482288-2025 - Ergebnis
Dänemark – Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse – Levering af POS-Materialer
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLevering af POS-Materialer
BeschreibungRammeaftalen omfatter levering af POS og marketingmaterialer, der skal anvendes hos Kundens forhandlere i Danmark. Produkterne skal leveres til Kunden, Kundens distributør samt til 6 lagre i Danmark. Kunden efterspørger forskellige POS og marketingmaterialer, der skal placeres i kortere eller længere perioder hos Kundes forhandlere. Derudover efterspørges rådgivning i forbindelse med udvikling af POS. Kundens forbrug og leveringsmønster af produkter i 2024 fremgår af Tabel 1 i Bilag 1 - Kravspecifikation. Det forventes at det årlige forbrug vil være tilsvarende i kontraktperioden.
Interne KennungPOS-Materialer
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDet er et offentligt udbud, hvor udbudsproceduren er opdelt i (1) en tilbudsfase og (2) en tildelingsfase. Tildeling af kontrakten vil ske til den tilbudsgiver, som afgiver tilbuddet med det bedste forhold mellem pris og kvalitet, jf. udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22100000 Gedruckte Bücher, Broschüren und Faltblätter, 22462000 Werbeschriften, 22800000 Register, Rechnungsbücher, Ordner, Formulare und anderes bedrucktes Büromaterial aus Papier oder Pappe, 22900000 Verschiedene Druckerzeugnisse, 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0000