482191-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Arzneimittel – Acord cadru medicamente 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru medicamente 2026-2028
Beschreibung: Incheierea unui Acord-cadru pentru achizitia de medicamente -47 loturi, conform informatiilor cuprinse in Caietului de sarcini . Se va incheia un Acord-cadru pentru o perioada de 24 luni, cu un operator economic, pentru unul sau mai multe loturi. In baza acordului-cadru vor fi incheiate contracte subsecvente trimestrial sau in functie de necesitati si de fondurile alocate. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare cu 13 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, conform OUG 107/2017.
Interne Kennung: A12-2158
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: OFLOXACINUM unguent.3 mg/g unguent oftalmic
Beschreibung: Conform descrierii din caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0002
Titel: FLUCONAZOLUM 2 mg/ml sol. perf.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0003
Titel: CEFOTAXIMUM 1 g pulb. pt. sol. inj./perf.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0004
Titel: "COMBINATII- (aminoacizi,glucoza,lipide si electroliti )(sau echivalent NUTRIFLEX LIPID PLUS)"
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33692210 Nahrungsmittellösungen für parenterale Ernährung
Los: LOT-0005
Titel: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM CPR.100 MG
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0006
Titel: "COMBINATII (aminoacizi, grasimi, glucoza si electroliti )(sau echivalent KABIVEN PERIFERAL)"
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: COMBINATII (solutie de aminoacizi,taurina,lipide si glucoza)(sau echivalent SMOFKABIVEN EXTRA NITROGEN)
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: FERRI CARBOXYMALTOSUM 50 mg fer/ml dispersie inj./perf.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0009
Titel: LINEZOLIDUM 2 mg/ml sol.perf.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: FAMOTIDINUM 20 mg pulb. pt. Sol. inj./perf.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0011
Titel: PHENYLEPHRINUM 10 mg/ml sol. inj.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0012
Titel: DOBUTAMINUM conc.pt.sol.perf.250 mg/50 ml
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM 100 mg/ ml sol.inj.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0014
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM 10 mg/ ml sol.inj.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: AZELASTINUM +FLUTICASONUM 137 MCG/50 mgc SPRAY NAZAL SUSPENSIE
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0016
Titel: BRINZOLAMIDUM+TIMOLOL 10 mg/ml+5 mg/ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ALPRAZOLAMUM 0,25 mg
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0018
Titel: ALPRAZOLAMUM 0,5 mg
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: BETAXOLOLUM 20 mg
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0020
Titel: NEOMYCINUM+DEXAMETHASONUM+POLIMYXYNUM 3500UI+1 mg+6000UI/ml
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: IPRATROPIUM + SALBUTAMOLUM 0,5 mg/2,5 mg/ml
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: GLUCOSUM 200 mg/ml pungă 250 ml
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33692700 Glucoselösungen
Los: LOT-0023
Titel: GLUCOSUM 200 mg/ml pungă 500 ml
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: MAGNESII SULFAS 200 mg/ml soluție injectabilă
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: NATRII HYDROGENI CARBONAS 8,4 mg/ml sol.perf.
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0026
Titel: NITROGLICERINUM 1 mg/ml
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: TOBRAMYCINUM 3 mg/g
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: TOBRAMICINUM 300 mg sol.inhalatorie prin nebulizare
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM+TRIMETHOPRIMUM (80mg+16 mg)/ml
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: TOBRAMYCINUM + DEXAMETHASONUM 3 mg+1mg/g
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: TOLPERISONUM 150 mg
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0032
Titel: INDOMETACINUM 1 mg/ml
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: CEFOPERAZONUM 1 g pulb.pt.sol.inj./perf.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: NEPAFENACUM 1 mg/ml pic. oft.susp.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: NEPAFENACUM 3 mg/ml pic. oft.susp.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: FOSFOMYCINUM 40 mg/ml pulb.pt. sol.perf.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: MICAFUNGINUM 100 mg pulb.pt. conc.pt. sol.perf.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: BROMFENACUM 0,9 mg/ml pic.oft., sol
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: TIOTROPIUM 2,5 mcg sol.de inhalat (echiv. Spiriva Respimat)
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: AZTREONAMUM+AVIBACTAMUM 1,5 g/0,5g pulb.pt.conc.pt.sol.perf.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: SUGAMMADEXUM 10 mg/ml sol.inj.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: COMBINAȚII KCl, AMINOACIZI, GLUCOZĂ, LIPIDE (ECHIVALENT OLIMEL N12E)
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: COMBINAȚII KCl, AMINOACIZI, GLUCOZĂ, LIPIDE (ECHIVALENT PERIOLIMEL N4E)
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: COMBINAȚII ELECTROLIȚI ECHIVALENT PLASMALYTE
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0045
Titel: COMINAȚII VITAMINE(B1, B2, B3, B5, B6, BIOTIN, ACID FOLIC, B12, C, A, D3, E) ECHIVALENT CERNEVIT
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0046
Titel: VANCOMYCINUM
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: AZTREONAMUM 2 g
Interne Kennung: 47