482385-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej dla Gminy Piła wraz z jednostkami organizacyjnymi i Spółkami Gminy Piła w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla Gminy Piła wraz z jednostkami organizacyjnymi i Spółkami Gminy Piła w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, na potrzeby Gminy Piła oraz jednostek organizacyjnych i Spółek Gminy Piła określonych w Załączniku nr 9 do SWZ. 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie zamówienia, tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. do 555 PPE wynosi 26 039,376 MWh. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 4 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 6 do SWZ) wraz z Załącznikiem nr 1 do projektowanych postanowień umowy (wykaz obiektów zamawiającego objętych umową) i Załącznikiem nr 2 do projektowanych postanowień umowy (pełnomocnictwo), stanowiące integralną część SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.PN.20.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, że pełen opis procedury znajduje się w SWZ zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://umpila.ezamawiajacy.pl/pn/umpila/demand/222956/notice/public/details Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1) wypełniony formularz ofertowy (zał. nr 1 do SWZ); UWAGA: Formularz generowany przez Platformę jest „narzędziem technicznym”, niezbędnym do złożenia oferty na Platformie, nie stanowi on jednak faktycznego formularza oferty. Brak złożenia formularza ofertowego, zgodnego z zał. nr 1 do SWZ będzie stanowił podstawę do odrzucenia oferty, stosownie do zapisów art. 226 ust. 1 pkt 6) Pzp. W przypadku rozbieżności w treści między formularzem ofertowym (zał. nr 1 do SWZ) a formularzem generowanym przez Platformę, jako wiążącą zamawiający uzna treść zał. nr 1 do niniejszej SWZ; 2) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ); 3) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) podmiotów, na których zasoby wykonawca się powołuje (w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu – jeżeli dotyczy; 4) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu – jeżeli dotyczy; 5) pełnomocnictwo (o ile dotyczy), z którego wynika prawo do podpisania oferty oraz innych dokumentów składanych wraz z ofertą – oryginał pełnomocnictwa opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób uprawnionych do jego udzielenia lub kopia poświadczona notarialnie opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym notariusza. Pełnomocnictwo w formie elektronicznej ma być zamieszczone na platformie wraz z podpisami elektronicznymi wszystkich osób uprawnionych do jego udzielenia. W treści takiego pełnomocnictwa nie może być żadnych własnoręcznych podpisów, parafek, pieczątek. Jeżeli wykonawca nie posiada pełnomocnictwa w formie elektronicznej, a posiada dla danej osoby pełnomocnictwo tylko w formie pisemnej, tj. z własnoręcznymi podpisami osób uprawnionych do jego udzielenia – może złożyć kopię pełnomocnictwa, ale notarialnie poświadczoną elektronicznie, co oznacza, że musi ją podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym notariusz; 6) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 2 do SWZ; 7) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp (jeżeli dotyczy) – załącznik nr 3 do SWZ; 8) wypełniony Formularz Kalkulacji Cenowej – załącznik nr 5 do SWZ; 9) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022) – załącznik nr 10 do SWZ; 10) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (art.5 k Rozporządzenia RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r.) – załącznik nr 11 do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001