2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa soli drogowej do zwalczania śliskości zimowej na terenie Olsztyna w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa na wskazany przez Zamawiającego plac składowy soli drogowej luzem do zimowego utrzymania dróg tj. rozsypywania i zwalczania śliskości zimowej. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać sól partiami według zapotrzebowania Zamawiającego w okresie od podpisania umowy do 15.05.2028 dla zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje możliwość dwukrotnego wznowienia zamówienia, tj. zlecenie Wykonawcy wykonania po raz kolejny tych samych dostaw, które stanowią przedmiot zamówienia podstawowego. Wznowienie zamówienia będzie polegało na świadczeniu przez Wykonawcę dostaw w okresie : • pierwsze wznowienie – od 16.05.2028 do 15.05.2029 • drugie wznowienie – od 16.05.2029 do 15.05.2030 po złożeniu przez Zamawiającego oświadczenia o wznowieniu. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje 10 000 Mg soli, z tym że dopuszcza się możliwość jego ograniczenia wskazując na minimalną gwarantowaną wielkość świadczenia – 3 000 Mg. Zakres zamówień wznowionych obejmuje 5 000 Mg soli każde, z dopuszczoną możliwością ich ograniczenia wskazując na minimalne gwarantowane wielkości świadczenia – 1 500 Mg każde. Wykonawca będzie realizował zamówienia w ilościach i w terminach określonych przez Zamawiającego w indywidualnych zleceniach. Polecenie wykonania dostawy przekazane będzie każdorazowo telefonicznie i potwierdzone zostanie niezwłocznie pisemnym zleceniem wysłanym do Wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – szczegółowa specyfikacja techniczna.
Interne Kennung: NZ.2510.47.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Przetargowej https://zamowienia.olsztyn.eu/. 2. Wykonawca posiadający konto na Platformie Przetargowej https://zamowienia.olsztyn.eu/ ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty (w tym oferty dodatkowej), a także funkcjonalności pozwalających na składanie wniosków o wyjaśnienie treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach. 3. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy Przetargowej, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; 3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer; 4) włączona obsługa JavaScript; 5) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie *.pdf.; 6) podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Użytkownika lub aplikacja komputerowa spełniająca funkcje takiego czytnika (tzw. podpis chmurowy). 4. Informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych, tj.: 1) dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 150 MB w formatach: . doc, .pdf, .zip, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .7zip, .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .sig oraz inne formaty dokumentów z wyjątkiem plików wykonywalnych 2) informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Użytkownika na Platformie Przetargowej i zapisany, widoczny jest w systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez zamawiającego po upływie terminu składania ofert. 3) oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę Przetargową stanowi datę oraz dokładny czas (dd mmmm rrr hh:mm:ss) generowany według czasu platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. Zamawiający zaleca format przesyłanych danych: .pdf. 5. Zamawiający udostępnia wykonawcom instrukcje pod linkiem https://zamowienia.olsztyn.eu/#/help w następującym zakresie: 1) regulamin korzystania z Platformy Przetargowej, 2) instrukcja dla Wykonawcy, 6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415). 7. W niniejszym postępowaniu zastosowana będzie tzw. „procedura odwrócona”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
5. Los
Los: LOT-0002