2. Verfahren
Verfahren
Titel: Technologický park města Šumperka se zapojením formou MIKROGRID
Beschreibung: Projekt Technologický park města Šumperk se zapojením formou mikrogrid jako součást širší energetické strategie města zahrnuje prvky technologického parku s řízením spotřeby formou mikrogridu. Předmětem zakázky je komplexní realizace projektu Technologický park města Šumperk se zapojením formou mikrogrid a zahrnuje: Renovace střechy MŠ Šumavská 1916/15, 787 01 Šumperk jako součást přípravy pro instalaci FVE Vybudování inženýrských sítí a modernizace elektroinstalace pro propojení budov ZŠ Šumavská 2325/21 a MŠ Šumavská 1916/15, 787 01 Šumperk včetně rozvodů pro veřejné osvětlení (VO) s rozvaděči a autonabíječkami Výstavba FVE na třech objektech: ZŠ Šumavská 2325/21, 787 01 Šumperk MŠ Šumavská 1916/15, 787 01 Šumperk ZŠ Sluneční 2692/38, 787 01 Šumperk Výstavba nového odběrného místa a mikrogridu s hlavním rozvaděčem a velkokapacitním bateriovým úložištěm (BESS) Integrace a uvedení do provozu energetického managementu zahrnujícího řídicí software, měřicí a řídicí prvky v rámci propojení všech prvků mikrogridu Dílčí plnění zakázky není povoleno. Realizace nesmí ohrozit provoz školských zařízení. Veškeré plánované omezení chodu elektrického proudu musí být koordinováno se Zadavatelem a naplánováno s ohledem na provoz školky a školy, ideálně v období prázdnin nebo jiných provozních přestávek. Projekt je přednostně určen k realizaci s podporou dotačního programu Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) ModF – RES+ č. 4/2024 - ModF-RES3-FV_4 s názvem „FVE města Šumperka”, avšak jeho realizace není na dotaci závislá. Předpokládaný, a zároveň instalovaný výkon elektráren činí minimální 196,2 kWp celkem, kapacita bateriové akumulace činí minimálně 668,92 kWh celkem s povolenou odchylkou 5%. Zakázka obsahuje také zajištění pravidelného servisu a údržby během doby udržitelnosti projektu v souladu s podmínkami dotačního programu, která činí 5 let od předložení podkladů o ukončení realizace projektu k Závěrečnému vyhodnocení akce (dále jen “ZVA”). Součástí realizace je rovněž zajištění připojení dokončeného díla včetně uvedení do plného provozu a následné instalace energetického managementu ve formě hardwaru včetně řídícího softwaru a měřících a řídících prvků pro optimalizaci výroby a spotřeby energie v místech instalace, dle parametrů uvedených v příloze 06_Smlouva o dílo, která je součástí dokumentace. Použité komponenty musí být v souladu s dotačním programem a disponovat certifikáty, které budou potvrzeny akreditovanými certifikačními orgány (akreditovaný subjekt podle ŠCN EN ISO/IEC17065:2013 nebo subjekt uznaný prostřednictvím IECEE, viz. seznam na www.iecee.org/dyn/www/f?p=106:41:0.). Certifikáty budou předány po realizaci díla. Předmět plnění je dále definován složkou dokumentů v příloze 04_Podkladové dokumenty k realizaci jako projektová dokumentace, smlouvu s distributorem a další relevantní podklady. Předmět plnění zakázky bude realizován kompletně v rozsahu platné technické dokumentace a v souladu s podmínkami v rozsahu uzavřených smluv, které jsou součástí ZD. Akceptačním kritériem převzetí díla je jednozačně stanoven stav: všechny prvky projektu jsou uvedeny do plného provozu, včetně dokončené kolaudace, jsou provedeny všechny předepsané revizí a je získáno souhlasné stanoviska distribuční společnosti. Převzetí je podmíněno kompletně funkčním systémem zahrnující fotovoltaické elektrárny, opravu střechy, zapojení a integraci BESS, plnou funkčnost inženýrských sítí a modernizované elektroinstalace jako vzájemně provázané součásti projektu. Dále je součástí převzetí dodaná veškerá dokumentace požadovaná pro udělení licence Energetického regulačního úřadu a aktivován energetický management na softwarové úrovni. Součástí převzetí je rovněž zaškolení obsluhy elektrárny a všech souvisejících technologických celků k provozu a údržbě systému.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09331000 Solarbatterien, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 31155000 Wechselrichter, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Projekt Technologický park města Šumperk se zapojením formou mikrogrid jako součást širší energetické strategie města zahrnuje prvky technologického parku s řízením spotřeby formou mikrogridu. Předmětem zakázky je komplexní realizace projektu Technologický park města Šumperk se zapojením formou mikrogrid a zahrnuje: Renovace střechy MŠ Šumavská 1916/15, 787 01 Šumperk jako součást přípravy pro instalaci FVE Vybudování inženýrských sítí a modernizace elektroinstalace pro propojení budov ZŠ Šumavská 2325/21 a MŠ Šumavská 1916/15, 787 01 Šumperk včetně rozvodů pro veřejné osvětlení (VO) s rozvaděči a autonabíječkami Výstavba FVE na třech objektech: ZŠ Šumavská 2325/21, 787 01 Šumperk MŠ Šumavská 1916/15, 787 01 Šumperk ZŠ Sluneční 2692/38, 787 01 Šumperk Výstavba nového odběrného místa a mikrogridu s hlavním rozvaděčem a velkokapacitním bateriovým úložištěm (BESS) Integrace a uvedení do provozu energetického managementu zahrnujícího řídicí software, měřicí a řídicí prvky v rámci propojení všech prvků mikrogridu Dílčí plnění zakázky není povoleno. Realizace nesmí ohrozit provoz školských zařízení. Veškeré plánované omezení chodu elektrického proudu musí být koordinováno se Zadavatelem a naplánováno s ohledem na provoz školky a školy, ideálně v období prázdnin nebo jiných provozních přestávek. Projekt je přednostně určen k realizaci s podporou dotačního programu Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) ModF – RES+ č. 4/2024 - ModF-RES3-FV_4 s názvem „FVE města Šumperka”, avšak jeho realizace není na dotaci závislá. Předpokládaný, a zároveň instalovaný výkon elektráren činí minimální 196,2 kWp celkem, kapacita bateriové akumulace činí minimálně 668,92 kWh celkem s povolenou odchylkou 5%. Zakázka obsahuje také zajištění pravidelného servisu a údržby během doby udržitelnosti projektu v souladu s podmínkami dotačního programu, která činí 5 let od předložení podkladů o ukončení realizace projektu k Závěrečnému vyhodnocení akce (dále jen “ZVA”). Součástí realizace je rovněž zajištění připojení dokončeného díla včetně uvedení do plného provozu a následné instalace energetického managementu ve formě hardwaru včetně řídícího softwaru a měřících a řídících prvků pro optimalizaci výroby a spotřeby energie v místech instalace, dle parametrů uvedených v příloze 06_Smlouva o dílo, která je součástí dokumentace. Použité komponenty musí být v souladu s dotačním programem a disponovat certifikáty, které budou potvrzeny akreditovanými certifikačními orgány (akreditovaný subjekt podle ŠCN EN ISO/IEC17065:2013 nebo subjekt uznaný prostřednictvím IECEE, viz. seznam na www.iecee.org/dyn/www/f?p=106:41:0.). Certifikáty budou předány po realizaci díla. Předmět plnění je dále definován složkou dokumentů v příloze 04_Podkladové dokumenty k realizaci jako projektová dokumentace, smlouvu s distributorem a další relevantní podklady. Předmět plnění zakázky bude realizován kompletně v rozsahu platné technické dokumentace a v souladu s podmínkami v rozsahu uzavřených smluv, které jsou součástí ZD. Akceptačním kritériem převzetí díla je jednoznačně stanoven stav: všechny prvky projektu jsou uvedeny do plného provozu, včetně dokončené kolaudace, jsou provedeny všechny předepsané revizí a je získáno souhlasné stanoviska distribuční společnosti. Převzetí je podmíněno kompletně funkčním systémem zahrnující fotovoltaické elektrárny, opravu střechy, zapojení a integraci BESS, plnou funkčnost inženýrských sítí a modernizované elektroinstalace jako vzájemně provázané součásti projektu. Dále je součástí převzetí dodaná veškerá dokumentace požadovaná pro udělení licence Energetického regulačního úřadu a aktivován energetický management na softwarové úrovni. Součástí převzetí je rovněž zaškolení obsluhy elektrárny a všech souvisejících technologických celků k provozu a údržbě systému.
Interne Kennung: P25V00000048
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 51110000 Installation von elektrischen Einrichtungen, 31155000 Wechselrichter, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen