482891-2026 - Wettbewerb
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasteczko Śląskie w latach 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasteczko Śląskie w latach 2026-2028
Beschreibung1. Charakterystyka Gminy Miasteczko Śląskie (dalej: "Gmina"): 1) powierzchnia Gminy Miasteczko Śląskie wynosi 6.820 ha w tym: a) zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna – 131,9 ha, b) zabudowa mieszkaniowa wielolokalowa – 9,6 ha 2) Liczba mieszkańców: a) liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały (stan na dzień 31.12.2025 r.) – 6.506 os., b) liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt czasowy (stan na dzień 31.12.2025 r.) – 98 os., c) liczba mieszkańców zdeklarowanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (stan na dzień 31.12.2025 r.) – 6.175 os. Zmiana liczby osób nie będzie powodować zmiany zapisów umowy ani zmiany wartości zamówienia 2. Przedmiotem zamówienia są usługi, polegające na: 1) odbiorze, transporcie, zbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zmieszanych i zbieranych w sposób selektywny wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, powstających w nieruchomościach zamieszkanych na terenie Gminy Miasteczko Śląskie, z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, 2) wyposażeniu punktu selektywnej zbiórki odbioru odpadów komunalnych (PSZOK) w pojemniki i kontenery, w tym odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, 3) wyposażeniu nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i worki do zbierania odpadów komunalnych. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług w odniesieniu do nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miasteczko Śląskie. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez odbieranie, transport, zbieranie i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym odpadów do których zgodnie z w/w ustawą stosuje się przepisy o odpadach komunalnych : a) zbieranych jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, b) zbieranych w sposób selektywny odpadów komunalnych. Wymagania w zakresie zbierania i odbierania odpadów komunalnych, świadczenia usług, częstotliwości odbioru odpadów komunalnych oraz rodzaje i minimalna pojemność pojemników lub worków określają obowiązujące Uchwały Rady Miejskiej w Miasteczku Śląskim w: a) sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasteczko Śląskie, b) sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Selektywne odbieranie następujących odpadów komunalnych odbywać się będzie bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych z podziałem na: a) papier b) szkło c) metale, d) tworzywa sztuczne, e) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, f) bioodpady, g) meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – w ilościach i rozmiarach wskazujących na pochodzenie z nieruchomości zamieszkałych.
Interne KennungIZP.271.8.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001