482244-2026 - Ergebnis
Polen – Baureifmachung – RDW Zamość: Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 853 w m. Aleksandrów, od km 9+900 do km 13+500 o długości 3,600 km
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW Zamość: Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 853 w m. Aleksandrów, od km 9+900 do km 13+500 o długości 3,600 km
Beschreibung1.Podstawowy zakres rzeczowy i ilości robót został określony w załączonym Przedmiarze robót, Projekcie Technicznym, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Projekcie Stałej Organizacji Ruchu 2.Roboty należy wykonywać zgodnie z wymogami określonymi w załączonej dokumentacji projektowej. 3.Projektowany zakres robót ma przywrócić pierwotne parametry drogi: w wyniku wykonanych prac zostaną przywrócone pierwotne parametry drogi obejmujące: a)szerokość jezdni 8,10m – 8,20m, przekrój uliczny, b)spadki poprzeczne jezdni: 1- 2% dwustronny, c)przywrócenie pierwotnych parametrów zatoki autobusowej. 4.Zamawiający będzie uwzględniał aspekty społeczne, ponieważ realizacja zamówienia wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia na podstawie umowy o pracę (obsługa sprzętu i urządzeń). Wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). 5.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kierowanie Robotami objętymi w Umowie, tak długo jak będzie to konieczne, przez osoby posiadające kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo budowlane. 6.Przedmiar robót objętych zamówieniem ma charakter pomocniczy i określa minimalne ilości robót podstawowych niezbędnych do wykonania. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany był do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót lub kosztorysie ofertowym pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. 7.Wykonawca ponosi ryzyko z tytułu niedoszacowania w kosztorysie ofertowym wszelkich kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy. Niedoszacowanie, brak rozpoznania rynku w zakresie dostępności materiałów oraz ich cen zgodnie z wymaganiami dokumentacji i STWIORB, nie może być podstawą do żądania zmiany umownego wynagrodzenia. 8.Ilekroć opis przedmiotu zamówienia opisany jest za pomocą norm, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, należy przyjąć, że każdemu odniesieniu do specyfikacji technicznych i norm towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 9.Istnieje możliwość unieważnienia postępowania w następstwie nieprzyznania środków na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki Publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu zamówienia. 10.Termin wykonania zamówienia – 140 dni od daty podpisania umowy (w treści Protokółu odbioru końcowego i Ostatecznego wymagane potwierdzenie zakończenia realizacji robót). 11.Wymagany termin realizacji robót - 110 dni – od daty podpisania umowy. (liczony do daty zgłoszenia zakończenia robót). 12.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 13.Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami: Sekcja techniczna –Ewa Baran, Radosław Wilczek – tel 84 638 66 39 14.Termin związania ofertą: Wykonawca jest związany ofertą do dnia 30.08.2026 r. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: - administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. - z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl* 15.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5) ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną za pomocą elektronicznej (t. j. Dz. z 2024, poz. 1513 ze zm.), Platformy Zamówień Publicznych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie pod adresem: www.zdw-lublin.logintrade.net zwaną: „Platformą”
Vorherige Bekanntmachung337943-2026
Interne KennungR8.ST.371.3.2026.eb
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensOgłoszenie wstępne.
Zentrale Elemente des VerfahrensZamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233223 Aufbringen von Fahrbahnschichten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu robót określonych w zadaniu pod nazwą: RDW Zamość: Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 853 w m. Aleksandrów, od km 9+900 do km 13+500 o długości 3,600 km. W tym celu wykonany zostanie podstawowy zakres rzeczowy robót jak niżej: 1) Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej przy krawędzi jezdni wraz z wywiezieniem nadmiaru gruntu z krawędzi utwardzonego pobocza (bitum) - 3 420,00m2 2) Frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni - śr. gr. 1,5cm -29 825,65m2 3) Mechaniczne oczyszczeniem i skropieniem podbudowy asfaltem 0,5kg/m2 - 29 825,65 m2 4) Wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineraln o-bitumiczną AC-16W (dla KR 3-4) , śr. grubość 2,5 cm - min. gr. w osi j.1,5cm do uzyskania profilu poprzecznego ,z oczyszczeniem i skropieniem podbudowy asfaltem 0,5kg/m2 - 1 845,0 Mg 5) Siatka przeciwspękaniowa min. 100 kN - 28 800,0 m2 6) Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych - AC16W na jezdni, zatokach autobusowych, w skrzyżowaniach i zjazdach – w-wa wiążąca asfaltowa (dla KR 3-4) – grubość po zagęszczeniu min. 6cm, z oczyszczeniem i skropieniem podbudowy asfaltem 0,5kg/m2 - 29 520,00 m2+225,90 m2+1 517,38 m2 7) Warstwa ścieralna nawierzchni z mieszanek mineralno -asfaltowej AC-11S 50/70 (kruszywo drobne i grube bazaltowe lub granodioryt) KR (3-4) - grys bazaltowy lub granodioryt grubość min. 4cm. na jezdni, zatokach autobusowych, w skrzyżowaniach i zjazdach wraz ze skropieniem warstwy wiążącej asfaltem 0,5kg/m2 - 29 160,0 m2+225,90 m2+ 1 517,38m2 8) Rozebranie krawężników betonowych 20x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej (przy kr. jezdni i w zatokach autobusowych) - 63,00m 9) Wykonanie koryta i ławy pod krawężniki betonowy o wymiarach 30x40 cm w gruncie kat.III-IV - 7,56 m3 10) Krawężniki betonowe wystające i na płask o wymiarach 20x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej (materiał wykonawcy 100%) - 63,00m 11) Przełożenie krawężników betonowych leżących na płask o wymiarach 20x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej (śr. 5 cm grubości warstwy po zagęszczeniu) - przy kr. Jezdni na zatokach autobusowych, postojowych i zjazdach (materiał wykonawcy 100%) - 421,70m 12) Podbudowa betonowa C16/20 bez dylatacji - śr. grubość warstwy po zagęszczeniu 10 cm - uzupełniająco pod krawężniki leżące na płask przy krawędzi jezdni, zatok autobusowych, postojowych i w zjazdach - 126,51 m2 13) Przełożenie kostki brukowej na zjazdach i dojściach dla pieszych gr. 6cm i 8cm na podsypce cementowo-piaskowej (materiał wykonawcy) - 460,90m2 14) Podsypka cementowo-piaskowa z zagęszczeniem ręcznym (na zjazdach i dojściach dla pieszych) - śr. 10 cm grubości warstwy po zagęszczeniu - 460,90m2 15) Ręczne rozebranie nawierzchni z kostki brukowej o wysokości i 8 cm na podsypce cem.-piaskowej (z oczyszczeniem i segregacją) - na skrzyżowaniu i zatokach autobusowych - 943,50m2 16) Podbudowa betonowa z chudego betonu C16/20 - uzupełniająco na skrzyżowaniu i zatokach autobusowych - śr. grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm - 943,50m2 17) Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem - na skrzyżowaniu i zatokach autobusowych - 943,50m2 18) Regulacja pionowa studzienek dla kratek ściekowych ulicznych - 12 szt. 19) Uzupełnienie poboczy i zjazdów (lokalnie) wykonywane ręcznie destruktem z frezowania l - o grubości do15cm - 1 887,63m2 20) Mechaniczne profilowanie poboczy szerokość (zmienna) śr.1,5m - 10 260,0m2 21) Oczyszczenie, odmulenie rowów odwadniających (z wyłączeniem zjazdów) - 6 070,00m 22) Demontaż i ustawienie nowych słupków U-1a,U-1b, U7, U-8 - 75 szt. 23) Oznakowanie poziome nawierzchni (grubowarstwowe-strukturalne)1 129,70m2
Menge3,6 Kilometer