2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE REPARATIE , INTRETINERETE SI FURNIZARE PIESE DE SCHIMB , ULEIURI SI LUBREFIANTI PENTRU AUTOVEHICULELE DIN DOTAREA SAJ SALAJ
Beschreibung: Perioada Acordului Cadru : 24 luni de la data incheierii acordului cadru; Valoarea minima estimata a acordului cadru (fara TVA): 892920 lei Valoarea maxima estimata a acordului cadru (fara TVA): = 1785840 lei Valoarea minima estimata a Acordului Cadru : -se compune din 210 ore manopera / 14 interventii / luna = 5040 ore de manopera respectiv 336 interventii 7 interventii/luna x 5315lei / interventie =37205lei/luna x 24 luni = 892920 lei 1 interventie se compune din aproximativ 2250 lei manopera(15ore x 150 lei/ora) + 3065 lei valoarea pieselor = 5315lei ( 2250lei manopera/ interventie +3065 lei valoarea pieselor/interventie ) x 7 interventii/luna = 37205 lei Valoarea minima a contractului/luna x 24 luni(perioada acordului cadru)= 892920 lei Valoarea maxima estimata a Acordului Cadru : -se compune din 210 ore manopera / 14 interventii / luna = 5040 ore de manopera respectiv 336 interventii 14 interventii/luna x 5315lei / interventie =74410lei/luna x 24 luni = 1785840 lei 1 interventie se compune din aproximativ 2250 lei manopera(15ore x 150 lei/ora) + 3065 lei valoarea pieselor = 5315lei ( 2250lei manopera/ interventie +3065 lei valoarea pieselor/interventie ) x 14 interventii/luna Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: avand in vedere regimul de functionare al ambulantelor, este imperios necesara contractarea pieselor de schimb, a uleiului lubrifiant si servicii reparare si intretinere pentru autosanitarele aflate in dotarea Serviciului de Ambulanta Judetean Salaj, pentru realizarea obiectivului specific de activitate si anume asigurarea medicinei de urgenta prespitaliceasca. Contractele subsecvente se vor incheia trimestrial s-au lunar in functie de necesitati si de bugetul alocat. Atentie: Termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este de 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I.1 din Fisa de Date, respectiv 13 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: : Val est= 446460 lei
Interne Kennung: 4457
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: - serviciile sa corespunda cu solicitarile din caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren