481935-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Schienentransport/-beförderung – SERVICII DE TRANSPORT FEROVIAR DE CARBUNE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE TRANSPORT FEROVIAR DE CARBUNE
Beschreibung: Achizitia a fost solicitata prin Referatul de necesitate si Oportunitate nr. 8105/29.04.2026, referat intocmit de catre Compartimentul Tehnic- UCC din cadrul Societatii Electrocentrale Craiova SA. Cerintele tehnice sunt precizate in caietul de sarcini nr. 8107/29.04.2026 intocmit de catre Comp. Tehnic din cadrul Societatii Electrocentrale Craiova SA. Serviciu de transport feroviar cărbune energetic se va efectua pe calea ferata publica de la stațiile CF de expediție ale furnizorilor (carierele din bazinul carbonifer Husnicioara-Rovinari-Jilt-Motru.) şi stația CFR Cernele. Stația CFR Cernele are linii ferate industriale racordate la infrastructura feroviară publică prin schimbătoare de cale şi semnale electrice. Trenurile încărcate cu cărbune energetic sunt aduse de la stațiile de expediție ale carierelor până în stația CFR Cernele unde sunt preluate de către personalul Secției CFU a Societății Electrocentrale Craiova SA şi aduse la estacadele de descărcare. După descărcare vagoanele goale sunt aduse în stația CFR Cernele de către acelați personal şi puse la dispoziția operatorului economic de transport. Termenul limita pentru publicarea raspunsului /raspunsurilor consolidate la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici inainte de data limita de depunere a ofertelor : in a 11 zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor . Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18 zile
Interne Kennung: 46943133-2026-102.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60200000 Schienentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Serviciul de transport feroviar cărbune se va presta pe calea ferată publică de la stațiile CF de expediție ale carierelor din bazinul carbonifer Rovinari-Jilt-Motru-Husnicioara şi stația CFR Cernele respectiv Motru Est – Cernele. III.2. Specificații tehnice minimale Serviciu de transport feroviar cărbune energetic se va efectua pe calea ferata publica de la stațiile CF de expediție ale furnizorilor (carierele din bazinul carbonifer Husnicioara-Rovinari-Jilt-Motru.) şi stația CFR Cernele. Stația CFR Cernele are linii ferate industriale racordate la infrastructura feroviară publică prin schimbătoare de cale şi semnale electrice. Trenurile încărcate cu cărbune energetic sunt aduse de la stațiile de expediție ale carierelor până în stația CFR Cernele unde sunt preluate de către personalul Secției CFU a Societății Electrocentrale Craiova SA şi aduse la estacadele de descărcare. După descărcare vagoanele goale sunt aduse în stația CFR Cernele de către acelați personal şi puse la dispoziția operatorului economic de transport.
Interne Kennung: 1