Informacji lub złożonych podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu. Postanowienia art. 128 ust. 5 ustawy stosuje się odpowiednio.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z miejsc gromadzenia odpadów położonych w granicach administracyjnych miasta Chełm, 2) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych zebranych w Chełmie poprzez przekazanie bezpośrednio do instalacji. Wykaz instalacji, do których Wykonawca będzie przekazywać odpady komunalne odebrane od właścicieli nieruchomości położonych na terenie miasta Chełm określa Załącznik nr 5 do umowy, 3) prowadzenie miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin w Chełmie wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wybudowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, po zawarciu z Zamawiającym umowy dzierżawy nieruchomości uzyskaniu zezwolenia na zbieranie odpadów, 4) utrzymanie infrastruktury towarzyszącej wybudowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś Priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi: a) gniazda podziemne, b) gniazda pół-podziemne, c) punkty elektrośmieci, d) mobilne stacje recyklingu, e) miejskie stacje wody pitnej, f) uliczne pojemniki na odpady segregowane, g) pojemniki na odchody zwierzęce, h) pojemniki edukacyjne na odpady segregowane w obiektach oświaty. 5) wyposażenie nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej w pojemniki lub worki przeznaczone do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, 6) wyposażenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej w zestaw pojemników przeznaczonych do zbiórki odpadów: „Szkło”, „Metale i tworzywa sztuczne”, „Papier”, oraz ich utrzymywanie w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, 7) wyposażenie aptek w pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków, 8) wyposażenie placówek oświatowych i budynków użyteczności publicznej w pojemniki do zbiórki zużytych baterii, 9) wyposażenie wskazanych osiedli w pojemniki na zużytą odzież i tekstylia, 10) prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem, 11) prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych wśród mieszkańców i właścicieli nieruchomości, w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, 12) zapewnienie mieszkańcom świadczenia, odpłatnie, usług dodatkowych związanych z odbieraniem odpadów komunalnych, 13) prowadzenie sezonowych zbiórek tzw. „mobilnych” w szczególności: wielkogabarytów, tekstyliów, popiołu itp. Szczegółowy zakres zamówienia, opis usług będących przedmiotem umowy, prognozowana masa odpadów komunalnych do odbioru i transportu (ilości szacunkowe), szczegółowe wymagania stawiane Wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości oraz szczegółowy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieselektywnego zbierania odpadów są zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy.