482383-2025 - Wettbewerb
Polen – Röntgenkontrollausrüstung – Dostawa, montaż oraz uruchomienie skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż oraz uruchomienie skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie fabrycznie nowego (wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku) skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK) wraz z wyposażeniem dodatkowym, o którym mowa w pkt 11. opisu przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz przeprowadzenie testów i pomiarów, o których mowa w pkt. 23 opisu przedmiotu zamówienia, a także przeprowadzenie szkoleń, o których mowa w pkt. 21 opisu przedmiotu zamówienia. Miejsce dostawy: Oddział Celny Port Lotniczy Kraków – Balice, ul. Medweckiego 1, 32-083 Balice. Przedmiot zamówienia (tj. wszystkie czynności nim objęte: dostawa, montaż, uruchomienie, przeprowadzenie testów i przeprowadzenie szkoleń) musi zostać wykonany w terminie 2 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 listopada 2025r. Szczegółowy opis realizacji oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy) oraz w załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung1201-ILZ.260.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. pzp. Postępowanie dofinansowane w ramach projektu pn. „Bezinwazyjna kontrola dla bezpieczeństwa granicy zewnętrznej i realizacji polityk Unii Europejskiej”, ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu finansowego na rzecz sprzętu do kontroli nieinwazyjnej i laboratoriów - CCEI 2 – nr umowy projektowej 101181576 — PL-BCP-CCEI23 (WP4). Zamawiający: 1)nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych; powody niedokonania podziału zamówienia na części: w niniejszym postępowaniu wzięto pod uwagę fakt, iż przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego urządzenia wraz z kompatybilnym wyposażeniem, a co za tym idzie podział zamówienia na części jest niezasadny, 2) nie dopuszcza składania ofert wariantowych; 3)nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej; 4) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 pzp; 5) przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej - więcej informacji w rozdz. IV SWZ; 6) nie przewiduje prowadzenie rozliczenia z Wykonawcą w walutach obcych; 7) przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, zgodnie z art. 139 pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu; 8) nie przewiduje aukcji elektronicznej; 9) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu; 10) nie stawia wymogu i nie dopuszcza możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty; 11) nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji; 12) na podstawie art. 462 ust. 2 pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znane; 13) zgodnie z art. 257 pzp, przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane; 13) nie wymaga wniesienia wadium w postępowaniu 14) wymaga wniesienia przez Wykonawcę przed zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy - szczegóły w rozdz. XXI SWZ; 15) informuje, że podmiotowe środki dowodowe zostały określone w rozdz. IX SWZ; 16) informuje, że klauzula informacyjna RODO została zawarta w rozdz. I pkt 3-4 SWZ; 17) informuje, że podstawy wykluczenia Wykonawców zostały określone w rozdz. VII SWZ. 16) informuje, że warunki udziału w postępowaniu zostały określone w rozdz. VIII SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38582000 Röntgenkontrollausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38582000 Röntgenkontrollausrüstung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę, montaż oraz uruchomienie skanera do kontroli bagaży podręcznych metodą rentgenowskiej tomografii komputerowej (TK), prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. pzp. Postępowanie dofinansowane w ramach projektu pn. „Bezinwazyjna kontrola dla bezpieczeństwa granicy zewnętrznej i realizacji polityk Unii Europejskiej”, ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu finansowego na rzecz sprzętu do kontroli nieinwazyjnej i laboratoriów - CCEI 2 – nr umowy projektowej 101181576 — PL-BCP-CCEI23 (WP4). Szczegółowy opis realizacji oraz zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w: 1)Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (stanowiący równocześnie załącznik nr 1 do Projektowanych postanowień umowy); 2)Załączniku nr 7 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.