481065-2026 - Wettbewerb
Polen – Glatteisbeseitigung – „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 1 - RDW CHOJNICE: Zadanie 1 Usługi zimowego utrzymania dróg Baza RDW CHOJNICE; CZĘŚĆ 2 - RDW GDAŃSK: Zadanie 1 Usługi ZUD powiat nowodworski; CZĘŚĆ 3 – RDW LĘBORK: Zadanie 1 Usługi ZUD DK6, Redzikowo – Bożepole Wielkie; Zadanie 2 Kompleksowe usługi ZUD DW 213, Słupsk – Główczyce; CZĘŚĆ 4 - RDW PUCK: Zadanie 1 Usługa zimowego utrzymania chodników, ciągów pieszo rowerowych w m. Reda DW 216; CZĘŚĆ 5 - RDW SZTUM: Zadanie 1 Usługi ZUD na terenie gmin: Dzierzgoń, Stary Targ, Stary Dzierzgoń.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp). 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) znajduje się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in. wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt 7.7 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW. 12. Wymagania w odniesieniu do wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów zostały określone w pkt 7.6 IDW. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100 % wartości netto zamówienia podstawowego (dotyczy każdego zadania) w zakresie wykonania tego samego asortymentu usług, co w przedmiotowym postępowaniu. Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe, 2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego, 3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania, 4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt 3) powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. 14. Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ ­ Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzory umów. 15. Zasady dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW. 16. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt 2.1.3 i w LOT­ 0001­ - LOT ­ 0006 niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość zamówień podobnych i maksymalnego zwiększenia zakresu zamówienia podstawowego.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal, 63121100 Lagerung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zad. 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 1 - RDW CHOJNICE: Zadanie 1 Usługi zimowego utrzymania dróg Baza RDW CHOJNICE.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM - cz.1 zad. 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung, 45520000 Vermietung von Maschinen für Erdbewegungen mit Bedienungspersonal
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zad. 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 2 - RDW GDAŃSK: Zadanie 1 Usługi ZUD powiat nowodworski.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM - cz. 2 zad. 1
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zad. 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 3 – RDW LĘBORK: Zadanie 1 Usługi ZUD DK6, Redzikowo – Bożepole Wielkie.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM - cz. 3 zad. 1
LosLOT-0004
TitelCzęść 3 zad. 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 3 – RDW LĘBORK: Zadanie 2 Kompleksowe usługi ZUD DW 213, Słupsk – Główczyce.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM - cz. 3 zad. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
LosLOT-0005
TitelCzęść 4 zad. 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 4 - RDW PUCK: Zadanie 1 Usługa zimowego utrzymania chodników, ciągów pieszo rowerowych w m. Reda DW 216.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM - cz. 4 zad. 1
LosLOT-0006
TitelCzęść 5 zad. 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY ZIMOWYM UTRZYMANIU DRÓG WOJEWÓDZKICH W SEZONACH ZIMOWYCH 2026-2027 ORAZ 2027-2028 NA TERENIE DZIAŁANIA ZDW GDAŃSK W PODZIALE NA CZĘŚCI I ZADANIA” CZĘŚĆ 5 - RDW SZTUM: Zadanie 1 Usługi ZUD na terenie gmin: Dzierzgoń, Stary Targ, Stary Dzierzgoń.
Interne Kennung51/WZP/2026/PN/WUDiM - cz. 5 zad. 1
481065-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier51/WZP/2026/PN/WUDiM
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services, 45520000 Hire of earthmoving equipment with operator, 63121100 Storage services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleCzęść 1 zad. 1
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services, 45520000 Hire of earthmoving equipment with operator
LotLOT-0002
TitleCzęść 2 zad. 1
LotLOT-0003
TitleCzęść 3 zad. 1
LotLOT-0004
TitleCzęść 3 zad. 2
Additional classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
LotLOT-0005
TitleCzęść 4 zad. 1
LotLOT-0006
TitleCzęść 5 zad. 1