2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru „Furnizare produse de curăţat şi de lustruit pentru centrele si complexurile de servicii pentru copii și persoane adulte cu dizabilități aflate în structura organizatorica a Direcţiei Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Neamț”
Beschreibung: Obiectul viitorului acord cadru îl reprezintă furnizarea de produse de curăţat şi de lustruit pentru centrele si complexurile de servicii pentru copii și persoane adulte cu dizabilități aflate în structura organizatorica a Direcţiei Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Neamț, pentru 16 luni, împărțite pe 2 loturi. Se va incheia acord cadru cu doi op. econ. Aut. ctr recurge la impartirea pe loturi a procedurii ptr incurajarea participarii IMM-urilor la procedura de atribuire, cf art.141 alin.(2) din Lege. Valoarea estimată a acordului cadru este de 2.133.226,40 lei fără TVA. Descrierea loturilor si valorile estimate (in lei, fara TVA) ale acordului cadru si ale celui mai mare contract subsecvent: Lotul 1 - Detergenti si produse de curatenie de uz curent (lei fara TVA): Max. AC 1.413.324,00 / min. AC 1.177.770,00 și max. CS 529.996,50 / min. CS 441.663,75; Lotul 2 - Detergenti si produse de curatenie de uz profesional (lei fara TVA): Max. AC 719.902,40 / min. AC 599.918,67 și max. CS 269.963,40 / min. CS 224.969,50. Detalii privind cantitatile estimate și specificatiile tehnice ale produselor se regasesc în caietul de sarcini. Autoritatea contractantă își rezervă dreptul de a diminua și / sau de a crește cantitățile de produse solicitate în funcție de numărul beneficiarilor și de fondurile bugetare alocate. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare In baza dispozițiilor art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, să se stabilească următoarele termene cu privire la solicitările de clarificări: a) termenul limita de primire a solicitărilor de clarificări: 16 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor; b) termenul in care autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si concret la toate solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 96488722026/F/4
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39800000 Reinigungs- und Poliermittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Detergenti si produse de curatenie de uz curent
Beschreibung: Produsele de curatenie de uz curent/casnic sunt destinate utilizării de către personalul desemnat pentru activitatea de întreținere / igienă a spațiilor interioare (ale clădirilor, etc.), pentru realizarea operațiunilor curente de curățare și igienizare (îndepărtarea murdăriei de pe suprafețe și obiecte, inclusiv mobilier, echipamente, utilaje și ustensile, etc.) și dezinfecție (distrugerea microorganismelor de pe suprafețe), spalarea si dezinfectia textilelor (imbracaminte, cazarmament,etc) în spațiile interioare unde își desfășoară activitatea specifică fiecare utilizator în parte, inclusiv spații interioare unde se pregătesc produse alimentare sau zone (în interiorul clădirilor) pentru servit masa.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Detergenti si produse de curatenie de uz profesional
Beschreibung: Produsele de curatenie de uz profesional sunt destinate utilizării de către personalul desemnat pentru activitatea de întreținere / igienă a spațiilor interioare (ale clădirilor, etc.), pentru realizarea operațiunilor curente de curățare și igienizare (îndepărtarea murdăriei de pe suprafețe și obiecte, inclusiv mobilier, echipamente, utilaje și ustensile, etc.) și dezinfecție (distrugerea microorganismelor de pe suprafețe), spalarea si dezinfectia textilelor (imbracaminte, cazarmament,etc) în spațiile interioare unde își desfășoară activitatea specifică fiecare utilizator în parte, inclusiv spații interioare unde se pregătesc produse alimentare sau zone (în interiorul clădirilor) pentru servit masa.
Interne Kennung: 2