2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pojištění majetku a odpovědnosti města Ústí nad Orlicí
Beschreibung: Pojištění majetku a odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu. Předmětem veřejné zakázky je zejména pojištění nemovitého a movitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu z provozní činnosti a pojištění za škodu nebo jinou újmu způsobenou vadou výrobku.
Vorherige Bekanntmachung: 375307-2025
Interne Kennung: P25V00000023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: INDEXACE OBRATU Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku v podobě snížení či zvýšení pojistného o index obratu tak, aby pojistné odpovídalo aktuálnímu obratu zadavatele. V případě uplatnění této vyhrazené změny dojde k úpravě pojistného, a to hodnotu poměru mezi obratem za poslední uzavřené účetní období a účetní období, které poslednímu účetnímu období bezprostředně předcházelo. Pojistné se bude zvyšovat (či snižovat) o poměrný rozdíl mezi těmito obraty. Vzorec pro výpočet bude mít následující obecnou podobu: P = (Ao ÷ Bo) × 100 Kde: „P“ je index obratu. Výsledná hodnota bude zaokrouhlena na 2 desetinná místa. „Ao“ je poslední uzavřené účetní období. „Bo“ je účetní období, které bezprostředně předchází posledně uzavřenému účetnímu období. Navýšení či snížení pojistného může být uplatněno jednou ročně nejpozději k výročí pojistné smlouvy každého roku s účinností od kalendářního měsíce následujícího po doručení písemného oznámení s tím, že k prvnímu navýšení pojistných částek může dojít v roce 2026, a to ve vztahu k obratu za rok 2025. Pojistné bude vynásobeno indexem obratu. INDEXACE INFLACE Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku v podobě inflační doložky. Pojistné částky je možno navýšit o míru inflace vyjádřenou přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen (položka „ostatní zboží a služby“) za uplynulý kalendářní rok vyhlášenou Českým statistickým úřadem („Index“). K navýšení může dojít pouze jednou ročně k 1. 3. příslušného kalendářního roku, přičemž poprvé může k navýšení dojít k 1. 3. 2027, a to o míru inflace za období roku 2026. Základem pro úpravu je vždy částka za předcházející kalendářní rok a míra inflace vyjádřená procentní změnou průměrné cenové hladiny za posledních 12 měsíců. ZMĚNA POČTU POJIŠTĚNÝCH VĚCÍ Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku v podobě možnosti snížení či zvýšení pojištěných nemovitých a movitých věcí, na které se bude vztahovat pojištění podle uzavřené pojistné smlouvy. Možnost zvýšení či snížení počtu věcí si zadavatel vyhrazuje pro případ, že po dobu trvání pojistné smlouvy dojde ke změně počtu movitých věcí, které jsou předmětem pojištění, a daná věc bude uvedena v sazebníku pojistného pro pojištění nemovitých a movitých věcí vypracovaného účastníkem podle čl. 8.6 zadávací dokumentace. Pojistné nových nemovitých a movitých věcí bude odpovídat původním cenám uvedeným v kalkulaci pojistného s uvedením sazeb dle čl. 8.6 zadávací dokumentace. Navýšení či snížení pojištěných věcí je zadavatel oprávněn oznámit kdykoliv, a to jednostranným oznámením pojistiteli o zvýšení či snížení počtu movitých věcí s uvedením počtu a typu věcí. Současně s tímto oznámením zadavatel předloží potřebné údaje pro uzavření pojištění. Uplatnění této vyhrazené změny lze použít i v případě založení nebo zřízení další organizace města Ústí nad Orlicí, a to za stejných podmínek, jaké platí pro centrálního zadavatele a výše identifikované subjekty.