481052-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborreagenzien – AZP.25.1.43.2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAZP.25.1.43.2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa odczynników laboratoryjnych dla Klinik i Zakładów UMB do celów naukowo-badawczych 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, ilości i wymagane parametry zamówienia zawiera załącznik Nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - formularz cenowy na dostawę odczynników laboratoryjnych do celów naukowo - badawczych, stanowiące integralną część niniejszej SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZastosowanie procedury przyśpieszonej wynika z wystąpienia obiektywnych i niemożliwych wcześniej do przewidzenia okoliczności spowodowanych szybszym wyczerpaniem zapasów odczynników związanych ze specyfiką prowadzonych badań naukowych. Poszczególne etapy badań mają charakter sekwencyjny, a uzyskane wyniki bezpośrednio determinują konieczność wykonania kolejnych analiz, w tym ich rozszerzenia lub powtórzenia. Na tym etapie ujawniła się konieczność uzupełnienia zapasów odczynników związanych ze specyfiką prowadzonych badań. Okoliczności tych nie można było przewidzieć na wcześniejszym etapie realizacji projektu, gdyż wynikają one bezpośrednio z bieżącej analizy danych badawczych. Zachowanie standardowych terminów postępowań przetargowych uniemożliwi terminowe przeprowadzenie procedury, wybór wykonawcy oraz dostarczenie niezbędnych materiałów. W konsekwencji doprowadzi to do braku możliwości uzupełnienia lub weryfikacji kluczowych danych oraz wpłynie na obniżenie jakości i wiarygodności prowadzonych badań naukowych. Podkreślenia wymaga fakt, iż zaistniała sytuacja nie wynika z zaniedbań organizacyjnych, lecz z obiektywnej specyfiki badań naukowych, w których konieczność wykonania dodatkowych analiz ujawnia się dopiero na końcowym etapie opracowywania wyników. Tym samym spełnione są przesłanki uzasadniające zastosowanie trybu pilnego, wynikające z przepisów Prawa zamówień publicznych, w szczególności w zakresie wystąpienia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, oraz braku możliwości zachowania standardowych terminów. Zapewnienie niezwłocznego dostępu do odczynników jest warunkiem koniecznym dla zachowania ciągłości badań, integralności metodologicznej oraz osiągnięcia rezultatów o wymaganej jakości naukowej. Zachowanie ciągłości dostaw tych odczynników jest warunkiem nieprzerwanej realizacji zaplanowanych analiz. Mając na uwadze obowiązek racjonalnego i efektywnego gospodarowania środkami publicznymi, konieczne jest podjęcie działań umożliwiających pełną realizację celów projektu. W świetle powyższego zastosowanie trybu skróconego jest w pełni uzasadnione i stanowi o kompletności i jakości danych, spełnieniu wymagań instytucji finansującej oraz pełnego wykorzystania przyznanych środków.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
LosLOT-0001
TitelAZP.25.1.43.2026 Dostawa odczynników laboratoryjnych dla Klinik i Zakładów UMB do celów naukowo-badawczych
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy